1800 találat a(z) katás cimkére
Katás egyéni vállalkozó – iparűzési adó szüneteléskor II. Kérdés
Kedves Tamás! Kérem, hogy legyen kedves azt is leírni, mikor, pontosan hány forintot kell fizetnie. Például március 15-éig, vagy a szünetelés napját magában foglaló hónapot követő hónap 15-éig, vagy január 31-éig pontosan hány forintot fog fizetni ez a vállalkozó? Köszönöm!
Katás kapcsolt vállalkozása Kérdés
Katás egyéni vállalkozó rendszeresen számlázott a felesége és édesanyja tulajdonában álló kft.-nek. Pár hónapja megkapta édesanyja tulajdonrészét a kft.-ben, nem személyesen közreműködő taggá vált. Továbbra is katás egyéni vállalkozóként végez szolgáltatást a kft. részére. Kérdésem, hogy rendben van-e ez így, mivel a két vállalkozás kapcsoltnak minősül? Továbbá a kft.-nek van-e ezzel kapcsolatban adatszolgáltatási kötelezettsége, ha a katás egyéni vállalkozó részére kifizetett összeg meghaladja az 1 millió forintot?
Kata – Anglia – áfa Kérdés
Katás adózó Magyarországon irodai munkát végez egy angliai cég számára. Anglia kilépése az EU-ból most van folyamatban. 1, Ha alanyi mentes, akkor nincs probléma. 2. Ha bejelentkezik az áfakörbe, akkor hogyan alakul a számlázás? Áfás számlát állítok ki vagy menteset?
Katás, adószámos magánszemély Kérdés
Egy adószámos magánszemély évente néhány alkalommal fotózást vállal (10 százalékos költséghányaddal adózik). Ez a személy katás egyéni vállalkozást szeretne indítani, irodai szolgáltatásra. Kérdésem, hogy a két tevékenység, adózási forma futhat-e párhuzamosan, vagy a fotózást be kellene olvasztani a vállalkozásba? (Fotózásról nincs szakképesítése, így egyelőre azt nem tudja berakni a vállalkozásba). Ha párhuzamosan futhat, akkor érvényesíthető-e továbbra is a 10 százalékos költségátalány levonása utáni adózás a fotózásra? A bevételek összeadódnak-e, amikor a kata-, áfabevételi határt vizsgálom?
Katás egyéni vállalkozó nyugdíj melletti keresete Kérdés
Ügyfelem radiológus orvos, korkedvezménnyel nyugdíjba vonulna. Kérdésem: jelenlegi katás egyéni vállalkozását fenntarthatja-e, illetve milyen korlátozás alá esik a jövedelemszerzése? Köszönettel: Hataláné Csáki Katalin könyvvizsgáló
Kata és a szüneteltetés Kérdés
Alanyi mentes katás 2017. január 1-jétől 2017. május 31-éig szüneteltette a vállalkozását. Most jöttek be munkái és számláz. Mennyi összeget számlázhat úgy, hogy maradjon alanyi mentes áfában? Köszönöm előre a válaszát.
Katás egyéni vállalkozó – iparűzési adó szüneteléskor Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy mikor, és mennyi iparűzési adót (2 százalékos kulcs) kell fizetnie annak az egyéni vállalkozónak, aki 2017.02.01-2017.05.01-ig szünetelt? Kérném szépen az algoritmus megadását is. Milyen bevallási kötelezettsége van, és milyen határidővel? Köszönöm.
Vagyoni értékű jog értékesítése katában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó tevékenységét bérelt üzletben végzi, melynek használati/bérleti jogát megvásárolná egy másik vállalkozás. Az ügyletnek nincs szerződési akadálya a tulajdonos részéről. Az ügyletet 2018-ban bonyolítanák a felek akképpen, hogy a katás egyéni vállalkozó leszámlázza a bérleti jog értékesítését – 12 millió forint plusz áfa –, majd év végéig fenntartja a vállalkozását, hogy a katás értékhatárba beleférjen. Szabályos-e a fent leírt ügylet?
