5 találat a(z) könyvviteli zárás cimkére
Könyvviteli zárás: a bekerülési érték különös tételei – garancia
Cikk
Az év végéhez közeledve célszerű előkészíteni a könyvviteli zárást, megkezdeni az egyeztetéseket, számba venni egyebek mellett a tárgyi eszközök bekerülési értékeként, azt módosító tételekként könyvelt összegeket, különös tekintettel olyan speciális ügyletekre, mint a garancia, a garanciális csere.
Az év végi transzferár-kiigazítások kezelése
Cikk
Az év vége közeledte a kapcsolt vállalkozások számára is izgalmakat tartogat, hiszen már a könyvviteli zárlat előtt is lehetőség nyílik arra, hogy az érintett adózók az adózás előtti eredmény szintjén kezeljék a transzferár-korrekciókat. Ennek mint lehetőségnek leginkább a kettős adóztatás elkerülésében mutatkozik meg az előnye. Bár általános szabályok leírhatók, a kiigazításokat érdemes óvatosan kezelni a pontos különbözet helyes számszerűsítése, továbbá az esetleges áfahatások és az azokat körülvevő bizonytalanságok miatt.
Zárjuk az évet – leltárkülönbözetek elszámolása
Cikk
Az üzleti év könyvviteli zárása számos – önmagában is fontos – feladatot foglal magában. Ezek közül most a leltár felvétele során megállapított különbözetek elszámolását vesszük górcső alá.
Fontos átgondolni könyvviteli zárás előtt a kis értékű tárgyi eszközök nyilvántartását
Cikk
Készülve a 2021. év könyvviteli zárására, érdemes átgondolniuk a cégtulajdonosoknak és könyvelőiknek a tárgyi eszközök nyilvántartásával kapcsolatos gyakorlatukat, hogy az mindenben megfelel-e a számviteli törvény előírásainak, illetve a társaság körülményeinek. Örökzöld téma e körben a kis értékű tárgyi eszközök szabályos nyilvántartása.
Reklámadó
Kérdés
Tisztelt Szakértők! A reklámadótörvény szerint mentes az adó alól a reklámközzétevő adóalany adóköteles tevékenységéből származó adóévi nettó árbevételéből 100 millió forint,mely de minimis támogatásként vehető igénybe. Ez 2017. július 1-jétől van érvényben. Ha a reklámadót nem arányosítással állapítom meg 2017. évre, hanem az év első felére könyvviteli zárlatot készítek és a második félévre a tényleges II. félévi árbevétel alapján, akkor is igénybe vehetem a 100 milliós de minimis támogatást, vagy csak 50 millió forintot? Válaszukat köszönöm.