13 találat a(z) hallgatói szerződés cimkére

Együttműködési megállapodás – duális képzés Kérdés

Hallgatói szerződés és iskolaszövetkezet Kérdés

Duális hallgató díjazása Kérdés

Gyakornok, de nem szakmai gyakorlat keretében Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk gyakornokokat szeretne foglalkoztatni, de nem a kötelező szakmai gyakorlat keretében. Ebben az esetben milyen adó- és járulékfizetési kötelezettségek merülnek fel? Köthetünk hallgatói munkaszerződést (ennek kedvező adózási feltételeivel együtt), vagy erre csak a kötelező szakmai gyakorlathoz kapcsolódóan van lehetőség? Ha erre nincs mód, milyen adózási szempontból kedvező megállapodás köthetünk a gyakornokokkal? Előre is köszönjük válaszát!

Hallgató étkeztetése 2019 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél háromhetes szakmai gyakorlatát tölti egy felsőfokú intézmény hallgatója. Az egyetemmel együttműködési megállapodást, a hallgatóval pedig hallgatói munkaszerződést kötött a cég. Hallgatói díjat nem fizet a cég, mivel csak három hétre jön a hallgató. A cégnél nem üzemel konyha, büfé. A 2011. évi CCIV. törvényben és a 230/2012. kormányrendeletben nincs szó, hogy étkeztetést kellene biztosítanunk. Illetve az egyetem és a cég közötti együttműködési megállapodásban sincs felsorolva a szakmai gyakorlóhely felelőssége, kötelezettségei, feladatai között. A cég köteles-e a hallagatónak étkeztetést biztosítani? Köszönöm a válaszukat. Kertész Mónika

Hallgatói munkaszerződés díjazása, adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Milyen juttatást köteles a munkáltató hallgatói szerződés alapján az egyetemista hallgatónak kifizetni, ha harmadik országbeli (indiai), és három hónapra szól a szerződése? A nemzeti felsőoktatásról szóló törvény erre vonatkozó paragrafusa alapján hat hét egybefüggő gyakorlat idejére a díjazás mértéke legalább a minimálbér 65%-a.. Ez a 65% milyen időszakra vonatkozik, hat hétre összesen, vagy egy hónapra ...? Ha jól tudjuk, a kifizetett összeg havonta a minimálbér mértékéig adómentes. Válaszukat előre is köszönöm!

Szakmai gyakorlat Kérdés

Felsőoktatási intézmény hallgatójának a 4 hét gyakorlati idejére nem kötelessége hallgatói szerződést kötni. Ebben az esetben milyen formában, mennyit, és milyen adó- és járulékterhekkel lehet fizetni a gyakorlaton résztvevőnek?

Cafetéria Kérdés

Tisztelt Szakértő! Készpénz-cafetéria adható-e duális képzésben hallgatói munkaszerződéses diáknak béren kívüli juttatásként? Ha igen, arányosítani kell-e, mivel meghatározott napokat tölt a munkahelyen, a többi napon képzésen vesz részt? Ha úgy nem adható, akkor egyes meghatározott juttatásként nyújtható-e neki? Válaszát előre is köszönöm!

Hallgatói szerződéssel foglalkoztatott egyetemista Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. hallgatói szerződéssel szeretne foglalkoztatni egyetemistát (cél azonban, hogy az egyetem elvégzése után az egyetemista 25 év alatti, támogatható, pályakezdőnek minősüljön!) havi 300 ezer forint díjazással. Kérdésünk az alábbi: – Keletkezik-e járulékfizetési kötelezettség (tudomásunk szerint csak a minimálbér 15 százalékát meghaladó összeg után szükséges fizetni a 15 százalék szja-t, más járulékot és adót nem kell még ez után sem, valamint önálló tevékenységként kell a felettes összeget számfejteni)? – Jól gondoljuk-e, hogy a 1041-esen nem kell bejelenteni, hiszen nem keletkezik biztosítási jogviszony? – A 08-ason jelentjük CSAK a minimálbér 15 százalékát meghaladó részt önálló tevékenységből származó jövedelemként (melynek teljes összege jövedelem, költséget nem számolunk el utána)? Szíves válaszát köszönjük!

Együttmőködési megállapodás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk együttműködési megállapodást köt egy egyetemmel, a hozzánk érkező diákkal pedig hallgatói szerződést. A diáknak van 8 órás munkaviszonya, levelezőn végzi az egyetemet. Két hónapig lenne nálunk gyakorlaton. Kérném tájékoztatását, milyen összegű juttatást kell részére fizetnünk, ebből szükséges szja-, illetve járulékfizetés? Szükséges az Iparkamarával az együttműködési megállapodás ellenjegyzése? Köszönöm Vargáné

Hallgatói szerződéssel foglalkoztatott Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyetemi hallgatót foglalkoztatunk hallgatói szerződéssel, kötelező gyakorlatra. Az egyetemmel van együttműködési megállapodásunk. A hallgatót díjazásban részesítjük. Úgy tudjuk, hogy a minimálbér 15 százalékáig a díjazás adó- és járulékmentes. Amennyiben ennél többet kap a hallgató, a különbözet már adó- és járulékköteles? Ez esetben van bevallási kötelezettség a '08-ason?

Egybefüggő szakmai gyakorlat fogalma Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyetemi hallgató a képzési programhoz kapcsolódó 6 hetes szakmai gyakorlatát társaságunknál teljesíti úgy, hogy 2 hetet június hónapban, 4 hetet szeptember hónapban tölt le. A hallgatóval mind a két időszakra külön-külön hallgatói munkaszerződést kötünk. Tanulmányait 2012 szeptemberében kezdte meg az egyetemen. A jogszabály alapján 6 hét időtartamot elérő egybefüggő szakmai gyakorlat esetén hetente a minimálbér 15 százalékának megfelelő díjazásban kell részesíteni a hallgatót. Kérdés: mi minősül egybefüggő szakmai gyakorlatnak? Kell-e a hallgatót a fenti esetben díjazásban részesíteni? Amennyiben nem vagyunk kötelesek a hallgató részére munkadíjat fizetni, helyesen járunk-e el, ha a hallgatói munkaszerződésbe beírjuk a "díjazásban nem részesül" szöveget?

Hallgatói szerződés Kérdés

T.Cím! Hallgatói szerződéssel kívánunk foglalkoztatni egy hallgatót, együttműködési megállapodást kötöttünk – gyakorlati képzésre – az oktatási intézménnyel. Úgy tudjuk, ez a jogviszony nem képez biztosítási jogviszonyt, bejelentési kötelezettség nem terheli, valamint a kifizetett díj a minimálbér összegéig nem képez adó- és járulékfizetési kötelezettséget. A kérdésünk a következő: 1. A kifizetett díjat bérköltségként, vagy személyi jellegű egyéb ráfordításként számolhatjuk el költségeink között? 2. Szerepeltetni kell-e a 08-as bevallásban? 3. A kifizetett összeggel csökkenthető-e a szakképzésihozzájárulás-fizetési kötelezettségünk, és milyen mértékben? Üdv. Tóth Gábor

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink