6 találat a(z) kötelezett cimkére

EPR-nyilatkozat félreértések Kérdés

Kormányrendeletben bővítették a bányajáradék fizetésére kötelezettek körét Cikk

A 2023. évi 24. számú Magyar Közlönyben 2 kormányrendeletet és 9 határozatot hirdettek ki február 16-án, közöttük a gazdaság újraindítása érdekében fizetendő kiegészítő bányajáradékról szóló 404/2021. kormányrendelet módosításáról szóló 39/2023. kormányrendeletet is.

Fizetési felszólítás ismeretlen cégtől: pórul járhat, ha nem veszi komolyan Cikk

Sokunkkal előfordulhatott már, hogy olyan cégtől kaptunk fizetési felszólító levelet, akivel nem is állunk szerződéses jogviszonyban, vagyis akiknek nem is tartozunk. Mi alapján fizessünk ezeknek a cégeknek, merül fel ilyen esetben a kérdés. De ne vegyük félvállról ezeket a felszólításokat, hanem vizsgáljuk meg, hogy vajon nem történt-e engedményezés az ügyünkben.

Innovációs járulék: 2019-től változnak a mentességi szabályok Cikk

A 2018. évi XLI. törvény 2019. január 1-jével módosította az innovációsjárulék-kötelezettségre vonatkozó előírások közül a vállalkozás méretét meghatározó előírást. Ismertetjük az új szabályokat.

Reklámadó alanya, alapja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Reklámadóval kapcsolatos kérdést szeretnék feltenni egy szemléltetett példán keresztül körbejárva a közzétevő és megrendelő adófizetési kötelezettségét. Cégünk főtevékenysége reklámügynöki tevékenység, nagyobb bankok (például az OTP, MKB stb.) kölcsöneinek, hiteleinek interneten keresztüli összehasonlításával foglalkozik. A hirdetés díjazása kattintás alapon történik. Például: az OTP-re 10x kattintottak egy adott hónapban 1 kattintás ára 10 forint, tehát 100 Ft-ot fogunk kiszámlázni az OTP-nek. 1. Saját internetes honlapunkon kattint rá az OTP-re valaki, akkor ilyenkor mi számítunk a reklám közzétevőjének? Tehát minket terhel a reklámadó? 2. Google-on keresztül hirdetjük a saját oldalunkat. Az ügyfél például beírja a Google felületébe, hogy hitel kondíciók összehasonlítása és feldobja a mi internetes oldalunk (tehát a Google-on keresztül jut el az ügyfél az oldalunkra), akkor ebben az esetben a Google vagy cégünk a hirdetés közzétevője? Itt rákanyarodnék a megrendelő fogalmára. Továbbra is a példánál maradva. A Google-tól nem kaptunk nyilatkozatot arról, hogy ő megfizetné az adót, ebben az esetben mi válunk a reklám megrendelőjévé? Mi lesz a reklámadó alapja? Más felületeken is hirdetjük oldalunkat. XY Kft.-vel megállapodtunk hogy oldalunkat a startlap.hu-n fogja hirdetni, XY Kft. számlája tartalmazta, hogy nem fizeti meg a reklámadót. Ebben az esetben a startlap fogja megfizetni (mint közzétevő) vagy nekünk is meg kell mint megrendelőbej, hiszen XY cég nem fizette meg? Köszönöm

Online pénztárgép használatára kötelezett ellenáll Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni milyen jogcímen, milyen adószankciókkal (mulasztási bírság, adóbírság, késedelmi pótlék, stb.) sújthatja a NAV, azokat a cégeket, akik online pénztárgép használatára kötelezett tevékenységet folytatnak, de a cég nem vásárolt online pénztárgépet (vagy megvásárolta de nem használja), hanem továbbra is kézi nyugtát, vagy számlát állít ki értékesítéseiről? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kisüzemi bortermelés

Laczi Ferenc

igazságügyi jövedéki szakértő

Kölcsön kamat

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink