37 találat a(z) ingatlanbérbeadás cimkére

Bérbeadott ingatlan értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk a hosszú távra bérbeadott raktárhelyiségeit értékesíti (megegyezett összeg: 244 420 000 Ft). A bérlőkkel hosszú távú szerződést kötött, ami jogutódlással átkerül az új cég nevére. A bérlőkkel nem szeretnék az összeget vissza-, illetve újra megfizettetni. Annyit tudni kell még, hogy a bérbeadás és az értékesítés is áfaköteles. Tegyük fel, hogy az ingatlan értékesítési ára 250 000 000 Ft (fordított adózás), a régi cég által kiszámlázott bevétel, ami már az új tulajdonost érinti 4 000 000 Ft plusz áfa (5 080 000 Ft), a bérlők kauciói: 500 000 Ft (nem adóköteles), így jön ki a fenti 244 420 000 Ft vételár. Jó-e az a megoldás, ha a számlát az ingatlanértékesítésről 250 000 000 Ft összegben állítják ki (fordított adózással), a régi cég az új cégnek kiállít egy mínusz 4 000 000 Ft plusz áfás számlát a bérleti díjakról, és egy mínusz 500 000 Ft (hatályon kívüli) számlát a kauciókról? Köszönöm segítségét!

Ingatlantulajdonos és haszonélvező bérbeadása Kérdés

Köthet-e megállapodást az ingatlantulajdonos és az ingatlan haszonélvezője, hogy az ingatlant a tulajdonos adja bérbe és nem a haszonélvező, vagyis a bérbeadás a tulajdonos nevén történik, és ő adózik csak a NAV felé?

Rezsielszámolás II. Kérdés

Kedves Lea! A 2016.04.01-én azonos címmel feltett kérdést kérdezném tovább. Ha a magánszemély bérbeadja az ingatlant, akkor a rezsiköltséget elszámolhatja költségként a bérleti díjjal szemben? Ki lehet úgy kalkulálni a bérleti díjat, hogy a magánszemély ne adózzon? Szívességi használatként is átadhatja az ingatlant, vagy mindenképpen nyereségesen kell, hogy bérbe adja azt? Válaszát köszönöm:

Harmadik országbeli értékesítés/szolgáltatásnyújtás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője tette fel nekem ezt a kérdést, amiben segítséget szeretnék kérni Önöktől. Eléggé nem átlátható számomra, de megpróbálok érthetően kérdezni. Adott egy külföldi cég (szlovák), aki rendelkezik vagyoni értékű joggal. Ez a cég kötött szerződést egy magyar kft.-vel, mely szerint a kft. bérbe adhatja ezt a jogot. (Itt gondolom valami közvetítő szerep léphet be a képbe.) Van egy dubaji magánszemély, aki bérbe venné ezt a jogot, illetve van egy dubaji cég is, amely szintén bérbe venné. A kérdés az lenne, hogy a magyar kft. bérbe adhatja-e egyáltalán ezt a jogot, ami nem az ő tulajdona? Vagy számlázhat-e egyáltalán ő a dubaji felek felé? (Logikusnak az tűnne, ha csak közvetítői jutalékot számlázna a szlovák cég felé.) Ha számláz, akár bérleti díjat, akár közvetítői jutalékot, áfásan kell számláznia a dubaji cégnek, illetve magánszemélynek? Ha a szlovák fél felé számláz jutalékot, az közösségen belüli szolgáltatás, és áfamentes? Köszönöm előre is a segítséget.

Bérbeadás esetén szükséges teendők Kérdés

Kedves Szakértő! Magánszemély bérbeadná a lakását, a következő kérdéseim lennének: – Ha jól tudom, nem szükséges adószám kiváltása. Év végén az szja-bevallásában kell rendezni a fizetendő és visszaigényelhető adót az adóazonosító szám feltüntetésével? – A magánszemély adóelőleg fizetésére ez esetben is kötelezett lesz év közben legalább a bevétel 50 százalékáig? – Értékcsökkenést számolhat-e el az ingatlan után, ha igazoltan nem lakik ott? – Az előforduló költségek között elszámolhatja-e adószám hiányában például a közvetítő jutalékot, az irodaszer (toll, ceruza, papír stb.) -beszerzést, ha azokról számlát kér a nevére? Köszönöm válaszát.

Adószámos magánszemély – bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy adószámos magánszemély ingatlan-bérbeadással foglalkozik, tételes költségelszámolással vallja be a jövedelmét. Cégnek (kft.-nek) adja bérbe az ingatlanát. A bérbeadással kapcsolatban felmerült 2013-ban energiaköltség, melyet 2014. évben számlázott ki az ELMŰ, ezt továbbszámlázta a bérbevevő felé a magánszemély egyösszegben 2014-ben. Mivel a költség nagyösszegű volt, részletfizetést kapott a magánszemély: 2 év alatt, havi egyenlő részletben (lejár 2016 júniusában) kell az összeget megfizetnie. A kérdés az lenne, hogy ezt a költséget mikor és hogyan számolhatja el a magánszemély? Egy összegben 2013-ra (de ekkor még nem is számlázták, és nem fizette ki), esetleg 2014-ben, amikor a számlát megkapta, vagy amikor a részleteket befizeti, annak megfelelően? Mivel áfakörbe van bejelentkezve, így a számla áfatartalmát a befizetett részleteknek megfelelően lehet levonásba helyezni? Válaszát előre is nagyon köszönöm.

Ehofizetési kötelezettség ukrán állampolgár jövedelme után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ukrán illetőségű állampolgár Magyarországon lévő ingatlanját bérbe adja 2015. január 1-jétől. Kérdésem, ha egy ukrán illetőségű magánszemély Magyarországon lévő ingatlan bérbeadásából származó jövedelme meghaladja az 1 millió forintot, kell-e 14 százalékos ehót fizetni utána? Válaszát előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozás?

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Adószámos magánszemély könyvkiadó

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink