40 találat a(z) ingatlanbérbeadás cimkére
Katás vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kata-értékhatárba beszámít-e a katás vállalkozó magánszemélyként kapott, ingatlan-bérbeadásból származó bevétele? Köszönettel: Horváth István
Ingatlanbérbeadás bizonylatolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Erre a kérdésre adott válaszát gondolnám tovább :) http://adozona.hu/kerdesek/2017_12_30_Ingatlan_berbeadas_bizonylatolasa_ejw Számviteli bizonylatnak megfelel, ha banki átutalással rendezik a bérleti díjat és maga a bankszámlakivonat a bizonylat? Köszönöm.
Airbnb: ezek a közterhek, ha cég adja ki az ingatlant Cikk
Milyen adók terhelik a céget, ha a saját tulajdonában lévő ingatlanban kialakított apartmanokat zrt.-ként adja ki airbnb formájában? – kérdezte egyik olvasónk. Erdős Gabriella adószakértő, a TaxMind Kft. munkatársa válaszolt.
Bérbeadott ingatlan értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk a hosszú távra bérbeadott raktárhelyiségeit értékesíti (megegyezett összeg: 244 420 000 Ft). A bérlőkkel hosszú távú szerződést kötött, ami jogutódlással átkerül az új cég nevére. A bérlőkkel nem szeretnék az összeget vissza-, illetve újra megfizettetni. Annyit tudni kell még, hogy a bérbeadás és az értékesítés is áfaköteles. Tegyük fel, hogy az ingatlan értékesítési ára 250 000 000 Ft (fordított adózás), a régi cég által kiszámlázott bevétel, ami már az új tulajdonost érinti 4 000 000 Ft plusz áfa (5 080 000 Ft), a bérlők kauciói: 500 000 Ft (nem adóköteles), így jön ki a fenti 244 420 000 Ft vételár. Jó-e az a megoldás, ha a számlát az ingatlanértékesítésről 250 000 000 Ft összegben állítják ki (fordított adózással), a régi cég az új cégnek kiállít egy mínusz 4 000 000 Ft plusz áfás számlát a bérleti díjakról, és egy mínusz 500 000 Ft (hatályon kívüli) számlát a kauciókról? Köszönöm segítségét!
Ingatlantulajdonos és haszonélvező bérbeadása Kérdés
Köthet-e megállapodást az ingatlantulajdonos és az ingatlan haszonélvezője, hogy az ingatlant a tulajdonos adja bérbe és nem a haszonélvező, vagyis a bérbeadás a tulajdonos nevén történik, és ő adózik csak a NAV felé?
Rezsielszámolás II. Kérdés
Kedves Lea! A 2016.04.01-én azonos címmel feltett kérdést kérdezném tovább. Ha a magánszemély bérbeadja az ingatlant, akkor a rezsiköltséget elszámolhatja költségként a bérleti díjjal szemben? Ki lehet úgy kalkulálni a bérleti díjat, hogy a magánszemély ne adózzon? Szívességi használatként is átadhatja az ingatlant, vagy mindenképpen nyereségesen kell, hogy bérbe adja azt? Válaszát köszönöm:
Harmadik országbeli értékesítés/szolgáltatásnyújtás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője tette fel nekem ezt a kérdést, amiben segítséget szeretnék kérni Önöktől. Eléggé nem átlátható számomra, de megpróbálok érthetően kérdezni. Adott egy külföldi cég (szlovák), aki rendelkezik vagyoni értékű joggal. Ez a cég kötött szerződést egy magyar kft.-vel, mely szerint a kft. bérbe adhatja ezt a jogot. (Itt gondolom valami közvetítő szerep léphet be a képbe.) Van egy dubaji magánszemély, aki bérbe venné ezt a jogot, illetve van egy dubaji cég is, amely szintén bérbe venné. A kérdés az lenne, hogy a magyar kft. bérbe adhatja-e egyáltalán ezt a jogot, ami nem az ő tulajdona? Vagy számlázhat-e egyáltalán ő a dubaji felek felé? (Logikusnak az tűnne, ha csak közvetítői jutalékot számlázna a szlovák cég felé.) Ha számláz, akár bérleti díjat, akár közvetítői jutalékot, áfásan kell számláznia a dubaji cégnek, illetve magánszemélynek? Ha a szlovák fél felé számláz jutalékot, az közösségen belüli szolgáltatás, és áfamentes? Köszönöm előre is a segítséget.
Bérbeadás esetén szükséges teendők Kérdés
Kedves Szakértő! Magánszemély bérbeadná a lakását, a következő kérdéseim lennének: – Ha jól tudom, nem szükséges adószám kiváltása. Év végén az szja-bevallásában kell rendezni a fizetendő és visszaigényelhető adót az adóazonosító szám feltüntetésével? – A magánszemély adóelőleg fizetésére ez esetben is kötelezett lesz év közben legalább a bevétel 50 százalékáig? – Értékcsökkenést számolhat-e el az ingatlan után, ha igazoltan nem lakik ott? – Az előforduló költségek között elszámolhatja-e adószám hiányában például a közvetítő jutalékot, az irodaszer (toll, ceruza, papír stb.) -beszerzést, ha azokról számlát kér a nevére? Köszönöm válaszát.
Adószámos magánszemély – bérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy adószámos magánszemély ingatlan-bérbeadással foglalkozik, tételes költségelszámolással vallja be a jövedelmét. Cégnek (kft.-nek) adja bérbe az ingatlanát. A bérbeadással kapcsolatban felmerült 2013-ban energiaköltség, melyet 2014. évben számlázott ki az ELMŰ, ezt továbbszámlázta a bérbevevő felé a magánszemély egyösszegben 2014-ben. Mivel a költség nagyösszegű volt, részletfizetést kapott a magánszemély: 2 év alatt, havi egyenlő részletben (lejár 2016 júniusában) kell az összeget megfizetnie. A kérdés az lenne, hogy ezt a költséget mikor és hogyan számolhatja el a magánszemély? Egy összegben 2013-ra (de ekkor még nem is számlázták, és nem fizette ki), esetleg 2014-ben, amikor a számlát megkapta, vagy amikor a részleteket befizeti, annak megfelelően? Mivel áfakörbe van bejelentkezve, így a számla áfatartalmát a befizetett részleteknek megfelelően lehet levonásba helyezni? Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Ehofizetési kötelezettség ukrán állampolgár jövedelme után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ukrán illetőségű állampolgár Magyarországon lévő ingatlanját bérbe adja 2015. január 1-jétől. Kérdésem, ha egy ukrán illetőségű magánszemély Magyarországon lévő ingatlan bérbeadásából származó jövedelme meghaladja az 1 millió forintot, kell-e 14 százalékos ehót fizetni utána? Válaszát előre is köszönöm.