15 találat a(z) pénzforgalmi számla cimkére

Pénzforgalmi áfa - számlakiegyenlítés sorrendje Kérdés

Elmulasztott EU-s adószám kérése Kérdés

Bérbeadás Kérdés

Készpénzfizetési korlát: ezekre figyeljen, hogy megússza a bírságot! Cikk

Kire, milyen ügyletekre, milyen szerződésekre vonatkozik a készpénzfizetési korlát, és kire, milyenekre nem? Ismertetjük a tudnivalókat.

Barion használata Kérdés

Adózási határidők 2020. február 17-23. Cikk

Adózási határidők a NAV tájékoztatása szerint.

Bankkártyás fizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az Art. 38. § (3a) bekezdése szerint, ha egy pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózó adóköteles tevékenysége keretében egy másik, szintén pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózónak készpénzes kifizetést teljesít, úgy annak összege nem haladhatja meg a 1,5 millió forintot. A fenti jogszabályhellyel kapcsolatban azt szeretnénk megkérdezni, hogy a bankkártyás vagy a hitelkártyás fizetés készpénzes kifizetésnek minősül, vagy nem kell beleszámolni a fenti teljesítési határba? A NAV honlapján az olvasható, hogy – az Art. alkalmazásában – csak a bankjeggyel és érmével történő fizetés minősül készpénzfizetésnek (NAV 3002/2013. útmutató). Így igaz az a feltételezés, hogy a bankkártyás, hitelkártyás fizetést nem kell a készpénzes teljesítésekhez beszámítani, így arra (azzal történő fizetésekre) nem vonatkozik a hivatkozott jogszabály? Tisztelettel: Erika

Pénzforgalmi számla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék érdeklődni, hogy azon vállalkozások. amelyek nem áfaalanyok (1-es adószám) kötelesek-e pénzforgalmi számlát nyitni?úak Válaszukat köszönöm

Áfás egyéni vállalkozó pénzforgalmi számlanyitási kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2018-ban az alanyi mentesség értékhatárát átlépő katás egyéni vállalkozó pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett is lett az áfafizetési kötelezettsége mellett (áfakörbe belépett). Ennek megfelelően pénzforgalmi számlát nyitott. Az alábbi rendelkezést hogyan kell értelmezni? 114. § (2) A pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett adózó – törvény vagy kormányrendelet eltérő rendelkezése hiányában – a készpénzben teljesíthető fizetések céljára szolgáló pénzeszközök kivételével köteles pénzeszközeit pénzforgalmi számlán tartani, pénzforgalmát pénzforgalmi számlán lebonyolítani, és ennek érdekében pénzforgalmi számlaszerződést kötni. Az, hogy köteles pénzforgalmi számlán tartani a pénzeszközeit, azt jelenti, hogy nem tarthatja az eddigi magánszámláján, illetve magánszámlához kapcsolt betétszámlán a pénzeszközeit, amelyek eddig befolytak, illetve ezután be fognak folyni? Az, hogy köteles a pénzforgalmát pénzforgalmi számlán lebonyolítani, azt jelenti, hogy nemcsak az adófizetési kötelezettségeit köteles lebonyolítani pénzforgalmi számlán, hanem más, nem adójellegű kifizetéseit is (legyen az a vállalkozási tevékenységével összefüggő vagy egyáltalán nem összefüggő)? Helytelenül jár el az adózó abban az esetben, ha a bevételei továbbra is a magánszámlájára érkeznek, de az adófizetési kötelezettségeit átutalja a pénzforgalmi számlájára, és onnan teljesíti adófizetési kötelezettségeit az adóhatóság felé? Válaszát előre is köszönöm!

