45 találat a(z) eredménykimutatás cimkére

Osztalékelőleg Kérdés

Kft. tulajdonosai 2016. évre osztalékelőleget szeretnének felvenni. A tulajdoni hányad: 50 százalékban egy magánszemély, 50 százalékban egy társaság. Hogyan kell ezt elszámolni a kifizetéskor és év végén? A közbenső mérleget be kell-e küldeni a cégbíróságra, és, ha igen, kell-e csatolni kiegészítő mellékletet és határozatot is, vagy elégséges a mérleg és az eredménykimutatás?

Végelszámolás előtti mérleg Kérdés

Tisztelet Szakértő! Bt. végelszámolást indított június 1-jétől. A megelőző időszakra január 1. és május 31. közötti időszakra el kell készíteni és közzétenni ezen időszak mérlegét és eredménykimutatását. Kérdésem, hogy ezen a beszámolón a benyújtás okaként mit kell megjelölni hogy "üzleti évet záró" vagy " végelszámolás" miatt adjuk be a beszámolót? Köszönettel

Kényszertörlési eljárás alatt bevallás beadása Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! 2011. július 22-én a beltag kivált a betéti társaságból. A három kültag 2011. szeptember 12-én szintén megszüntette kültagságát. A cégbíróság 2015. január 20-án hozott egy végzést, a kényszertörlési eljárás megindításáról. A cégbíróság 2016. április 21-én küldött egy végzést, melyben kéri a cég vagyonára és kötelezettségére vonatkozó adatokat. A NAV 2016 májusában tette föl a törzsadathoz, hogy a cég kényszertörlés alatt áll. Kérdésem: a cégbíróság felé mit kell beküldenem, és milyen időpontokkal? A NAV felé mit kell beküldenem? Eddig évente adtam bevallást, és az eredménymérleget is elküldtem. Köszönöm válaszát, üdvözlettel: Vargáné Ronczay Mária

Negatív eredmény és osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Most készítem a 2015. évi beszámolót. A cég mérleg szerinti eredménye veszteséges, ennek ellenére szeretne osztalékot fizetni, melyre szabad eredménytartaléka fedezetet nyújt. Hogyan kell helyesen elkészíteni a mérleg- és eredménykimutatás ide vonatkozó sorait? Illetve a társaságiadó-bevallásban tájékoztató adatként milyen összeg kerül feltüntetésre (eredménytartalék igénybevétele osztalékra soron)? Ha lehetséges, szeretném kérni a levezetést és a könyvelési tételeket is konkrét számokkal. Előre is nagyon köszönöm válaszát. Üdvözlettel: Lédererné

Előző évekből származó kamat elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Anyavállalat leányvállalatának adott kölcsön után 1999-2002 évekre vonatkozóan nem számolta el a kamatot bevételként! A leányvállalat ezzel szemben elhatárolta ezt a kamatot. A 2003-2014. közötti időszak kamatát mind a két cég elszámolta (elhatárolta) a könyveiben. 2014-2016. években a leányvállalat visszafizette a tőkét, majd folyamatosan fizette vissza a kamatot. 2015 végére az anyavállalatnál "elfogyott" a lekönyvelt kamat. A leányvállalat 1999-2002. évek tekintetében elhatárolt, még fennálló kamatot is megfizeti az anyavállalatnak.(Anyavállalatot a NAV 2003-2005. évekre vonatkozóan átfogó vizsgálattal már ellenőrizte, lezárt időszakot teremtve!) Kérdésem: 1. Az anyavállalat ezt a kamatot (amit ő nem számolt el 1999-2002. év tekintetében, de most meg fog kapni) ki kell, hogy mutassa a 2015-ös eredménykimutatásában? 2. Elegendő csak a mérlegben rendezni ezt a követelést (T: Követelés - K: Eredménytartalék)? 3. Az anyavállalat mérlegfőösszege 210 millió forint, az említett kamat összege 24 millió forint. Jól gondolom, hogy szükséges 3 oszlopos mérleget készítenie? 4. Ha anyavállalat eredménykimutatásában szerepelteti a kamatot, hogyan kell a társaságiadó-bevallásában elszámolnia? Köszönöm!

Nagyító alatt a számviteli törvény változásai, táblázattal! Cikk

Jelentős változásokat hoznak a magyar számviteli szabályozásban a 2016. január 1-jén hatályba lépő , módosított rendelkezések. A változások célja a 2013/34/EU irányelv átültetése, így számos, az IFRS-ben (Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok) már alkalmazott szabállyal találkozunk a magyar számvitelben is. A Mazars, nemzetközi könyvvizsgáló társaság részletesen vázolja a változásokat, amelyeket jelen cikkünkben ismertetünk.

2011. és 2012. évi elrontott mérleg és eredménykimutatás javítása Kérdés

Tisztelt Szakértők! Arra kérnék választ, hogy, ha majd a 2015. évi beszámolót készítem, hogyan kell elkészíteni a háromoszlopos mérleget, ha a 2011. évi beszámoló jelentős hibát tartalmazott, és ki kell javítani? A megállapításokat, részleteket tudom, de 2015. év a tárgyidőszak, és ennek a bázisa a 2014. év. Technikailag nem tudom, hogyan kell kivitelezni. A harmadik oszlopban mi jelenne meg? Ha például a 2014. évet kellene jelentős hiba miatt javítani, akkor a bázis 2014., a középső oszlop a 2014. év javítása, a tárgyidőszak a 2015., de hogyan néz ez ki a 2011. év javítása esetén? Előre is köszönöm a választ. Tisztelettel: Kerékjártóné

Kettős adózás elkerülése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 1429-es társaságiadó-bevallást szeretnénk elkészíteni. Kérdés: a kft.-nek külföldön Németországban is úgynevezett virtuális telephelye van, a mérleget és az eredménykimutatást összevontan készítettük el, de a német részre is történt adófizetés. Hol tudom a 1429-es bevallásban ezt korrigálni, mivel a német jövedelem után ő megfizette az adót! Összevontan nyereség van, de ha külön nézem a magyar rész veszteséget a német rész viszon nyereséget mutat!

Alakuló kft. bevallásai Kérdés

Tisztelt Szakértők! Kérem szíves tájékoztatásukat alakuló cég bevallásával kapcsoltban. A kft.-ben az alapító okiratot 2014. 10. 22-én írták alá. A bejegyzés, jogerős végzés dátuma 2014. 10. 29-e, adóköteles tevékenység kezdete a NAV törzsadatbázisban 2014. 10. 29-e. A kft. tulajdonosai máshol biztosított munkaviszonyosok, járulékfizetés itt nem történik. Előtársasági időszakban tevékenység nem történt, igazság szerint azóta sem történt benne még semmi. A jegyzett tőkét a tulajdonosok rendelkezésre bocsátották, és 2015. februárban kezdik meg a már forgalommal járó tevékenységüket. Kérdésem, hogy ebben az esetben a 1429EUD-t nem kell kitöltenem, hanem elég a 1429-es bevallásban jelölni, hogy előtársasági időszakot is tartalmaz az időszak? A mérleget, eredménykimutatást is elég 2014. 10. 29-étől leadni? Kérem segítsenek, hogyan kell eljárni. Köszönettel: Szabó Anita

Osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy ha az osztalékelőleg fizetéséhez szükséges közbenső mérlegben kell szerepeltetni az osztalékelőleget az eredménykimutatásban, akkor a mérlegben a kötelezettségek között kell azt szerepeltetni? Köszönettel a választ.

Eredménykimutatás - eva Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném segítségét kérni abban, hogy van egy kft., amely az evát választotta még 2003. évben. (Sajnos ebben az évben került hozzám.) A kft. rendelkezik tárgyi eszközökkel, és folyamatosan minden évben elszámolta, majd le is könyvelte az évi értékcsökkenést, valamint a beadott eredmény-kimutatás -mérlegében is szerepeltette 2013.december 31-éig. Ezáltal szerintem így kevesebb eva-eredményt tudott kivenni. Kell-e ezáltal a már leadott eredménykimutatásokat önellenőrizni? Hogyan tudja a kft. rendezni ezáltal az eva befizetése utáni jövedelmét kivenni? Milyen módon kell ezt a könyvelésben elszámolni? Segítségét előre is megköszönöm. Zsmami Szerintem az EVA időszaka alatt a tárgyi eszközök értékcsökkenését elszámoltnak kell tekinteni, azaz nem kell könyvelni sem.

Kiva – zárás Kérdés

Kivás cég főkönyvi zárásához segítséget szeretnék kérni, illetve az ebből készülő eredménykimutatáshoz, mérleghez és a társasági adóhoz. A cég alanyi mentes.

Lekötött tartalék feloldása Kérdés

Egy kft. 2009-es évi eredményéből 11 millió forint lekötött tartalékot képzett. 2010-ben vett egy ingatlant, amelyet csak 2011-ben helyezett üzembe. A lekötött tartalékot 2011-ben oldotta fel a beruházással szemben, de már tudjuk, hogy ezt 2010-ben meg kellett volna tennie. Lehet-e ezt önellenőrzéssel korrigálni? Ha igen, akkor hogyan?

Saját tőke rendezése Kérdés

Egy gazdasági társaság a számviteli törvény szerinti beszámolójában foglaltak alapján egymást követő két teljes üzleti évben nem rendelkezik a társasági formájára kötelezően előírt jegyzett tőkének megfelelő összegű saját tőkével. A társaság tagjai a második év számviteli törvény szerinti beszámolójának elfogadásától számított három hónapon belül a társasági formára előírt szükséges saját tőke biztosításáról úgy gondoskodnak, hogy elengedik a társasággal szemben fennálló összes követelésüket. A tárgyévi végleges eredménykimutatás azonban a közbenső mérlegtől eltérően lényegesen magasabb összegű veszteséget mutat, amelyből adódóan a saját tőke a végleges mérlegben nem rendeződik a törvényi minimum összegére. Mi a teendő ilyen esetben? Elfogadható-e a dokumentált tőkerendezés vagy a gazdasági társaság nem kerülheti el az átalakulást, a jogutód nélküli megszűnést, stb. Köszönettel: P. Zsuzsa

Mi derül ki a BKV mérlegéből? Cikk

A Fővárosi Önkormányzatnak pénzre van szüksége. Dugódíj, hídpénz, vagy más elnevezés, teljesen mindegy. Az új adó bevezetésének indoka a BKV Zrt. (BKV) hosszú távú finanszírozásának biztosítása. Átnéztük a cég mérlegét.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink