36 találat a(z) nyugdíjalap cimkére

Tb-járulékok összevonása: milliárdokkal kevesebb juthat a nyugdíjalapba Cikk

Meglehetősen érdekes helyzetet teremtett a kormány járulékok összevonására irányuló módosító javaslata. Emiatt ugyanis át kell majd tervezni a jövő évi költségvetést. Az új rendszerben kevesebb jut a nyugdíjalapba és több az egészségbiztosítási alapba – írja az mfor.hu.

Korhatár előtti ellátás melletti kereset Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1. Munkaviszonyból megszerzett korhatár előtti ellátást követően katás vállalkozóként max. 94 400 Ft/hó lehet a jövedelem a kereseti korlát alapján? És ebből levonva a tételes 50 ezer forintot 44 400 Ft/hó "maradna" tisztán? Vagy ez csak a számítás alapja és a számla többről is szólhat? 2. Az öregségi nyugdíj megállapításába viszont csak ezek a 94 400 forintos összegek számítanak majd be? Igen csökkenti az öregségi nyugdíj összegét. Köszönöm válaszát! F. Zsolt

40 éves munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! A nők kedvezményes nyugdíjba vonulásánál például a 6 órás munkaviszony ugyanolyan idővel jár, mintha 8 órás munkaviszonya lenne, természetesen a 6 órás munkaviszony bére eléri a minimálbér összegét. S ha valaki 6 órás munkaviszonyos 195 000 forint bruttó bérrel, s mellette katás egyéni vállalkozó, ahol fizeti az 50 000 forint katát, akkor mi lesz neki a nyugdíjalap? A 195 000 forint + 98 500 forint? És az évei hogy alakulnak 1 év egy évnek felel meg?

Katás egyéni vállalkozó nyugdíjalapja és jogosultsági ideje Kérdés

Katás egyéni vállalkozóként hogyan adódik össze a keresett bruttó bér nyugdíjalap, illetve szolgálati idő szempontjából? A kérdéses esetben van egy 36 óránál kevesebbet dolgozó munkavállaló és mellette főállású katás. Akár 50 000, akár 75 000 forint adót választ katásként, a két jogviszonyból származó bruttó bére összeadódik? Ha beteg, mindkét jogviszonyából jár neki a táppénz is? Mennyi az 50 000 és a 75 000 forint nyugdíjalap értéke és jogosultsági ideje? Köszönöm a választ.

Nyugdíjalap számítás kisszövetkezeti alkalmazottnál 1988-89-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő Úr! Köszönöm válaszát, így 1988-ra értem a nyugdíjalap-korlátozást. A nyugdíjalap-korlátozást jelentő 40/1987. (X.3.) MT rendelet 1989. 01.01-től már nem volt hatályban. Kérdésem,1989-től mely rendelet alapján nem tartoznak a kisszövetkezetek az R. 214. §-ában említett gazdálkodó szervezetek jövedelemszabályozási rendszere alá? Köszönöm válaszát. Horváth Sándorné

Nyugdíjalap számítás kisszövetkezeti alkalmazottnál 1988-89-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő Úr! Köszönöm szépen gyors válaszát. 18.06.09-én az alábbi választ kaptam Öntől: "A magánmunkáltatók, illetve a társadalombiztosítási szempontból magánmunkáltatónak minősülő foglalkoztatók - ebbe a körbe kerültek bele a kisszövetkezetek is – által foglalkoztatott biztosítottak nyugdíjjárulék alapot képező keresete nem haladhatta meg a minimálbér összegének hatszorosát. Az a fölötti részből nem kellett megfizetni a 10 százalék mértékű nyugdíjjárulékot." Szeretném jogszabályi szinten megtudni, hogy mi szabályozta, hogy tb szempontjából a kisszövetkezet magánmunkáltatónak minősült. A régi Ptk. 658. § c) pontja alapján a gazdálkodó szervezeteknek minősült a szövetkezet, melybe beletartozott a kisszövetkezet is. Sajnos azt nem találtam meg, hogy tb szempontból hol van szabályozva, hogy magánvállalkozásnak minősül a kisszövetkezet. Várom válaszát! Köszönettel: Horváth Sándorné

Főállású anya nyugdíj-jogosultsági ideje - 2, nyugdíj alapja Kérdés

Tisztelt Winkler Róbert! Köszönöm szépen a gyors válaszát. További kérdésként merültek fel az alábbiak: Jól tudom, hogy a főállású anyaság maximum 8 év jogosultsági időt eredményez? Mi a különbség a között, ha az illető személy nem gyermekneveléssel, hanem keresőtevékenységgel szerez jogosultsági időt? Az előző kérdésben elfelejtettem megkérdezni az alábbi lényeges kérdéseket, amelyek nem a szolgálati időre, hanem a nyugdíj alapjára, a nyugdíj megállapítására vonatkoznak: Ha csak főállású anyaként van (lesz továbbra is) jogviszonya, akkor ez milyen mértékben számít bele az anya nyugdíjalapjába, nyugdíjának megállapításába? Ha a főállású anyasági mellett heti 10 órában elmegy dolgozni, akkor a nyugdíj alapjába, nyugdíjának megállapításába ez a heti 10 óra milyen mértékben számít bele? Összevonható-e a két jogviszony (főállású anya + munkaviszony) a nyugdíj alapjának, nyugdíj megállapításának tekintetében, vagy annak megállapításakor azt külön-külön fogják számolni? Ha külön-külön számolják, akkor a főállású anyasági jogviszony mellett mi az a minimális heti munkaidő, amely a nyugdíj alapjába, nyugdíjának megállapításába beleszámít? Válaszát előre is köszönöm! Szilágyi Ferenc Első kérdés url: http://adozona.hu/kerdesek/2018_5_14_Foallasu_anya_nyugdij_jogosultsag_rbm

Nyugdíjalap növelése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Ebben az évben októberben érem el a nyugdíjkorhatárt (40 év munkaviszony alapján) és lehetőségem lenne másodállásra, kb. 600 000 Ft-ot kapnék 9 hónapra. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire emelné meg ez az összeg a leendő nyugdíjam összegét, mivel a járulékokat én fizetném be magam után. Nem tudom, megéri-e a járulékfizetés, emelné-e jelentősen a havi nyugdíjamat majd? Üdvözlettel.

Kata – nyugdijalap Kérdés

Katás egyéni vállalkozó, aki heti 4o órában munkaviszonyban áll, megfizeti a havi 25 ezer forintot, ezért cserében "nem kap semmit sem", ez nem biztosítási alap. Ha vállalja, hogy megfizeti a havi 5o ezer forintot vagy esetleg a 75 ezer forintot, akkor az beleszámít a nyugdijalapba?

Lakásbérbeadásból származó jövedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Milyen adók terhelik a lakásbérbeadásból származó jövedelmet? Magánszemély lakás bérbeadásából származó jövedelme után fizethet-e nyugdíjjárulékot, lehet-e valamilyen módon az bérbeadásból származó jövedelem nyugdíjalap?

Kata nettó nyugdíj összege Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nagyon sokszor elhangzott, hogy a katás vállalkozó nyugdíjalapja 81 300 forint. Az a kérdés, hogy ebből az összegből hány százalék kerül levonásra, amikor a nyugdíj összegét meghatározzák? Arra gondolok, hogy például munkaviszony esetén a minimálbér 2016-ban 111 000 forint, de amikor a nyugdíj összegét meghatározzák, akkor ebből levonásra kerülnek az egyéni járulékok és az szja és a nettósított összegből határozzák meg a nyugdíj összegét a szolgálati éveknek megfelelően. A katás vállalkozásnál is van ilyen levonási hányad a nyugdíj összegének meghatározásánál?

Nyugdíj előtti segély Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hatvanéves koromban megszűnt a munkaviszonyom. 30 év szolgálati időm van. Jelenleg nyugdíj előtti álláskeresési járadékot, majd segélyt kapok. Kérdésem, hogy a nyugdíjamat ez a nagyon alacsony összeg befolyásolja-e, vagy azt a jövedelmemet veszik alapul, amit előtte kerestem? Köszönettel: Margit

Megbízási díj nyugdíjszámításnál figyelembe vehető-e? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy 8 órás munkaviszonnyal (tagi jogviszonnyal) rendelkező sportági szakember foglalkoztatása megbízás keretében történik 2014. január 1-jétől. A megbízás havi fix összegű, rendszeres jövedelem – egy országos sportszövetség sportági igazgatójaként. Kérdésként többször felvetődött, hogy a megbízás keretében kifizetett díj (10 százalékos költségelszámolási nyilatkozattal számfejtett) majd az öregségi nyugdíj számításánál beszámít-e? Kérem szíves állásfoglalását a kérdésben. Amennyiben a nyugdíjszámításnál a megbízás, mint foglalkoztatási forma nem értelmezhető, úgy kérem szíveskedjen kitérni arra, hogy van-e az ilyen típusú munkavégzésre alternatív jogviszony, ami egy 8 órás biztosítási jogviszony mellett – azonban napi szinten különböző intenzitású munkavégzés mellett – szabályosan megköthető, célzottan olyan szerződéssel, amely a nyugdíj számításába a későbbiekben mindenképpen beszámítható? Megtisztelő válaszát megköszönve, egy könyvelőiroda-vezető.

Nyugdíjjárulék figyelembevétele Kérdés

A nőkre előírt 40 évnyi szolgálati viszonyom megvan. Sajnos két munkáltatóm sem fizette be a levont, és általam megkapott bér után a nyugdíjjárulékot. Mind a két munkáltató felszámolás alatt áll. Hogyan jelentkezik ez a nyugdíjösszeg beszámításánál? Igazolást és bérjegyzéket is kaptam, de a járulékot nem fizették meg a munkáltatók.

Arányos szolgálati idő Kérdés

Tisztelt Cím! Az arányos szolgálati idővel kapcsolatban szeretnék egy kérdést feltenni. Nyugdíjemeléshez kellene kitöltenem a BIKE lapot, és ott fel kell tüntetni az arányos szolgálati időt is. Kiszámoltam havi és éves szinten is, de a kettő eltér, mivel nem minden hónapban kevesebb a nyugdíjalapot képező jövedelem a minimálbérnél. A kérdésem az, hogy ilyen esetben melyik számot kell feltüntetnem, amit éves vagy havi szinten összességében számolok? Köszönöm szíves válaszát! Üdvözlettel: A. Alexa

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Borravaló-bérjegyzék

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Nonprofit kft. beruházások levonható áfája

dr. Csobánczy Péter

közgazdász, jogász, adótanácsadó

Escrow számlára érkező jóváírás áfakötelezettséget eredményez?

dr. Csobánczy Péter

közgazdász, jogász, adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink