12 találat a(z) esedékesség cimkére

A nap kérdése: átnyúlhat-e 2025-re a 14 nap egybefüggő szabadság? Cikk

Olvasónkban felmerült a kérdés, hogy a munkáltató kiadhatja-e a 14 nap egybefüggő szabadságot úgy, hogy az 2024-ben kezdődik, és átnyúlik 2025-re. A kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Áfa önellenőrés Kérdés

Esedékesség után kifizetett bér tb-je Kérdés

Határozott időszaki számlák Kérdés

Családtámogatási és szociális ellátások esedékességi időpontjai 2020-ban Cikk

A Magyar Államkincstár közzé tette honlapján, hogy a családi pótlék, gyermekgondozást segítő ellátás, gyermeknevelési támogatás, fogyatékossági támogatás, vakok személyi járadéka kiutalása 2020-ban mely időpontokban várható.

A szabadságot az esedékesség évében ki kell adni! Cikk

A munka- és pihenőidő szabályai közül a szabadság kiadásának, nyilvántartásának szabályai kiemelt jelentőséggel bírnak. Számos vállalkozás azonban nem veszi komolyan a törvényi rendelkezéseket, aminek következtében megoldhatatlan problémák keletkezhetnek. Ha például a szabadság meghatározott időtartamon túl halmozódik, kiadása gyakorlati akadályba fog ütközni.

Előre fizetés, esedékesség, előleg az áfa rendszerében Cikk

Az áfatörvény eltérő jogszabályhelyeken eltérő, a fizetéshez kapcsolódó fogalmakat használ, így pénzforgalmi elszámolás esetében az ellenérték jóváírása, kézhezvétele bír jelentőséggel, az időszaki elszámolásnál a fizetési esedékesség meghatározása szükséges a teljesítési időpont meghatározásához, előleg esetében pedig az előleg megfizetése, jóváírása az irányadó. Cikkünkben ezen fogalmakat tekintjük át.

Távolléti díjat kap, fizet? Ezeket be kell számítania Cikk

Hogyan határozható meg a távolléti díj összege? – érdeklődött olvasónk, utalva arra, hogy tudomása szerint a szabadság idejére járó összeget kell így kiszámolni. Kérdésére dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

A cégautóadó összege és esedékessége Cikk

Kisbusz után kell-e cégautóadót fizetni, ha igen, mennyit és milyen gyakorisággal? Olvasói kérdésre Surányi Imréné okleveles közgazdász válaszolt.

Kezdődnek a szabadságok – így kell kiszámolni a távolléti díjat Cikk

Nem egyszerű távolléti díjat számolni, különösen, ha annak során a bérpótlékokat is figyelembe kell venni. Példán keresztül mutatjuk be, hogy milyen esetekben és hogyan kell beszámítani a pótlékokat.

Időszakos elszámolás, fizetési esedékesség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az Adó-és Vámértesítő 2016/3. számában megjelent 24/2016 adózói kérdés válasz értelmezésében kérnem a segítségét: 24. Az időszakos elszámolású ügylet teljesítési időpontjának meghatározása a fizetési esedékesség ismerete hiányában. A címben szereplő "fizetési esedékesség ismeretének hiánya" mit jelent? Milyen esetben fordulhat elő, hogy nem ismert a fizetési esedékesség? Internetszolgáltatóként a havidíjak számlázásánál a szerződésünkben a fizetési határidő úgy van megjelölve, hogy az a számlakiállítástól számított 14 nap. Úgy gondoljuk, hogy mivel a számlák kiállítása és a megtérítés esedékessége is a szolgáltatási időszak utolsó napját megelőzi, ezért a teljesítés napja a kiállítás napja. Egyik vevőnk nem hajlandó a számlánkat befogadni e fent említett NGM-állásfoglalásra hivatkozva, szerinte az ügyletnél nem ismert az esedékesség. Köszönettel.

Határozott időre szóló elszámolás 2015.07.01-jétől Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy könyvviteli szolgáltatást végző cég júliusi havi díjának kiszámlázásakor mindenképpen 07. hó lesz a teljesítési időpont? Számomra nem egyértelmű az új szabály, melyben ezt olvastam: "Ha az esedékesség az időszak utolsó napját követi, de az időszak utolsó napját követő 30. napot nem éri el, akkor – függetlenül a számlakibocsátás időpontjától – az esedékesség a teljesítés időpontja." Például, ha 08.02-ai keltű, 10-ei fizetési határidejű számlát állítok ki a júliusi díjról, akkor az előbbiek szerint 08.10-e a teljesítés? Vagy félreértelmezem az esedékességet? Válaszát előre is köszönöm: V. Krisztina

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Közösségen belüli gépjármű beszerzés

Bunna Erika

adótanácsadó

Német gépjármű tartós bérlete

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink