4 találat a(z) munkakezdés cimkére
Túlóra és pihenőidő: mit mond a munka törvénykönyve? Cikk
Egy irodai alkalmazott hétfőtől péntekig dolgozik rendes munkaidejében. Előfordul, hogy szombatonként túlórázik, 8 órát dolgozik ilyenkor szombatonként is. Lehet-e neki vasárnapra is túlórát elrendelni ilyen esetben, és a következő héten is hétfőtől péntekig dolgoznia? Hogyan kell a túlórázás mellett a pihenőidőt helyesen kezelni? Olvasói kérdésre dr. Kéri Ádám ügyvéd, compliance szakértő válaszolt.
Családi kedvezmény törtévi munkaviszonynál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy dolgozó júniustól van munkaviszonyban, van két gyermeke, és a keresete fedezi a teljes évi családi adókedvezményt, akkor csak hat hónapra veheti azt igénybe vagy a teljes évre? Az év első hat hónapjában egyáltalán nem dolgozott. Köszönettel.
Műszakpótlék Mt. 141. § Kérdés
Az új Mt. 141. §-a műszakpótlék értelmezésével kapcsolatban kérném a segítségét. A munkavállaló beosztásánál az adott hónapban egy nap van négy óra eltérés a legkorábbi, illetve a legkésőbbi kezdés között. A munkaidő kezdeténél több napon is van eltérés, de az eltérés egy órán belüli érték. Például az egyik nap 8:00 óra, majd 7:20, 7:45. Az ilyen fajta eltérést is figyelembe kell venni annak számításakor, hogy a napi munkaidő kezdetének időpontja a munkanapok legalább 1/3 esetében eltér? Ezzel kapcsolatban azt is szeretném megtudni, hogy mindkét feltételnek kell együttesen teljesülnie a műszakpótlékra jogosultsághoz, vagyis hogy a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja a munkanapok legalább egyharmada esetében eltér, valamint a legkorábbi és a legkésőbbi kezdési időpont között legalább négy óra eltérés van? Vagy elég, ha csak az egyik feltétel áll fenn?
Munkakezdés: mit tehet meg a munkaadó? Cikk
Milyen feltételek mellett lehet megváltoztatni a munkaidő kezdetének időpontját? Olvasónk kérdésére Horváth Linda, az Adózóna munkajogásza válaszol.