15 találat a(z) kereskedelmi képviselet cimkére
Kereskedelmi képviselet Kérdés
Német anyavállalat, magyar kereskedelmi képviselet Kérdés
Magyarországi kereskedelmi képviselet autóértékesítése Kérdés
Kötelező teendők a kereskedelmi képviselet alapítása után Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kereskedelmi képviselet cégnyilvántartásba történő bejegyzése után milyen kötelező teendők vannak? Milyen adatokat kell bejelenteni az adóhatóság felé? Regisztrálni kell az illetékes kereskedelmi és iparkamaránál? NAV, KSH, hipa hatálya alá történő bejelentkezés? Hatósági és működési engedélyek, bejelentések? (Főtevékenység 7021 PR kommunikáció.) Számviteli politika, pénzkezelési szabályzat elkészítése? Számlázóprogram, pénztárgép vagy számlatömb beszerzése? Bélyegző-készíttetés? Cégkapu nyitása? stb... Köszönetell: Imre
Kereskedelmi képviselet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék információt kérni a kereskedelmi képviseletek adózási, számviteli és könyvelési kérdéseiről, legfőképpen a lent említett konkrét kérdésekre. Adott egy cseh cég, amely Magyarországon kereskedelmi képviseletet létesített, amely szerződéseket fog közvetíteni az "anyacég" felé. A kereskedelmi képviselet 1-es, alanyi adómentes adószámmal rendelkezik. Kérem, erősítsen meg, hogy a kereskedelmi képviselet nem alanya a kamarai hozzájárulásnak és a helyi iparűzési adónak (ha nem végez semmilyen más tevékenységet a szerződésközvetítésen kívül), így ezen szervezetek felé bejelentkezési kötelezettsége sincs? Az üzletmenet során felmerülő szerződéseket (bérleti szerződés, könyvelési szerződés stb.) a kereskedelmi képviseletnek kell megkötnie vagy a cseh anyacégnek? A számlákat a kereskedelmi képviselet nevére és adószámára, vagy a cseh anyacégnek a nevére és adószámára kell kiállítani? Ha jól értem a törvény szövegéből, a felmerülő bizonylatokat nem a kereskedelmi képviseletnél, hanem a cseh anyacégnél kell könyvelni? Köszönöm válaszát előre is!
Fióktelep, kereskedelmi képviselet: kell-e kamarai hozzájárulást fizetni? Cikk
Köteles-e kamarai hozzájárulás fizetésére a fióktelep, a kereskedelmi képviselet, a szünetelő egyéni vállalkozó? – kérdezte olvasónk. Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő válaszolt.
Fióktelep, kereskedelmi képviselet, egyéni vállalkozó – kamarai hozzájárulás Kérdés
Fióktelep ugye kötelezett a kamarai hozzájárulásra? A kereskedelmi képviselet ugye NEM kötelezett kötelező 5000 forintos kamarai hozzájárulás fizetésére? Egyéni vállalkozó (akár katás), ha szünetelteti, ugye nem kötelezett?
Fióktelep, kereskedelmi képviselet – az áfaalanyiság problematikája Cikk
A fióktelep és a kereskedelmi képviselet áfaalanyisága kapcsán gyakran merülnek fel kérdések. Mindkét esetben az ágazati jogszabályok és az Áfa tv. adóalanyiságot szabályozó értelmező rendelkezései alapján lehet eldönteni, hogy az adott entitás, illetve az általa folytatott tevékenység az Áfa tv. hatálya alá tartozik-e.
Fogas kérdések az áfában Cikk
Mi a teljesítés helye a külföldi vállalkozás és fióktelepe, illetve kereskedelmi képviselete közötti szolgáltatásnál, termékértékesítésnél, hogyan kell elszámolni az áfát? Összefoglaltuk.
Kereskedelmi képviselet – cégautó Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy szlovén vállalkozás magyarországi kereskedelmi képviseletének tulajdonában van egy céges autó (személygépjármű) . A kereskedelmi képviselettől az anyacég (amely a képviselet 100 százalékos tulajdonosa) átvenné a gépkocsit, és kinn lenne szlovén rendszámmal, regisztrációval stb. Hogyan kell ilyen esetben eljárni – bizonylatolás – áfa – cégautóadó kérdéskörökben? Köszönjük előre is a választ!
