194 találat a(z) innovációs járulék cimkére
Innovációs járulék Kérdés
Korábban feltett kérdésünkel kapcsoaltban érdeklődnék, hogy történt-e valamilyen változás, készült-e iránymutatás: A 2019. évtől megváltozik az innovációs járulék esetében a mikro- és kisvállalkozás értelmezése. A kérdésünk arra vonatkozik, hogy a kétéves szabályt hogy kell alkalmazni. 2019 elején a besorolást újra el kell végezni a 2017-2018. évre az új szabályok alapján? Ha egy társaság (saját adatait tekintve) nem volt adóalany, de a 2019. évben a kapcsolt vállalkozásokkal együtt már túllépi az értékhatárt, akkor már a 2019. évben adóalany lesz (vagy majd csak két év után)? Köszönettel. SZAKÉRTŐNK VÁLASZA volt Tisztelt Kérdező! A megoldás nincs jogszabályban elrendezve. Tudomásom szerint a minisztériumban vizsgálják, hogy mi legyen az eljárás. Feltételezem, hogy amint megtörténik a metodika kidolgozása, azt a NAV közzé tesz a honlapján.
Innovációs járulék – Kkv. törvény szerinti besorolás Cikk
Az innovációs járulék szempontjából hogyan kell megállapítani a Kkv tv. szerinti besorolást, ha a kft. egy európai holding része? – kérdezte az Adózóna olvasója. Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.
Innovációs járulék 2019 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Innovációs járulék kérdésében elakadtam. Adott egy külföldi cégcsoport magyar leányvállalata, ahol az anyacég 100%-ban tulajdonos. A magyar cég a saját mutatószámai alapján mikrovállalkozásnak minősült eddig. A cégcsoport konszolidált mutatószámai alapján már középvállalkozásnak, azaz 2019-re a besorolása már középvállalkozás lesz. Kérdésem az lenne, hogy a kétéves szabály alapján tud-e mentesülni még idén a cég az innovációs járulék alól? A kétéves szabályra tekintettel a korábbi éveket újra be kell-e kategorizálni a konszolidált adatokkal (2016-2017), vagy pedig ott az egyedi mutatószámok még az irányadók? Köszönöm a segítségét előre is!
Kkv-törvény szerinti besorolás, innovációs járulék II. Kérdés
Tisztelt Pölöskei Pálné! Köszönöm szépen gyors válaszát. A partner- vagy kapcsolódó vállalkozás megállapítására szeretnék visszatérni. Abból a tényből adódóan, hogy a különböző cégek a holding 100 százalékos tulajdonában vannak, ezáltal partner- vagy kapcsolódó vállalkozásnak minősülnek-e? Ezen túlmenően a tőkeérdekeltségi, illetve a szavazati arányok nem ismertek. Partnervállalkozások vagy kapcsolódó vállalkozások a holding cégei? És a kkv-törvény mely pontja alapján? Előre is nagyon köszönöm a segítségét.
Április 23-áig kell befizetni az innovációs járulék első előlegét Cikk
Április 23-áig kell befizetni az innovációs járulék első előlegét, a járulékfizetők köre pedig egy tavalyi törvénymódosítás hatására idén több ezer mikro- és kisvállalkozással bővülhet – hívja fel a figyelmet a BDO Magyarország az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Innovációsjárulék-kötelezettség 2019-től Kérdés
"A" vállalkozásnak 100 százalékos részesedése van "B" vállalkozásban. "A" vállalkozás létszáma az elmúlt 3 évben 55-70 fő között volt, B vállalkozás létszáma 20-22 fő volt. A nettó árbevétel vagy mérlegfőösszeg 10 millió euró alatt volt. Kérdésem: "B" vállalkozás kötelezett lesz-e 2019. évben innovációsjárulék-fizetésre? ("A" vállalkozás eddig is kötelezett volt a járulékfizetésre a létszáma alapján.)
Kkv-törvény szerinti besorolás, innovációs járulék Kérdés
Adott egy magyar kft., saját mutatószámai alapján kisvállalkozásnak minősül. Egy európai holding része, oly módon, hogy e magyar kft. tulajdonosa 100%-ban az EU tagállamában bejegyzett holding. A holdingnak klf európai országokban vannak cégei, szinte valamennyinek 100%-ban a holding a tulajdonosa. A magyar kft. a holding néhány cégével áll üzleti kapcsolatban. Ez esetben a magyar kft.-nek hogyan kell megállapítania a kkv tv. szerinti besorolást? 2019-től az innovációs járulék miatt van jelentősége. A holding külföldi, vélhetően készít konszolidált beszámolót, annak az adatait kell felhasználni? Vagy külön-külön kell minősíteni a cégeket a saját, nemzeti beszámolójuk alapján? Előre is köszönöm gyors válaszukat. Ui: véleményem szerint ez egy általános probléma, az Adózóna külön anyagban foglalkozhatna ezzel a kérdéssel. Köszönöm.
