41 találat a(z) külföldről származó jövedelem cimkére
Szja – külföldi részvény osztalékbevallása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A KBC magyarországi fiókjától kaptam egy igazolást „igazolás külföldi részvények osztalékáról” címmel. Ezen fel van tüntetve a bruttó osztalék, a külföldi levont ad és a belföldi levont adó is. Német részvényről van szó, és a kettős adóztatásról szóló egyezmény szerint a forrásországban maximum 15 százalék adót vonhatnak le. A levonás több volt, mint 15 százalék, de a bevallásban csak maximum 15 százalék külföldön megfizetett adót vehetek figyelembe, a 15 százalék feletti részt majd a német adóhivatallal kell elszámolni. Az összegek a következőeók: Bruttó osztalék: 12 132 Ft Levont adó külföldön: 3 199 Ft 15% összege: 1 820 1% összege: 121 1553-05 lap: 182 sor B: 12.131 C: 121 (1 %) A 182. sor kitöltési útmutató szerint itt a 16 % adóból le kell vonni a külföldön megfizetett adót (maximum a 15 százalékot), és a különbözetet kell beírni a C oszlopba. Ekkor a program automatikusan kitölti a 186-as sor B és C oszlopát a fenti összegekke, valamint a 188. sor B oszlopát. A 188. sor C. oszlopába az adót nekem kell beírni, amit fizetendő adóként majd figyelembe vesz a 64. sorban. Ha a 188. sor C oszlopba a még fizetendő adót (1 %-ot) szeretném beírni, amit egyébként szintén levont már a KBC, és az igazoláson szerepel is, mint hazai megfizetett adó forintban, akkor azt a hibaüzenetet kapom, hogy a „külföldről származó, belföldön is adóköteles jövedelmek adója összegének (188. C oszlop) a jövedelemösszeg (188. B oszlop) 5 és 16 százalék közé kell esnie”. Mely sorokba, milyen összeget kell beírnom? Köszönettel.
Lemezboritó-tervezés norvég cégnek Kérdés
Tisztelt Szakember! A következőkben kérném segítségét. Magánember nem rendelkezik adószámmal. Egy norvég cégnek lemezborítót tervezett, mely munka ellenértékeként a norvég cég 200 000 forintot átutalt a magánember bankszámlájára. A munkára szerződés nem készült. Kérdésem, hogy a norvég cégtől kapott ellenérték után milyen módon (önálló tevékenységből származó jövedelemként, vagy külföldről származó jövedelemként), és mennyi adót kell fizetni, terheli-e ehofizetési kötelezettség? Köszönettel.
Kártérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kártérítéssel kapcsolatos a kérdésem. Egy kiadó nem kérte az örökösök beleegyezését egy irodalmi mű megjelentetéséhez, amellyel megsértette a leszármazottak örökösi szerzői jogait. Az örökösök ügyvédi felszólításban kártérítést kértek a kiadótól, amely 2015. december hónapban át is utalta a kért kártérítés összegét. A kiadó székhelye Romániában van. Van-e adó- és járulékvonzata a kapott kártérítés összegének? Válaszukat köszönöm.
Szellemi alkotásból származó jövedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar magánszemély weblapot készített angol nyelven, amely egy amerikai hoszting cég szolgáltatásait reklámozza, és minden sikeres üzletkötésből a magánszemély jutalékot kap USD-ben. Kérdés, hogy ezt Magyarországon az szja-bevallásban melyik sorba kell beírni, illetve mekkora szja- és ehobefizetési kötelezettsége van?
Szja-s jövedelem Dél-Afrikából Kérdés
Tisztelt Szakértő! Várhatóan Dél-Afrikából fogok jövedelmet kapni, a helyi valutában, szakdolgozat-bírálatért, magánszemélyként. Milyen és mennyi adót, járulékot kell utána fizetnem, hogyan kell bevallanom? Előre is köszönm válaszát.
Örökölt pénz illetékek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem segítségét abban, kell-e, és mennyi illetéket fizetni Magyarországon, ha 11 ezer amerikai dollárt örököltem a már elhalálozott férjem USA-ban élő nagybátyja után, amelyet magyar bankszámlámra utalnak az USA-ból? Köszönettel várom válaszát. Papné
Külföldi jövedelem ehója Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldről szerzett (szja-köteles) a kettős adóztatás elkerüléséről szóló megállapodás alapján adózott jövedelemre vonatkozik-e az ehotörvény, ha igen, milyen módon és mértékben? Tisztelettel: Nyisztor Tivadar
Külföldről származó jövedelem Kérdés
Egy svájci székhelyű, Magyarországon telephellyel, fiókteleppel, képviseleti irodával nem rendelkező céggel disztribútori szerződés tervezek kötni, amelynek keretében cég által értékesített termékeket és szolgáltatásokat közvetítem jutalék ellenében Magyarországon és környező országokban. A jutalékot devizában kapom. A tevékenységet önállóan és függetlenül végzem. A disztribútor nem alkalmazottja, kereskedelmi képviselője vagy ügynöke a cégnek. A tevékenységgel járó valamennyi kockázatot és költséget viselem. Kérdéseim a következők: 1. Végezhetem-e ezt a tevékenységet magánszemélyként vagy köteles vagyok az egyéni vállalkozó igazolványt kiváltani? 2. Ha magánszemélyként végezhetem, hogyan adózok? Minek minősül az így szerzett jövedelem? El tudom-e számolni a költségeimet a bevételeimmel szemben? Az szja-ban hogyan adózik az így szerzett jövedelem? Kell-e fizetnem adóelőleget, vagy csak évente egyszer az éves adóbevallással együtt fizetem meg az adót? Kell-e fizetnem ehót és hány százalékot? 3. Ha csak egyéni vállalkozóként végezhetem ezt a tevékenységet, hogyan adózom utána? Egyéni vállalkozóként választhatok-e olyan kedvezőbb adózású megoldást, mint például a kata?
Külföldről kapott ügynöki jutalék adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy a külföldi cégtől kapott ügynöki jutalékot, Magyaroszágon hogyan kell leadózni, milyen adó- illetve járulékvonzata van az ilyen jövedelemnek, van-e lehetőség költségelszámolásra? Köszönettel: Krcsik Eszter
Külföldről származó jövedelem adózása és járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértők! A következőben kérném a segítségüket: egy magánszemélyről van szó, aki egy hajón dolgozik, az ő elmondása szerint, mint "független munkavállaló", ami azt jelenti, hogy minden hónapban utalnak a folyószámlájára egy összeget, (munkabért), amiből nem vonnak le adót, semmilyen járulékot. Ő fizeti minden hónapban az egészségügyi szolgáltatási járulékot, de szeretné a jövedelme alapján befizetni az adókat, valamilyen formában legalizálni a jövedelmét. Mit tanácsolnak? Hogyan, milyen formában, és milyen adókat, járulékokat kell maga után fizetni?
Külföldi jövedelem Kérdés
UEFA (Svájc, Európai Labdarúgó Szövetség) belföldi magánszemélynek, nemzetközi mérkőzéseken ellenőri feladatért, szerződés szerint napi fix összeget (bruttó) utal. Ezen felül megtéríti a repülőtéri taxi és esetleges vízumköltséget. A mérkőzés helyszínén minden költséget (utazás, szállás, étkezés) biztosítanak. Hogyan adózik a magánszemély? 90 százalék a jövedelem? Eho-kötelezettség van-e? Köszönöm, Varga Éva