33 találat a(z) közös tulajdon cimkére

Közös tulajdonú ingatlan bérbeadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két magánszemély tulajdonos lakóingatlan bérbeadásra kötött írásbeli szerződést egy magánszeméllyel. Az aláírt bérleti szerződés - amelyben mindkettő tulajdonos szerepel bérbeadóként - ellenére az egyik bérbeadó lemondhat-e a teljes bérleti díjbevételről a másik tulajdonos javára, ha igen, milyen módon (írásban?), illetve helyesen gondolom-e, hogy év végén csak az egyik félnek kell szja bevallást benyújtania erről a jövedelemről, a "lemondó" félnek nem kell? Egyik tulajdonos sem váltott ki adószámot az ingatlan bérbeadásra, csak adóazonosítót használ és áfamentesen végzi a bérbeadási tevékenységet. Köszönöm válaszát.

Magánszemély ingó értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha magánszemély használt ingóságot árusít, akkor ugye évi 600 000 forint bevételig nem kell adóznia. Egyik válaszában ezt írja: "Közös (házastársi, családi) tulajdon esetén a bevételt a tulajdoni hányadok arányában megosztva kell, lehet számba venni." A kérdésem az lenne, hogyan lehet eldönteni, hogy az adott ingóság közös tulajdon-e, például egy ruha, cipő, gyerekjáték, stb. Ha házasságban élek, akkor az közös tulajdon? Vagy, ha a gyereknek vettem ruhát, az közös tulajdon, ha magamnak, akkor az már nem? És a szerzés értékét milyen bizonylattal kell igazolni? Elég a boltban kapott nyugta vagy számla kell róla (mert a nyugta alapján sokszor nem lehet eldönteni, hogy mit is vásároltam, mert olyan a szövegezése)? Válaszát előre is köszönöm.

Ingatlan-bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társas vállalkozás adószámmal rendelkező magánszemélytől bérel ingatlant. Az ingatlanban a házastársak tulajdoni hányada 50-50 százalék. A bérleti szerződést a Kft. a feleséggel kötötte meg, ő az aki a számlát kiállítja, tőle kerül levonásra az szja-előleg. Kérdésem az, hogy szükséges-e akár a bérleti szerződésben, vagy külön megállapodásban csatolni a tulajdonostársnak - jelen esetben a férjnek - a nyilatkozatát, melyben hozzájárul ahhoz, hogy a bérbeadási tevékenységet a feleség végezze, így az adókötelezettség is őt terhelje. Válaszát előre köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink