174 találat a(z) kiküldetési rendelvény cimkére

Cégautó helyett kiküldetési rendelvény Cikk

A cégek tulajdonában lévő személygépkocsik után már évek óta kötelezően cégautóadót kell fizetni akkor is, ha ezeket az autókat magáncélra egyáltalán nem használják. Megéri cégautót tartani? Érdemes mérlegelni.

Kiküldetési rendelvény elszámolása Kérdés

KFT vezetőjét konkrét ügyben és konkrét helyre kiküldetési rendelvény alapján kiküldték. Üzemanyag elszámolása és napidíj elszámolása a jogszabálynak megfelelő mértékkel lett meghatározva és kifizetve.Kell-e cégautóadót fizetni.? Ebben az esetben fel sem merülhet a magánhasználat.Köszönöm válaszukat.

Repülőjegy költségének elszámolása Kérdés

Tisztelt Adózóna!Ezúton szeretnék Önöktől segítséget kérni az online lefoglalt repülőjegyek elszámolhatóságával kapcsolatosan. Társaságunknál rendszeresen előfordul külföldi kiküldetés, amely során a kirendelt munkavállaló repülővel utazik, amely jegyet interneten keresztül foglal le. A kiküldetéshez minden esetben készül kiküldetési rendelvény, amelyen a repülőjegy költsége szerepel, illetve az elektronikus repülőjegy is kinyomtatásra/megőrzésre kerül. Azonban sajnos nem minden esetben tudunk róla számlát kapni, kérésünk ellenére sem, a repülőjegyen pedig a munkavállaló és nem a munkáltató adatai szerepelnek. Elégséges-e a kiküldetés a repülőjegy elszámolhatóságához vagy mindenféleképpen ragaszkodnunk kell a számlához és Társasági adó alap növelése szükséges? Jellemzően az EU-n belüli utazási szolgáltatást veszünk igénybe.

Kiküldetési rendelvény - cégautóadó Kérdés

Tisztelt Szakértő!Egy cég (Kft. Bt.) kiküldetési rendelvénnyel az ügyvezető gépkocsi használatot számol el. (A gépkocsi az ügyvezető mint magánszemély tulajdonában van.) Az első kérdésem az lenne, hogy az elszámolt km túl lépi a havi 500 km meg kell-e fizetnie a cégnek a cégautóadót? A második kérdésem, hogy ha az elszámolt km nem lépi túl a havi 500 km, akkor is meg kell a cégautóadót fizetni? Válaszát előre is köszönöm!

Kiküldetési rendelvénnyel való elszámolás lehetséges-e Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság alkalmazottja a saját tulajdonába autóját használja hivatali, üzleti utakra, de ő csak a tulajdonos és édesanyja szerepel üzembentartóként a forgalmiba feltüntetve, illetve a kötelező biztosítást is az üzemben tartó fizeti, így a saját tulajdont nem tudja igazolni a biztosítás befizetett csekkével. A kérdésem az, hogy ilyen esetben kiküldetési rendelvény kiállítható-e és cégautó fizetési kötelezettségek a munkáltató társaságnak keletkezik-e? Előre is köszönöm a segítségét.

Kiküldetési rendelvény Kérdés

Egy újság és szórólapterjesztéssel foglalkozó cég megbízási jogviszony keretében foglalkoztatna embereket, akik a megadott településekre naponta elszállítanák és szétosztanák az újságokat és a szórólapokat. Mivel ez saját gépkocsival történne, a gépkocsival kapcsolatban felmerült költségeket kiküldetési rendelvény alapján számolnák el. Kérdésem az lenne, hogy kiállítható- e ilyen esetben kiküldetési rendelvény, ha a megbízási szerződés tárgya újság és szórólap szállítása. Ha nem, milyen esetben állítható ki?

Külföldi kiküldetés nyomtatványa Kérdés

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha munkavállalónkat külföldi kiküldetésre küldjük, akkor elegendő-e az általunk kreált?

Használhatjuk saját autónkat adómentesen, minimális adminisztrációval Cikk

Manapság a munkát keresők autó nélkül már nem boldogulnak, mert az állásajánlatok nagy részénél feltétel a saját gépkocsi és a vezetői jogosítvány. Csakhogy az autózás egyre költségesebb, az pedig nem mindegy, hogy a kiadásokat adózott pénzből kell-e fizetni, vagy csak bonyolult adminisztrációval lehet velük az adóalapot csökkenteni. Ráadásul már harmadik éve, hogy a magánszemélyeknek is cégautóadót kell fizetniük, ha személygépkocsi-használat címén költséget számolnak el. Létezik egy költséghatékony megoldás.

Új cégautóadó: méltánytalanságok, mentességek és az ellenőrzés Cikk

Legyen igazságosabb és átláthatóbb – ez volt a kormányzat szándéka a február 1-jétől bevezetett új cégautóadó-rendszerrel. Ám ez sem mentes a méltánytalanságoktól, például az egyéni vállalkozók egy része rosszabbul járt. Hogyan ellenőriz az APEH és alkotmányos-e ez a típusú vagyonadóztatás?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink