20 találat a(z) nyilvántartási érték cimkére
Szoftverfejlesztés Kérdés
Közös finanszírozású a szoftverfejlesztés (1 magyar+1 külföldi). Minden kiadás a magyar partnernél jelenik meg. A költségek 50 százalékáról kimenő számla készül programfejlesztés címen a külföldi felé. Megállapodás szerint a szoftver üzembe helyezése után a tulajdonjog aránya fele-fele lesz, mindketten rendelkeznek forráskóddal, szabadon használhatják, és használatba adhatják majd a szoftvert. A hasznosításból eredő bevételen osztoznak. Üzembe helyezés után a forráskód átadásával a tulajdonjog 1/3 részét értékesítették egy 3. félnek, a további hasznosításból ez a fél is részesedik és a további fejlesztés finanszírozásban is részt vesz a tulajdoni hányadnak megfelelően 1/3 részben. Kérdés: a) a szoftver milyen értékben kerül nyilvántartásba a magyar fejlesztő könyveiben • a fejlesztés során, • az üzembe helyezésekor? b) melyik árbevételszámlán számolható el a külföldi által fizetett fejlesztés finanszírozási rész a magyar fejlesztő könyveiben? c) az 1/3 rész tulajdonjog értékesítésével hogy változik a szellemi termék nyilvántartási értéke a magyar tulajdonos könyveiben? d) a három tulajdonos közös fejlesztése, hogy változtatja meg a magyar tulajdonos könyveiben a szoftver értékét?
Részvény bekerülési értéke Kérdés
2000-ben a cégem vásárolt 10 millió forint értékben egy másik társaságtól részvényeket, amelyeket 2009-ben a társaság felém, mint magánszemély felé fennálló tartozása kiegyenlítéséül átadott. A részvényt kibocsátó cég 2015-ben tőzsdére ment és a tözsdei cég lett. A részvényeim értéke a tözsdei bejegyzés napján 15 milliió forintot értek. 2009 és 20015 között gyakorlatilag eladhatatlan volt ez a részvénycsomag. Kérdésem, milyen értéken kell, hogy egy értékpapír-forgalmazással foglalkozó cég a tözsdei bejegyzést követően nyilvánatartásba vegye a részvényeimet? Az általan megkapott 10 millió forintos értéken, vagy az első jegyzési napon megadott piaci nyilvános jegyzési áron, azaz 15 millió forint értéken.
Lopott traktor Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő sajnálatos esemény könyvelési és adózási kérdésének megoldásában szeretném kérni segítségét: Egy traktort magyarországi kereskedő az EU-ban lévő vállalkozótól vásárolta, amit továbbértékesített egy másik kereskedőnek. A traktor eredetiségvizsgálatát Magyarországon elvégezték és úgy adták el 3 évvel ezelőtt egy magyar társaságnak. Kiderült ebben az évben, hogy egy EU-s országból lopott traktort vásárolt a kft., így a rendőrség elvitte, majd visszadta azt az eredeti tulajdonosának. Abban kérném a segítségét, hogy a traktor könyvekből történő kivezetésével milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik a kft.-nek? Vissza kell-e fizetni a korábban levonásba helyezett áfát, illetve társaságiadóalap-növelő tételbe be kell-e állítani a traktor kivezetésével egyidejűleg a jelenlegi nyilvántartási értéket, illetve van-e teendő a korábban elszámolt értékcsökkenéssel (megegyezik társasági adó, illetve az adótörvény szerinti écs.)? A vállalkozó jóhiszeműsége (nem tudhatta, hogy lopott a traktor) befolyásolja-e az elszámolás menetét? Megköszönöm szíves válaszát! Tisztelettel:Simonné
Hozamgarantált értékpapír számviteli elszámolása Kérdés
Kérdésem: hogyan kell elszámolni a vásárlást (milyen értéken), milyen értéken kell nyilvántartani december 31-én, és hogyan kell elszámolni a beváltást és a kamatot a számvitelben?
Tárgyi eszköz átsorolása Kérdés
Az általam könyvelt társaság rendelkezik egy olyan ingatlannal, amit már 2 éve értékesíteni szeretne. Jelenleg az összes hasznos alapterület (2160 m2), melyből 30m2 területrészt tudnak hasznosítani bérbeadással. A társaság könyveiben piaci értékelés is szerepel a szóban forgó ingatlannal kapcsolatban. Kérdésem: a törvényi előírásnak megfelelve át kellene sorolni az áruk közzé az ingatlant teljes területtel, vagy a hasznosított terület arányát figyelembe kell venni? Átvezetés esetén milyen értéken sorolom át, piaci értéke magasabb, mint a nyilvántartási érték? Mi történik az értékelési tartalékkal? Könyvelési lépések? Mielöbbi válaszukat előre is köszönöm. Bajiné