7 találat a(z) kuponos értékesítés cimkére

Katás vállalkozó kuponos értékesítése Kérdés

Megbízhatók a kuponos akciók Cikk

Nem talált kirívó problémát a kuponos akcióknál az Innovációs és Technológiai Minisztérium az idei ellenőrzéseken – közölte a tárca. A kuponos akcióban kínált termékre, szolgáltatásra is az általános szavatossági-jótállási előírások és panaszkezelési szabályok vonatkoznak. Vásárlás során ellenőrizni kell, hogy levonták-e a kedvezmény összegét, és érdemes odafigyelni az akció kuponon feltüntetett határidejére, az árengedmény mértékére, a különböző termékkapcsolásokra is.

Kuponos értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. internetes vásárlásösztönzés okán 1500 Ft értékű kuponnal kecsegteti a leendő vevőket. 18% és 27%-os termékeket egyaránt kínál a weboldalán. Hogyan kell a számlázáskor érvényesítenie a kupon beváltásából adódó kedvezményt, ha két eltérő kulcsú termék értékesítéséről van szó? Érinti az adóalapot a kupon értéke? Válaszát előre is köszönöm!

Kuponos értékesítés könyvelése Kérdés

A 2016. évtől jelentkezett előszőr, hogy a vállalkozások kuponok kibocsátásával ösztönzik további vásárlásokra a partnereiket. Az ügylet során az ügyfél (például kereskedő) szerződést köt egy szolgáltatóval, hogy a szolgáltató saját tevékenysége végzése során (például piackutatás, termékismertetés stb.) a magánszemélynek a tevékenységében való közreműködéséért, segítségéért köszönetképpen ügyfelünk terméke megvásárlásának ösztönzésére szóló kupont ad (5-10 ezer forint/darab) ajándékba. (Ennek esetleges adózási vonzatát a szolgáltató szerződésben vállalja). Az átadásra kerülő kuponok összértéke: 1 790 000 forint I. A magánszemély az ügyfél meghatározott üzleteiben, ha ezt bemutatja, és leadja, akkor a kupon értékének megfelelő mértékű engedményben részesül. Ez az engedmény megjelenik a számlán, ezzel befolyásolja az adóalapot, adót és természetesen a számla végösszegét is. II. Az ügyfél az így befogadott kuponokról, név, kuponazonosító, dátum, és érték szerint havonta elszámol a szolgáltatóval. Az ügyfél a havi elszámolás összegét áfamentesen átterheli a szolgáltatóra a köztük érvényben lévő szerződés szerint. Az elkészített adómentes számlában levonásra kerül az ügyfél és a szolgáltató közötti szerződés szerinti engedmény összege (12 %) – Tehát 1 darab 10 ezer forintos kupon beváltása esetén 8800 forintot terhelődik át a szolgáltatóra. Az ügyfél a magánszemély által történő vásárlás során átutalásos számlát bocsát ki, melyen engedményként szerepel a kupon értéke. I. A termék kibocsátásáról készült számla könyvelése (engedménnyel csökkentve!) T 311 – K 927 K 467 Ezt az összeget a vásárló bankon keresztül kiegyenlíti. T 384 – K 311 II. A havi elszámolás során az ügyfél kiterheli a szolgáltató részére a kuponelszámolás végösszegét, áfamentesen. A számlában negatív tételként szerepel a 12 % engedmény összege T 311 – K 927 (áfa nincs) Ezt az összeget a szolgáltató bankon keresztül kiegyenlíti. T 384 – K 311 Sajnos nem vagyunk biztosak a fenti könyvelési tételekben, ezért kérnénk a szíves tájékoztatásukat és véleményüket az ügylettel kapcsolatosan.

Kuponos értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Internetes áruházban bor értékesítése kuponnal történik. A forgalmazó kuponokat bocsát ki az ellenérték megfizetésekor a vevőknek, melyeket a későbbiekben tudnak borra váltani. Kérdésem, hogy az ellenérték megfizetése, amiért cserébe kupont kap, először a vevőszámla kibocsátását eredményezi-e, illetve keletkezik-e áfafizetési kötelezettség, vagy elég számlát helyettesítő bizonylatot kiállítani? Amikor a kupon ellenében megkapja a vevő a bort, akkor kell csak a számlát kiállítani és az áfát megfizetni? Előre is köszönöm!

Számlázás kupon esetén Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi témában szeretném az állásfoglalásukat kérni. Egyik cégünk (C cég) kuponos weboldalt üzemeltet az interneten, melynek során kuponokat rendelnek (M rendelő) tőle. Tegyük fel, hogy a kupon értéke 100 egység, a jutaléka ebből 20 egység. Tehát ha egy "M rendelő" megrendeli neten a kupont, átutalja a "C cég" részére a 100 egységet. Ezt követően "C cég" tovább utal 80 egységet annak a cégnek, ahol majd a megrendelő beváltja a kupont (K cég). Ebben az esetben a "C cég"-nek 20 egységről kell számlát kiállítani a "K cég" felé. De mi történik abban az esetben, ha a bejön a képbe egy személyszállítási szolgáltatással foglalkozó cég (nem taxis, mert nincs taxiórája és a személyszállítás mellett plusz szolgáltatást nyújt, továbbiakban "Sz cég")? Ebben az esetben az "Sz cég" megvenné "K cég" weboldaláról a kuponokat, majd a személyszállítás után (miután a vevő kifizette a fuvarozás díját) átadna 100 egység értékű kupont a szállított személynek. Majd ez a személy ezt a kupont vagy beváltja a "K cégnél" vagy nem. Kérdéseim az alábbiak lennének: Ebben az esetben a "C cégnek" kell-e számlát kiállítani az "Sz cég" felé 100 egységről? Ha igen, akkor nem lesz duplán bizonylatolva a bevétel? A C cég tényleges bevétele csak a 20 egység, és így 120 egységről állítana ki számlát. Illetve milyen lehetőségek lennének a fenti ügylet bizonylatolására? Köszönettel: Gy Kriszti

Kuponos értékesités Kérdés

Pszichológus kuponos értékesités keretében értékesiti szolgáltatását: a kuponok ellenértéke, amit a vevők utalnak, a közvetitő cég számlájára folyik be. A közvetitő cég a befolyt vételár 50 százalékát közvetitői jutalékként kiszámlázza a szolgáltató pszichológusnak, a fennmaradó összeg a szolgáltatót illeti, amelyet a közvetitő cég a szolgáltatónak átutal. Úgy gondolom,hogy ez az elszámolás számviteli, illetve adóügyi szempontból nem helyes. Hogyan kellene szabályosan eljárni? Tisztelettel várom válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink