24 találat a(z) repülőgép cimkére
Donald Trump több mint 200 milliárd dollár értékű megállapodásokat jelentett be az Egyesült Arab Emírségekkel
Cikk
Donald Trump amerikai elnök 200 milliárd dollárt meghaladó új megállapodásokat jelentett be az Egyesült Államok és az Egyesült Arab Emírségek között Abu-Dzabiban csütörtökön, és ígéretet tett a két ország közötti kapcsolatok megerősítésére, valamint a mesterséges intelligencia (MI) területén való együttműködés elmélyítéséről is megállapodott Mohamed bin Zájid Ál Nahajannal, az emírségek elnökével – közölte az MTI.
Kötelező növényvédelmi szakmai továbbképzés decemberben
Cikk
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tájékoztatása szerint decemberben kerül sor a mezőgazdasági repülőgépek és helikopterek légi-mezőgazdasági engedéllyel rendelkező pilótáinak ötévenként kötelező növényvédelmi szakmai továbbképzésére.
Repülőgépbérleti díj
Kérdés
Repülőjáratok késése: szigorú eljárást vár el a magyar kormány a fogyasztóvédelmi hatóságtól
Cikk
A kormány a légiközlekedésben tapasztalható késések miatt azt várja el a légiközlekedés valamennyi szereplőjétől, beleértve a HungaroControlt is, hogy készítsenek akciótervet, minden információt folyamatosan biztosítsanak az utasoknak, a földi kiszolgálás pedig radikálisan gyorsítsa a folyamatokat – közölte a mai kormányinfón Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Áfatörvény 104. § (2) bekezdés b) pontjának értelmezése
Kérdés
Repülőgép bérbeadása, áfa
Kérdés
Kínai géppel bővíti flottáját a Wizz Air
Cikk
Kínában gyártott Airbus A321neo repülőgép érkezik hamarosan a Wizz Air flottájába – közölte a légitársaság. A Wizz Air az első olyan európai vállalat a légi közlekedési iparágban, amely Kínában gyártott Airbus A321neo repülőgépet vesz át.
Belgium tesztelni fogja a Kínából érkező repülőgépek szennyvizét
Cikk
A Kínából Belgiumba érkező utazókat érintő új intézkedéseket jelentett be a belga kormány a koronavírus-járvánnyal összefüggésben: tesztkötelezettség nem lesz, de a repülőgépek szennyvizét elemezni fogják új vírusvariánsok után kutatva – írta a The Brussels Times című, angol nyelvű brüsszeli hírportál.
Hétfőtől nem kötelező a maszk a reptereken és a repülőgépeken
Cikk
Május 16-ától nem kell maszkot viselnie az utasoknak és a személyzetnek az Európai Unió repterein és az EU-n belül repülő járatok fedélzetén, miután az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) közös új egészségügyi biztonsági eljárásrendet adott ki – írja az Airportal-ra hivatkozva a hvg.hu.
Repülőbenzin áfa
Kérdés
Rekordszintű nyereséget jelentett az Airbus
Cikk
Az Airbus repülőgépgyártó rekordnyereségről jelentett a tavalyi évről, miután az előző évben veszteséges volt.
Zavar az éterben: 5G-s wifi hálózat miatt töröltek járatokat
Cikk
Több nemzetközi légitársaság bejelentette, hogy szerdától törölte járatait egyes amerikai repülőterekre, mivel attól tartanak, hogy az ott kiépített 5G hálózatok megzavarhatják a repülőgépek kritikusan fontos berendezéseit.
Kijárási korlátozás: itt van a rendelet a karácsonyi enyhébb szabályokról
Cikk
Megjelentek a Magyar Közlöny 284. számában a kijárási korlátozás december 24-e estére, éjszakára vonatkozó feloldásáról szóló, valamint a Nagy-Britannia területéről érkező személyszállító repülőgépek leszállási tilalmáról szóló kormányrendeletek.
Sérülés a repülőgép fedélzetén – a légitársaság a felelős
Cikk
A légitársaság felelős a légi járaton a pohárból kiömlő forró kávé által okozott károkért, függetlenül attól, hogy a balesetet a repüléshez szorosan kapcsolódó váratlan esemény okozza-e – közölte döntését az Európai Unió luxembourgi székhelyű bírósága csütörtökön.
Vám, áfa magyar-ukrán relációban
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi repülőgépgyártó kft.-től egy ukrán állampolgár szeretné egy új repülőgép legyártását megrendelni. Mind magánszemélyként, mind pedig ukrajnai telephellyel rendelkező vállalkozásként módjában áll a megrendelés. A repülőgép értéke 300 000 EUR. A legyártást követően több alternatíva is felvetődött, miszerint: a) a repülőgépet Magyarországon veszi légijármű nyilvántartásba és Magyarországon tárolja és használja cégként, vagy magánszemélyként b) a repülőgépet Magyarországon veszi légijármű nyilvántartásba, de kiviszi Ukrajnába és ott használja cégként, vagy magánszemélyként A kérdésem az, hogy az ukrán állampolgár milyen feltételek mellett tudja a repülőgépet megvásárolni, hogy a vám- és áfakötelezettsége minél alacsonyabb legyen? Vállalkozásként visszaigényelhető, vagy elszámolható-e a vám és az áfa, illetve milyen feltételek mellett? Amennyiben egy hosszabb idejű, 3 éves zárt végű lízing konstrukcióról van szó, az milyen módon befolyásolja a vám- és áfafizetési kötelezettséget? A vázolt alternatíváknál mely országban és milyen mértékű vám- és áfateher jelentkezik? Előre is köszönöm válaszát! Tisztelettel: Csőke Zoltán