36 találat a(z) munkahelyi baleset cimkére

Próbaidős dolgozó munkaviszonyának megszüntetése Kérdés

Több fórumon azt olvastam, hogy a rendes táppénz alatt is csak akkor szüntethetik meg a munkaviszonyt, amikor a dolgozó először munkába áll. A lányom közalkalmazottként dolgozott, leforrázta magát a munkahelyén, a próbaidő lejárta előtt egy héttel közölték, hogy a próbaidőn belül megszüntetik a munkaviszonyát. Én úgy gondolom, hogy a munkahelyi balesetnek is bele kellene számítani a próbaidőbe, ami lejár, mire munkaképes lehetne, így automatikusan véglegesíteni kellene. Sajnos sem a munka törvénykönyve, sem a tb-törvény nem tér ki ilyen esetekre, sem arra, hogy táppénz alatt fel lehet mondani a dolgozónak. Hol vannak ezek a dolgok leírva, tudnának ebben segíteni? Köszönettel Wolfné Balák Ágnes

Egyszerűsített foglalkoztatott – munkahelyi baleset Kérdés

Tisztelt Szakértők! Mezőgazdasági idénymunkás egyszerűsített foglalkoztatottunk munkahelyén balesetet szenvedett. A foglalkoztató kéthetente "keresetkiegészítésként munkából való kiesés következtében fájdalomdíjat" állapított meg. Kérdésünk: milyen és mekkora összegű járulékokat, és milyen és mekkora összegű közterheket kell mind a munkáltatónak, mind a munkavállalónak megfizetnie a pénz átadásakor? Köszönöm.

Munkaviszony megszüntetése próbaidő alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy van egy problémás dolgozónk, január közepén vettük fel, akit még a 3 hónap próbaidő letelte előtt elbocsátottunk. Ez a dolgozó szinte végig beteg volt, először megfázott, majd elkapott egy vírust. Február közepén pedig munka közben "gyanús körülmények között" leesett a lépcsőn. Azért volt gyanús, mert egyik kollégája ott állt mellette, és látta, hogy a talaj nem volt csúszós, megfelelő cipő volt rajta. A kórházban azt mondták, kibicsaklott a térde. Igazából semmilyen komoly orvosi kezelést nem kapott ezt követően, még március végéig egyéb balesetként vette fel az orvos. Majd március végén volt egy szívműtétje 4 napot volt kórházban. Másoktól hallottuk, hogy a tervezett szívműtétjéig akarta kihúzni betegállományban az időt. Most azért fenyegetőzik perrel, mert azt mondták neki, hogy mivel munkabalesetet szenvedett, nem is lehetett volna megszüntetni a munkaviszonyát próbaidő alatt sem. Ez a nő kétnaponta telefonál, és előáll valamivel, fenyegetőzik, kártérítést követel. Az orvosi igazolásait 4 különböző orvos állította ki. Kérdésünk az lenne, hogy jogszerű volt-e a kiléptetés, és, hogy egy ilyen helyzetben mit tehet egy munkáltató? Kérhet-e felülvizsgálatot a baleset miatt? Meddig vagyunk kötelesek a munkavállalónak referálni állandóan, ami már szinte erőszakos zaklatás lesz lassan? Hogyan lehet ezt leállítani? Köszönettel: Krcsik Eszter

Munkaerő-kölcsönzés: íme a részletszabályok, amit mindenkinek tudnia kell Szakértői Kommentár

A munkaerő-kölcsönzés olyan atipikus (a „szokványostól” eltérő) munkaviszony, ahol a kölcsönbeadó és a kölcsönvevő munkáltató között polgári jogi jogviszony (a kölcsönbeadó a kölcsönvevővel megbízási szerződést köt, a kikölcsönzött munkavállalóért ellenértéket fizet), a kölcsönbeadó munkáltató és a munkavállaló között munkaviszony áll fenn. Cikkünkben megvizsgáljuk a részletszabályokat, így például ki lehet kölcsönbeadó, mit kell tartalmaznia a munkaszerződésnek, mit jelent az egyenlő bánásmód követelménye, továbbá hogyan alakulnak a felelősségi szabályok.

Megszűnt a fegyelmi a közalkalmazottaknál Cikk

2012. július 1-vel csöndben kimúlt a 20 éve bevezetett fegyelmi jogintézménye a közalkalmazottaknál. Ez hatalmas visszalépés a közalkalmazottakat megillető garanciák tekintetében.

Felmondás visszavonása, kártérítés munkahelyi baleset után Cikk

Mi a feltétele annak, hogy visszavonhassa a felmondását a munkavállaló, ha időközben teherbe esett? Kell-e az Üzemi Tanács hozzájárulása ahhoz, hogy felmondjanak az egyik tagnak? Egészségkárosodással járó munkahelyi baleset esetén kötelezhető-e a munkavállaló az összes költség megtérítésére? Olvasóink kérdéseire Viszló László, a hvg.hu munkajogásza álaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink