82 találat a(z) főállás cimkére

Kivaalap Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. esetében, akinél nincs munkavállaló, az ügyvezető tagi jogviszonyban van, de mentesül a járulékfizetés alól, mert van főállása, ebben az esetben mi lesz a kiva alapja? A NAV információs füzetben ezt írja: "... a tagra jutó személyi jellegű kifizetés meghatározása során nem kell figyelembe venni a minimálbér 112,5 százalékát arra az időszakra, amelyre a társas vállalkozónak nem keletkezik a Tbj. 27. § (2) bekezdése szerinti járulékalap utáni járulékfizetési kötelezettsége." Ebben az esetben akkor mi a kiva alapja?

Munkavállalás felszámolás alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jelentkezett hozzánk felvételre egy gyes alatt álló munkavállaló. A gyes 2019. február hónapban fog letelni. A jelenlegi munkáltatója viszont felszámolás alatt áll. A kérdésem az lenne, hogy fel tudom-e venni főállásba a munkavállalót? Üdvözlettel H. Krisztina

Jogviszony sportegyesületben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Sportegyesületnél szeretne főállásban elhelyezkedni egy személy. Milyen feltételekkel lehet megoldani ezt a fajta jogviszonyt? Milyen nyilvántartási és bejelentési kötelezettsége lenne az egyesületnek? Megbízással, vagy teljes munkaidős főállással lehet létrehozni a jogviszonyt? Az egyesületnek milyen járulékokat kell levonni a dolgozótól, valamint az egyesületnek milyen járulékokat kell megfizetnie a munkavállaló után? Köszönöm megtisztelő válaszukat! Homó Blanka

Katás vállalkozó – a munkaviszonnyá minősítés Cikk

Főállású munkaviszony mellett lehet-e valaki tanácsadó csak egy cégnél – nem főállású – katás vállalkozás keretében anélkül, hogy a jogviszonyt a NAV munkaviszonnyá minősítené? – kérdezte az Adózóna olvasója. Szakértőnk, Kocsis Zoltán közgazdász válaszolt.

Gyed Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy anyukának van egy főállása, valamint 2017. 07. 03-ától kezdődően egy 4 órás mellékállása is. A főállása után megigényelte és rendben megkapta a harmadik gyermek után igényelt csecsemőgondozási díjat. Emellett még 2017. 05. 31-éig gyest is kapott a második gyermek után. A mellékállás utáni igényét elutasították, hogy csak 326 napja van a 365 nap helyett. Ez még rendben is lenne. Viszont felmerül a kérdés, hogy majd a mellékállás után kaphat-e gyedet? Hogyan tartja nyilván a mellékfoglalkozású munkáltató, mivel a főállás utáni csed miatt nála sem dolgozik (nem is dolgozhat a csed mellett)? Ha simán fizetés nélküli szabadságon van, az a leendő gyed miatt nem jó, ha dolgozik, akkor meg megszegi a csed szabályait. Vagy ő is csed miatti távollétként tartja nyilván, annak ellenére, hogy pénzbeni ellátást nem kap? Mi lesz így a mellékállás után majdan igényelt gyeddel? Tisztelettel: Arany Tamás

Mikor beszélünk mellékállásról? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó ismerősöm egy másik ismerősétől azt az információt kapta, hogy abban az esetben is mellékállású egyéni vállalkozónak minősül, ha a heti 36 órát kettő munkahelyről "szedi össze", az ő esetében 30+10 óráról van szó. Ha ez igaz, akkor csak a ténylegesen kivett jövedelem után kell megfizetnie a járulékokat és nem a minimálbér/bérminimum alapján? Köszönöm a segítségét!

Szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy dolgozót szeretnénk alkalmazni 4 órában, de mellette van főállása egy másik cégnél. Ilyenkor mennyi nap szabadság jár neki a főállás mellett?

Nem a kérdésre jött a válasz Kérdés

Szerintem tévesen másik kérdés válaszát küldték el. A kérdés ez volt: Főállás mellett piacozási tevékenység végezhető-e és milyen formában? Hétvégeken saját készítésű kézműves termékeimet szeretném vásárokban értékesíteni. 8 órás munkaviszonyom van egy cégnél, milyen formában tehetem meg? Kell-e egyéni vállalkozói vagy más formában adószámot kérnem hozzá?

Járulékfizetés Kérdés

Hol a főállás? Ha egy katás főállású egyéni vállalkozó kft.-t alapít, a kft.-ben lesz-e kötelező minimum tb-fizetése? Ha egy kft. főállású tagja (és ügyvezető is) katás egyéni vállalkozást kezd, akkor kiegészítő tevékenységűként katás adózó lesz, és a kft.-ben fizeti a kötelező minimumjárulékot. Számít-e, hogy melyik volt előbb, vagy teljesen mindegy, mindig a kft.-ben lesz főállású és kötelező járulékfizető?

Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó Kérdés

Egyéni vállalkozó munkaviszonyban áll egy munkáltatónál, akinek vállalkozóként is munkát végzett. Végezheti-e ezt a tevékenységet, és állíthat-e ki számlát a főállású munkáltatójának mint egyéni vállalkozó?

Nem működő vállalkozás ügyvezetője Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. már 2 éve nem működik. Az ügyvezető-tag eddig heti 36 órát meghaladó munkaviszony melletti társas vállalkozó volt. Hamarosan megszűnik a munkaviszonya a főállásában. Ebben az esetben köteles lesz-e megfizetni a minimum járulékokat maga után a nem működő cégben? A társasági szerződésben megbízási jogviszony szerepel az ügyvezetésre. Hogyan tudná minél kevesebb költséggel átvészelni az időszakot, amíg esetlegesen nem talál másik főállást? Előre is köszönöm a válaszát. Üdvözlettel.

Főállásból részmunkaidő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk napi nyolc órás munkaviszonyát megszüntetné, a továbbiakban e munkáltatónál részmunkaidőben dolgozna tovább, napi három órát, két havi munkaidőkeretben.Új munkahelyén napi nyolc órás munkaidőben dolgozna. Ki kell léptetni az előző munkahelyről és részmunkaidősnek bejelenteni, ha azonos munkakörben dolgozna? Válaszukat köszönjük: Nyárfás Istvánné Pharmador 2000 Kft

Csok jogviszony Kérdés

Magánszemélyként Ausztriában van a bejelentett főállásom, mellette pedig mellékállásban egyéni vállalkozó vagyok. Jogosult vagyok-e ez esetben csok igénybevételére? Első körben a tb elutasította a biztosítási jogviszony igazolásának kiadását, mert azt állítják, hogy ha külföldön vagyok bejelentve, akkor másodlagos, hogy mellette egyéni vállalkozó vagyok, holott a 1997. évi LXXX törvény 5. paragrafus e pontja szerint véleményem szerint jogosult lennék.

Őstermelő járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy mezőgazdasági őstermelő (közös őstermelőben 3 fő van) főállású őstermelő lett 2017. február 1-jétől. Előző évi közös bevételük 8200 ezer Ft volt, plusz támogatás: 1688 ezer Ft. A másik két személy nyugdíjas. Neki mint főállású őstermelőnek mi után kell a járulékot megállapítania? És milyen adónemeket kell fizetnie? Köszönettel.

Cafeteria 2017 Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőben szeretném segítségét kérni. 2017-ben egy munkavállaló, akinek van főállása és mellékállása, mindkét helyen kap cafeteriát, mind a két helyen megkaphatja-e a 100 ezer Ft készpénzt és a SZÉP kártyát is? Köszönettel: Zsuzsa

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiva, elhatárolt veszteség

Pölöskei Pálné

adószakértő

Munkaruha áruházi dolgozóknak

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Lakáscélú munkáltatói kölcsön

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink