7 találat a(z) kéményseprési díj cimkére
Kéményseprési díj áfája Kérdés
Ukrán munkavállaló munkaszerződése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkaerő-kölcsönző cég ukrán munkavállalókat foglalkoztat.
Kéményseprés díja Kérdés
Tisztelt Szerkesztők! Több egyesületnek, alapítványnak, nonprofit civilszervezetnek könyvelek. A vezető, elnök családi háza több esetben székhely, telephely, iratőrzés helye stb. Valóban kell kéményseprési díjat fizetni ilyenkor? Köszönettel: Zsófia
Kéményseprési díj áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Olvastam egy korábbi olvasói kérdésre adott válaszát a következőek szerint: http://adozona.hu/kerdesek/2017_9_19_kemenysepres_szamlaja_mlf A kérdésem nekem is ezzel kapcsolatos: - miért kell megfizetni az egész ingatlanra a céges (magasabb) díjat egy sima lakóház esetén, mikor abban csak a székhely van, de egyébként laknak ott adott esetben X-en, tehát nyilvánvalóan nem gazdasági épületről hanem lakóházról van szó? - ha már meg kell fizetni a magasabb díjat az egész kéményseprésre, akkor ez miért nem levonható teljes egészében az áfából és miért nem számolható el teljes egészében költségként? Legalább a díjkülönbözet? Hiszen ha nem lenne ott székhely, akkor kb. 1500 forintot kellene fizetni, míg ha ott van a székhely, akkor 7500 forintot hozzávetőleg. Ebben az esetben feltételezem, hogy a kettő közötti különbözet cégügyből kifolyólag merült fel (semmi más oka nincs!), akkor tehát elszámolható is kellene legyen, nem? - ha arányosítom valamilyen módon, hogy mennyi a lakóház alapterületéből a székhely, akkor levonhatom a kéményseprési díjból az erre jutó áfát? - ha így van, akkor megoszthatóvá válik a cégnévre szóló villanyszámla vagy egyéb rezsiköltség is? Válaszát köszönöm előre is!
Kéményseprőt látni szerencsét jelent, de néha fizetni is kell Cikk
A fűtési szezon közeledtével egyre fontosabbá válik a kémények ellenőrzése. A kéményseprő jót jelent a babona szempontjából, különösen akkor, ha a ruhánkon éppen találunk gombot, de nem mindig dolgozik ingyen. Elszámolható-e ez a költség az Szja tv. alapján?
Kéményseprés számlája Kérdés
A vállalkozásunk székhelye a családi házunkba van bejelentve. Ennek megfelelően az új kéményseprési jogszabály szerint a kéményseprési díjat ebben az esetben a vállalkozásnak kell fizetni. A mi esetünkben egy helyrajzi számon két ház található, az egyikben működik a vállalkozás, a másik a családi házunk, de az összes kémény díját a vállalkozásnak kellett fizetni. A kérdésem az, hogy a számlát el lehet-e számolni költségként (hiszen a vállalkozásnak nincs ingatlantulajdona), az áfája levonható-e. Továbbá még kérdezem, hogy van-e arra jogszabály, hogyha több vállalkozás van bejelentve egy címre, akkor mindegyiktől kérhető a kéményseprési díj, ugyanazokra a kéményekre? Tisztelettel:Stráczné
Ingatlanra bejelentett székhely kéményseprési díjának költsége Kérdés
Ezúton szeretném megkérdezni Tisztelt Szakértőktől, hogy a hatályos törvény értelmében az 2015. évi CCXI. törvény 2. § (1) a) pontjában rögzített ingatlanok esetében nem illeti meg az ingyenes kéményseprési szolgáltatás azon ingatlanokat, ahova vállalkozás székhelye be van jelentve. Kérdésem a következő.Társasházi épületünk, lakásunk van megjelölve a vállalkozás székhelyének, a cég telephelye máshol van. Ingyenes kéményseprési szolgáltatást nem vehetjük igénybe a törvény szerint. Ezen összeg leírható-e a cég költségei között? A székhelyen semmilyen gazdasági tevékenység nem folyik, csak levelezési cím/lakásunk. Köszönöm szíves válaszukat!