Közösségi szolgáltatás igénybevétele, pénzforgalmi számla nyitása Kérdés

Alanyi mentes, katás egyéni vállalkozó vagyok, még nincs közösségi adószámom, és nincs pénzforgalmi bankszámlám sem, a lakossági számlámról intézem a vállalkozási pénzügyeket is. Ha közösségi szolgáltatást veszek igénybe, például Facebook/Adwords (hirdetni szeretnék), de csak mondjuk 2-3 havonta, és csak maximum 10-15 ezer forint értékben, akkor is, ha SZABÁLYOSAN akarok eljárni, igényelnem kell közösségi adószámot az első hirdetés előtt. Ennek megfelelően az adott hónapokról áfabevallást és összesítőt kell készíteni. Ettől még nem leszek áfakörös, de lesz néhány hónap, amikor áfafizetési kötelezettségem keletkezik (fordított adózás). Az lenne a kérdésem, hogy mivel néhány havonta jelentkezik ez az áfafizetési és -bevallási kötelezettség, emiatt köteles vagyok pénzforgalmi számlát nyitni, hiába vagyok alanyi mentes? És ha igen, akkor onnantól minden pénzügyemet azon a számlán keresztül kell intéznem, vagy elég csak a külföldi szolgáltatásokkal (hirdetés) kapcsolatosakat?

Pénzforgalmibankszámla-nyitási kötelezettség Kérdés

Alanyi mentes, katás, közösségi adószámmal rendelkező egyéni vállalkozónak kötelező-e pénzforgalmi bankszámlát nyitnia vagy használhatja a saját fizetési bankszámláját? Kizárólag közzösségen belül és harmadik országba értékesít az áfatörvény 37. § (1) szerinti áfa területi hatályán kívüli szolgáltatást. Az áfatörvény szerint: 193. § (1) Az adóalany az alanyi adómentesség időszakában nem járhat el alanyi adómentes minőségében a külföldön teljesített szolgáltatásnyújtása esetében. A fenti törvény hatással van-e a pénzforgalmibankszámla-nyitási kötelezettségre?

Art. 38. § (3a) – állásfoglalás kérése Kérdés

Tisztelt Cím! Az Art. 38. § (3a) bekezdés pontos alkalmazására kérem írásos állásfoglalásukat az alábbi esetre vonatkozóan: Egy kereskedelemmel foglalkozó kft. egy darab nagy értékű gép értékesítése kapcsán a vevőtől készpénzben 1 500 000 Ft értékben előleget vesz át. A vevő 4-5 hónapon keresztül fizetne készpénzben havonta 1 500 000 Ft-ot. Elfogadható-e ez az eljárás? Vagy csak egyetlenegy hónapban fizethet 1 500 000 Ft-ot készpénzben erre a termékre? Köszönettel

Végrehajtói iroda könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kettős könyvvitelt vezető, átalakulással létrejövő végrehajtói iroda könyveléséhez kérek segítséget. A letéti és a pénzforgalmi bankszámlán jelentkező tételek könyvelése okoz gondot. Ehhez kérek részletes segítséget. Köszönettel: Csuhainé

Készpénzes tőkeemelés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy korábbi kérdéshez kapcsolódnék: http://adozona.hu/kerdesek/2015_9_21_torzstoke_emeles_iet Kedves Nikolett! A kérdéshez kapcsolódóan felmerült, hogy a készpénzben történő tőkeemelés esetén a házipénztárba befizetett összegekre a Ctv. 30. § (5), illetve (5a) bekezdései alapján van-e a pénzforgalmi számlára történő utólagos befizetési kötelezettség? Kell-e utólag igazolni a cégbíróság felé ezen befizetés megtörténtét? Válaszát megköszönve, tisztelettel, Tulipán Anna

Így korlátozzák jövőre a készpénzforgalmat Cikk

Július 10-én olyan módosító javaslatot nyújtott be a Nemzetgazdasági Minisztérium az Országgyűlésnek, amely szerint a pénzforgalmi számla nyitására kötelezett vállalkozások 2013. januártól egy naptári hónapban egy szerződés alapján legfeljebb 1,5 millió forintot fizethetnek ki készpénzben. Mit is jelent ez? Mi lehet mögötte? Új szabályról van-e szó, vagy egy korábbi leporolásáról? Lehet-e köze a „sárga csekkadóhoz”?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!

Kérdések és válaszok

Osztalék két gazdasági társaság között

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Üzletnyitási kedvezmények

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Egyéni vállalkozó rezsiköltség-elszámolása

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2020 december
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
hirdetÉs

exit_to_app Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

close