Katából a számviteli törvény hatálya alá II. Kérdés
Köszönöm az előző kérdésre adott kimerítő választ. Ennél a cégnél az a helyzet, hogy tao-ról 2006. január 1-jétől áttért evára. Evásból kett katás 2014. január 1-jétől. Ebben az esetben a nyitómérlegnél vissza kell menni a 2005. évi beszámolóhoz? Nem évült az már el?
Katás ingatlan kivonása Kérdés
Egyéni vállalkozó korábban ingatlant (lakást) vásárolt, és azt irodaként üzemeltette. Magánszemélyként ingatlan-bérbeadással szeretne foglalkozni, és kiadná a lakást havi díj ellenében. Ezzel kivonja a vállalkozásból az ingatlant. Késöbb, öt év múlva értékesíti a lakást. Jól gondolom, hogy nincs adófizetési kötelezettsége az ingatlanértékesítés miatt? A bérbeadásból származó jövedelmét 15 százalékos szja terheli, plusz 14 százalékos eho, ha a jövedelem meghaladja az egy millió forintot?
Fontos kérdések egyéni vállalkozó nyugdíjba menetelénél Cikk
Katás egyéni vállalkozó idén októberben szeretne nyugdíjba menni nők 40 év szolgálati idejű kedvezményes nyugdíjára lesz akkor jogosult. Nyugdíjazásához/nyugdíj igényléséhez szükség van-e egyéni vállalkozásának szüneteltetésére? Nyugdíj melletti munkavégzésére vonatkozik-e majd kereseti korlát? Ha igen, katás egyéni vállalkozó esetében a kereseti korlátjának alapja hogyan számítható ki? A bevétel 60 százaléka alapján? Olvasónk kérdéseire Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.
Rokkantsági ellátás mellett kisadózó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó kisadózó. Rokkantsági ellátást kap. Ha jól tudom, 25 ezer Ft katát fizet havonta? A rokkantsági ellátás mellett hogyan kell értelmezni a kereseti korlátot, ami mellett nem veszti el a rokkantsági ellátását? Helyes az a meglátás, hogy mivel nem minősül főállású kisadózónak, nem minősül biztosítottnak, így kereseti korlátja sincsen? Köszönöm!
Kata melletti munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő, azzal kapcsolatban kérném segítségét, hogy jelenleg "katás"egyéni vállalkozónak nincs munkája, de nem szeretné szüneteltetni a vállalkozást. Alkalmi munkára viszont lenne most lehetősége. Van ennek valami akadálya, illetve mire érdemes figyelni? Köszönöm válaszát.
Katás egyéni vállalkozó nyugdíjba megy Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállakozó idén októberben szeretne nyugdíjba menni nők 40 év szolgálati idejű korkedvezményes nyugdíjára lesz akkor jogosult. - Nyugdíjazásához/nyugdíj igényléséhez szükség van-e egyéni vállalkozásának szüneteltetésére? - Nyugdíj melletti munkavégzésére vonatkozik-e majd kereseti korlát? Ha igen, katás egyéni vállalkozó esetében a kereseti korlátjának alapja hogy számítható ki? A bevétel 60 százaléka alapján? Köszönöm segítségüket!
Felszámolás alatt lévő cég megbízásos ügyvezetője és egyéni vállalkozói jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbi kérdésben kérem szíves válaszukat: Egyszemélyes kft. ügyvezetője egy nyugdíjas személy, aki a megbízatását megbízási jogviszonyban látja el (nem ezen személy a cég tulajdonosa). A kft. úgy döntött, hogy szeptember 01.-től végelszámolással megszűnik. A kérdés az, hogy ezen időszak alatt a (jelenleg még) ügyvezető nyithat-e katás egyéni vállalkozást? Ugyanis az ügyvéd azt mondta neki, hogy végelszámolási időszak alatt - a kft.-ben lévő teljeskörű ügyvezetői felelősség miatt - nem lehet egyéni vállalkozó. Válaszukat előre is megköszönve tisztelettel maradok