Innovációs járulék – önkormányzati tulajdon Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az önkormányzat 100%-os tulajdonos egy zrt.-ben. Ez a zrt. 50%-os tulajdonos egy kft.-ben. Jól gondolom, hogy eddig nem volt a kft. alanya az innovációs járuléknak, viszont 2019-től már az és érinti az első, április 23-áig esedékes előlegbevallási és -fizetési kötelezettség? Válaszát előre is köszönöm.
Egyesületi tagdíj elszámolása és annak hatása az adófizetésre Cikk
Kérdések merültek fel azzal kapcsolatban, hogyan kell kezelni az egyesületeknél a tagdíjbevételt a számviteli elszámolásban és az adózásban.
Innovációs járulék Kérdés
Tisztelt Adózóna! Van két kft., melyekben ugyanaz a három magánszemély tag rendelkezik részesedéssel. Tehát a tulajdonosok személye teljesen megegyezik, s ugyanazon 40-40-20% részesedésmegosztással. Mind magánszemély, s nem közeli hozzátartozók. Kérdés: a két cég egymás partnervállalkozásai? Össze kell számítani a határértékeket, s emiatt mondjuk, ha az egyik cégben 45 fő dolgozott, a másikban csupán 10, akkor mindkét cég innovációs járulék fizetésére lesz kötelezett?
Közeledik az adóelőleg-kiegészítés határideje Cikk
Azon adóalanyoknak, amelyek üzleti éve a naptári évvel megegyezik, a korábban megfizetett társasági adó, egyszerűsített vállalkozói adó, energiaellátók jövedelemadója, innovációs járulék és reklámadó előlegeket 2018. december 20. napjáig az adóévben várható fizetendő adó összegére ki kell egészíteniük – figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
Innovációs járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! 100 százalékos önkormányzati tulajdonú gazdasági társaság a kkv törvény 3. § (4) bekezdése szerint nem minősül kkv-nak. Az innovációs törvény 15. § (2) bekezdése azonban a mentességek felsorolásakor csak a 3. § (2)-(3) bekezdése szerinti mikro- és kisvállalkozásnak minősülő gazdasági társaságot sorolja fel. Ennek alapján szerintünk nem kell innovációs járulékot bevallanunk és megfizetnünk. Jól értelmezzük a jogszabályt?
Iparűzési adó, innovációs járulékalap Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországon működő kft.-k anyavállalata ugyanaz az EU-s vállalkozás. 2017-től az ipa és az innovációs járulékalap számításakor nem kell összevontan kezelni a kapcsolt vállalkozások adatait, kivéve ha a kapcsolt vállalkozási viszony 2016. október 1-jét követően, szétválással jött létre. 2018. szeptember 11-én az egyik leányvállalatból kiválással létrejött egy másik. Az értelmezésünk szerint ennek a kettő vállalkozásnak (és csak ennek a kettőnek a kapcsolt vállalkozási körön belül) együtt, összevontan kell kezelni az adatait az ipa és az innovációs járulékalap számítása során. A kérdésünk: jól értelmezzük-e a jogszabályi előírást? Válaszát tisztelettel megköszönöm. B. Ilona
Innovációs járulálék 2019 Kérdés
A 2019. évtől megváltozik az innovációs járulék esetében a mikro- és kisvállalkozás értelmezése. A kérdésünk arra vonatkozik, hogy a kétéves szabályt hogy kell alkalmazni. 2019 elején a besorolást újra el kell végezni a 2017-2018. évre az új szabályok alapján? Ha egy társaság (saját adatait tekintve) nem volt adóalany, de a 2019 évben a kapcsolt vállalkozásokkal együtt már túllépi az értékhatárt, akkor már a 2019. évben adóalany lesz (vagy majd csak két év után)? Köszönettel.
Innovációs járulék 2019 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Két vállalkozásnak ugyanazon cég a tulajdonosa 90%-ban. Az "A" vállalat 2018-ban középvállalat (innovációs járulék fizetésére kötelezett), a "B" vállalat 2018-ban kisvállalkozásnak minősül (nem kötelezett járulék fizetésére). Mindkettő társaságban 90% tulajdonrésszel rendelkezik a "C" vállalat (amelynek 2017-ben nettó árbevétele nem volt). 2019-ben hogyan alakul az "A" és "B" vállalatok minősítése, hogyan kell összeszámítani az egyes mutatószámokat? Köszönettel: Papp Irén