11 találat a(z) külföldi út cimkére
Személyszállítás áfája külföldi utak esetén Kérdés
Legyen óvatos! Az utasbiztosítás a járvány óta még fontosabb Cikk
Enyhültek a külföldi utazásokkal kapcsolatos korlátozások, azonban a koronavírus okozta bizonytalanság korántsem múlt el, a járványügyi helyzet országról országra gyorsan változhat, ezért a korábbinál is fontosabb, hogy az utazók pontos információkkal rendelkezzenek arról, hogy az adott útra megkötött utasbiztosításuk milyen védelmet nyújt – közölte a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) szerdán az MTI-vel.
Külföldi utas áfa Kérdés
Külföldi út – napidíj Kérdés
Kedves Kneitner Lea! A január 08-án a "Külföldi üzleti út költségelszámolása" tárgyban feltett kérdésemre adott válaszát szeretném az alábbi kérdésekkel kiegészíteni: – kell-e kiküldetési rendelvényt kiállítani a napidíj elszámolásához; – mekkora összeg adható adómentesen EU-s tagállamba vagy harmadik országba (Vietnám) történő utazás alkalmával napidíjként? Üdv.: Molnár Ilona Anna
Külföldi utak számla nélkül Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cég ügyvezetője és alkalmazottai is gyakran mennek külföldre szakmai okokból. Gyakran előfordul, hogy a céges autó tankolásáról, a szállásról nem számlát hoznak, hanem nyugtát, vagy egy igazolást. Amikor kértük, hogy számlát hozzanak, azt mondták, hogy nem kaptak számlát. Ha jól tudom, akkor a külföldi adózótól elfogadhatok egyéb bizonylatot is, ha az ottani jogszabályok megengedik azt, például nyugtát. Hogyan tudjuk a nem számlás tételeket költségként elszámolni, illetve hogyan tudunk megbizonyosodni, hogy a külföldi partner tényleg nem köteles számlát kiállítani és nem arról van szó, hogy egyszerűen elfelejtettek számlát kérni? Különösen a tankolás elszámolása érdekelne.
Juttatások hosszú hétvégén külföldi szakmai út idejére Cikk
Kollégám kínai szakmai kiállításon vesz részt szervezett út keretében, látogatóként. A kinntartózkodás időtartama egy hét, melyben van négy munkaszüneti nap is. Kell-e erre az időtartamra munkabért fizetni? A hétvégi kinntartózkodásra jár valamilyen juttatás a dolgozónak? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Külföldi szakmai út elszámolása Kérdés
Egy kft. minden alkalmazottja 3 napos szakmai úton vesz részt Ausztriában, az utazás a kft. tulajdonában lévő gépjárművekkel történik. A programban több szakmai kirándulás szerepel, melyhez kapcsolódóan a belépőket, az étkezést és a szállást a kft. fizeti. Hogyan számolhatók el ezek a költségek? Melyiknek van adóvonzata, melyiknél vonható le az áfa? Kiküldetésnek minősül-e?
Külföldi szállásdíj elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Korábbi kérdésemmel kapcsolatban – amely arról szólt, hogy cégünk 3,5 tonna alatti gépjárművel (furgonnal) végez árufuvarozást, esetenként Lengyelországba is szállít, ahonnan a munkavállaló szállásdíjról hozott a cég nevére szóló számlát – szeretném megkérdezni, hogy a külföldi útra a munkavállalónak adható valamilyen juttatás (napidíj, ellátmány)? Vagyis a szállásdíj fedezetére? Köszönöm.
Külföldi üzleti út II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Köszönöm válaszát azonos című kérdésemre, de maradtak még homályos pontok. 1. Tudna példát mondani az egyéb "elismert" költségre? Nekem egy jut eszembe, a szakmai kiállításra szóló belépő. Mi lehet még? 2. Konkrétan: a cég nevére kiállított szállás- és utazási költségek megtérítésén felül, 3 napos útra, napi 55 eurót kap az ügyvezető. Ebből összesen 45 euró igazolás nélkül elismerhető, 120 euró (a leírtak szerint forintosítva) adóköteles jövedelem lesz. DE: kinek kell adóznia utána, és mikor? A cég vallja és fizeti be, mint a béren felüli juttatásokat (1,9-es szorzó, szja, eho) a havi 08-as bevalláson, vagy a magánszemélynek kell az éves adóbevallásában bevallania, és csak szja-t fizet utána? Ismétlem: ez esetben NINCS szó munkaviszonyról, még biztosítási jogviszony sincs. Köszünettel.
Külföldi üzleti út Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. tulajdonosa, egyben ügyvezetője külföldi üzleti útra megy. Az utazáshoz a cég gépkocsiját használja. Milyen költségeket számolhat el? Jár-e neki napidíj? Ha igen, mennyi, és hogyan kell adózni utána? Milyen formában kell elszámolni a költségeket (kiküldetési rendelvénnyel vagy más formában)? Köszönettel.
Bankkártyás kifizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalkozás külföldön (tankolás, útdíj, autópálya) bankkártyával fizet, és csak egy nyugtát tűznek a kifizetést igazoló szelvény mellé, azaz nincs a cég nevére szóló számla. Hogyan könyvelendő? Névre szóló (aki a szolgáltatást igényli) kiküldetési rendelvény elszámolásaként vagy a bankon megjelenő levonáskor megfelelő költségnemre? Belföldön, ha jól tudom, csak éttermi bankkártyás kifizetés fogadható el?! Köszönöm a választ: Kerestély Anna