Fióktelep, kereskedelmi képviselet: így is működhet a külföldi cég Cikk
Hogyan hozhatnak létre fióktelepet, kereskedelmi képviseletet külföldi székhelyű vállalkozások Magyarországon, és milyen működésre vonatkozó, illetve számviteli és adózási szabályokat kell betartaniuk?
Kereskedelmi képviselet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy egy külföldi cég magyarországi képviselete alanya-e a helyiadó-törvénynek? Kell-e iparűzési adóbevallást készítenie? Egy ilyen kereskedelmi képviseletnek milyen bevallási és bejelentési kötelezettségei vannak? Be kell-e például jelentkeznie a kamararához?
Kereskedelmi képviselet és a munka törvénykönyve Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném az állásfoglalását! Adott egy német vállalat magyarországi kereskedelmi képviselete, amelyre az 1997. évi CXXXII. törvény (a külföldi székhelyű vállalkozások magyarországi fióktelepeiről és kereskedelmi képviseleteiről) vonatkozik. Ez a törvény tartlmazza a munkaviszonnyal kapcsolatos rendelkezéseket is: 29. § (2) A kereskedelmi képviseletnél foglalkoztatottak a külföldi vállalkozással állnak jogviszonyban, a munkáltatói jogokat a külföldi vállalkozás a kereskedelmi képviseletén keresztül gyakorolja. A német cégnél dolgozók a képviselet adószámán keresztül vannak vannak bejelentve, a 08-as bevallás is ugyanúgy ezen keresztül megy, viszont a munkaszerződést már a német GMBH-val kötik meg, a kinti szabályokat figyelembe véve. Tehát a bérezés euróalapon van megállapítva (a saját banknak a hónap utolsó napi árfolyamával forintosítják), továbbá 6 havi próbaidőt kötnek ki. Mely ország törvényeit kell figyelembe vennie a cégnek? Eltérhet a munka törvénykönyvében leírtaktól? Köszönöm válaszát!
Kereskedelmi képviselet Magyarországon Kérdés
Tisztelt Szakértő!Kérem tájékoztassanak a külföldi székhelyű vállalkozás magyarországi kereskedelmi képviseletek (nem fióktelep) számviteléről, speciális eseteiről, különös tekinettel a következőkre: magyar állampolgárságú – életvitelszerűen Magyarországon élő - munkavállaló foglalkoztatása, adatszolgáltatási, bevallási, könyvvezetési és beszámolókészítési kötelezettség, költség és árbevétel elszámolás szabályai.Köszönöm szépen a segítséget!
Kereskedelmi képviselet Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőkben kérném segítségét:Ügyfelem Oroszországban nyitott képviseletet. A képviselet önálló adószámmal, cégjegyzékszámmal, irodával, képviselővel rendelkezik. A képviselettel kapcsolatban milyen bejelentési, adatszolgáltatási kötelezettsége keletkezik a magyar társaságnak év közben, illetve év végén? A képviselet felmerült költségeit a magyar ügyfelem finanszírozza. Az ügyfelem a költségek fedezetére elutal egy bizonyos összeget. A hónap lezártával a képviselő elszámolást készít, és elküldi a számlamásolatokkal együtt. Az eredeti számlákat nem küldik, hivatkozva arra, hogy számukra is kell egy esetleges ellenőrzés esetén. Helyes-e így a finanszírozás, elszámolás menete? Hogyan történik ennek a számviteli elszámolása? Az elutalt összeget az elszámolásig miként kell kezelni? A számlákat a jogszabályoknak megfelelő költségnemekre kell könyvelni vagy szükséges külön főkönyvi számok nyitása? Jövedelemkifizetés is fog történni, amit az orosz szabályok szerint adóznak le az orosz dolgozók. Szabályos, ha a képviselet bérköltségét és adóját egy külön személy jellegű főkönyvi számra könyvelem, adók megbontása nélkül?Köszönöm szépen a segítséget!