Özvegyi nyugdíj feléledése Kérdés
Segítséget szeretnék kérni! Férjem 2004-ben halt meg, én 1959-ben születtem. Kérdésem az lenne, hogy mikor éled fel az özvegyi nyugdíjam. 2004-ben nem tudom hány év volt a nyugdíjkorhatár. Válaszát köszönöm!
Segítséget szeretnék kérni! Férjem 2004-ben halt meg, én 1959-ben születtem. Kérdésem az lenne, hogy mikor éled fel az özvegyi nyugdíjam. 2004-ben nem tudom hány év volt a nyugdíjkorhatár. Válaszát köszönöm!
A Deutsche Bundesbank, a német szövetségi jegybank azt javasolja, hogy 2070-re 69 év és négy hónapra emeljék a nyugdíjkorhatárt a jelenlegi 67 évről.
A horvát kormány teljes egészében elfogadja a népszavazás kiírását kezdeményező szakszervezetek követelését, és visszaállítja a 67 évre megemelt nyugdíjkorhatárt 65 évre, továbbá törvénymódosítási javaslatot nyújt be, hogy azok, akik ezt szeretnék, 65 év felett is dolgozhassanak – jelentette be Andrej Plenkovic horvát kormányfő a csütörtöki kormányülésen.
Rokkantsági ellátásban részesülő személy öregségi nyugdíjkorhatára betöltésekor kaphat-e hozzátartozói ellátásokat? Az Adózóna olvasójának kérdéseire Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.
Tisztelt Szakértő! Feleségem több, mint 20 éve dolgozik egy biztosítónál alkalmazottként. Most tájékoztatták, hogy hamarosan úgy tudják tovább foglalkoztatni, ha kiváltja a vállalkozói igazolványát. Létezik még olyan, hogy tiltott a kényszervállalkozás? Amennyiben igen, kimeríti-e ez a helyzet? Közel van a nők 40 éves munkaviszonyához kapcsolódó nyugdíjkorhatárhoz (saját számítás szerint 5 éven belül van). Ez nyújt-e ezzel szemben védettséget? Hogyan lehet hivatalosan megkapni ehhez az igazolást (azt, hogy valóban 5 éven belül van)? Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelt Szakértő! Amennyiben a nők 40 alapján elmentem nyugdíjba, van-e lehetőség a nyugdíj újra-számoltatására amikor betöltöm a rám irányadó nyugdíjkorhatárt (64,5 év ). Egyáltalán van-e értelme? Köszönettel Szeles Andrásné
Élettársam tartósan beteg, ápolási díjon vagyok vele. Ez évben betöltöm a nyugdíjkorhatárt, a nyugdíj mellett jogosult leszek-e a meglévő ápolási díjra? Vagy le kell mondanom?
Tisztelt Szakértő! Ominózus közalkalmazott 2019. április 19-én betölti a 64. életévét. Öregségi nyugdíjba kíván vonulni. Felmentési ideje 2 hónap + 1 hónap. Az érdekel, hogy a felmentési idő mikor kezdődik? 3 hónappal a születésnapja (2019.április 19.) előtt, vagy április 20-án? Azaz a felmentési időt mikor kell kiadni? Az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt vagy utána? Az ez évi időarányos szabadság kiadásának/kivételének mi a szabálya? Ha szabad kérnem gyorsaságot! Köszönöm Tisztelettel!
Kevés annyira „átbeszélt” társadalombiztosítással összefüggő téma akad, mint az öregségi nyugdíjkorhatárt még be nem töltött, sajátjogú nyugdíjasokat érintő kereseti korlátra vonatkozó előírások. Ugyanakkor a folyamatosan érkező, e körbe tartozó kérdések, az év vége közeledte, valamint a jövő évi jogszabályi változások ismét aktualitást adnak e szabályok áttekintésének.
A horvát kormány szerdai ülésén elfogadta a nyugdíjreformról szóló törvénytervezetet, és 2033-ra hozná előre a 67 éves nyugdíjkorhatár bevezetését, ami a 2014-ben, a szocialista kormány által elfogadott törvény szerint 2038-tól lépett volna életbe.
Oroszország többtucatnyi városában tüntettek vasárnap a nyugdíjkorhatár tervezett emelése ellen, annak dacára, hogy a hatóságok mindössze négy településen – Kurgánban, Csebokszáriban, Kirovban és Bereznyikiben – engedélyezték egyértelműen a megmozdulásokat.
Több tízezren tüntettek szombaton a nyugdíjkorhatár tervezett emelése ellen Oroszország tucatnyi nagyvárosában.
Vlagyimir Putyin orosz elnök sajnálkozásának adott hangott pénteken a tervezett nyugdíjkorhatár-emelés miatt, mindazonáltal leszögezte, hogy reformra van szükség, különben "összeomlik" az oroszországi nyugdíjrendszer.
Több tucatnyi orosz városban megmozdulást tartottak vasárnap a nyugdíjkorhatár várható emelése ellen.
A HAON hírportálon olvastam egy nyugdíjjal kapcsolatos cikket. Az volt benne, hogy, aki 40 év után nyugdíjba vonul, annak nincs semmilyen teendője a rá vonatkozó nyugdíjkorhatár elérésekor. Ez azt jelenti, hogy diplomás nő, aki ezt választaja, a felsőfokú végzettség megszerzéséhez kapcsolódó 4-5 év szolgálati időt elveszti?
Gyüre Ferenc
adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló
Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől