45 találat a(z) eltartott cimkére
Családi kedvezmény 2016 Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016-ban 3 gyermek után vettük igénybe a családi kedvezményt, úgy, hogy 3.gyermekem júniusig részesült családi pótlékban. Ezután a két gyermek után emelt családi pótlékot folyósítottak. A kérdésem az lenne, hogy az szja-bevallásban a 3. gyermek után mint eltartott (kedvezménybe beszámítható) vagy eltartott (kedvezménybe nem beszámítható) kódot használhatjuk? Egyébként gyermekeit egyedül nevelő apáról van szó. És a kérdés természetesen a júniust követő időszakra vonatkozik.
Eltartottnak számít-e külföldi egyetem master képzésén tanuló hallgató? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy családban két 18 év alatti, középiskolában tanuló gyermek van. A harmadik gyermek eddig a Budapesti Corvinus egyetem nappali tagozatos hallgatója volt. 2017 januárjától Hollandiában egy évig master képzésen fog résztvenni. Kérdésem, hogy ezen harmadik gyermek eltartottnak minősül-e a családi kedvezmény szempontjából, azaz igénybe vehető-e a másik két gyermekre a magasabb összegű családi kedvezmény? Köszönettel várom szíves válaszát.
Családi kedvezmény 2017 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Családi kedvezménnyel kapcsolatban lenne kérdésem az alábbi esetben: egy családban három gyermek él, ebből kettő kiskorú, egy pedig 19 éves, nappali tagozatos egyetemista. Az egyetemista gyermeknek az egyetem mellett van egy háromórás munkaviszonya, havi rendszeres 52 ezer forint nettó jövedelemmel. A kérdésem, hogy ebben az esetben mennyi családi kedvezményre jogosultak a szülők a három gyermek után?
Nappali főiskolás utáni adókedvezmény figyelembevétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Három eltartott gyermekből kettő nappali tagizatos főiskolás, a harmadik kedvezményezett eltartott. Az egyik főiskolás kötelező szakmai gyakorlaton vesz rész, ami hérom hónapos. Augusztus hónapra minimálbér alatt kapott juttatást (nem vontak tőle ssem szja-t, sem járulékot) de szeptember hónapban a minimálbér feletti fizetést kapott (ekkor a minimálbér feletti részt már terhelte levonás). Ugyanez várható október hónapban is. Kérdés: a szülő a családi adókedvezmény szempontjából beszámíthatónak veheti ezt a gyermeket? Ha igen, hány hónapra? Kedvezményérvényesítés megszüntetését kell-e kérnie a munkáltatótól, ha igen, melyik hónaptól? Előreláthatóan ez a munkahely a nappali főiskola mellett további hónapra is igényt tartana a főiskolás munkavégzésére. Ekkor hogyan alakul a továbbiakban a családi adókedvezmény? Köszönettel várom válaszát.
Családi kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét a családi kedvezmény 3 gyermeknél történő helyes kiszámításában. Egy gyermek középiskolás (A családi kedvezmény egész évre jár), egy gyermek főiskolás (eltartott), egy gyermek főiskolás, részben eltartott, tanulói jogviszonya 01-02. hó, majd 09-12. hó volt, a rendelkezésre álló adatlap alapján munkaviszonya, és ebből rendszeres jövedelme volt 2015. 01. 19-2015. 09. 11-ig, mint tanulónak, és már nem tanulónak. Az anya szeretné a családi kedvezményt érvényesíteni. A harmadik főiskolás tanulót, aki munkaviszonnyal is rendelkezett, segédmunkás munkakörben dolgozott, 105 000 forint/hó bérért, melyik hónapokban lehet figyelembe venni, melyik hónapokban lehet a 206 250 forint a számolás alapja? Mely hónapokban 62 500 forint? A családi pótlék folyósításáról nem tudok semmit. Köszönöm a segítséget.
Diákmunka és családi kedvezmény Kérdés
Egy család három gyermeket nevel. A legnagyobb már betöltötte a 18. évét, de még nappali tagozaton középiskolás.Viszont a tanulmányai mellett diákmunkát vállalt egy gyorsétteremben. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben jogosultak-e mindhárom gyermek után családi pótlékra, illetve családi kedvezményre.Ha nem, akkor a két kisebb gyermek után milyen összegű családi kedvezmény vehető igénybe? Eltartottként kezelhető-e a legidősebb a tanév végéig?
Családi kedvezmény Kérdés
Adott egy család 4 gyerekkel, két egyetemista, 2 kiskorú iskolás. A családi kedvezmény számításánál létszámban az eltartott egyetemistákat is figyelembe veszik. Kérdésem, hogy az egyik egyetemista mekkora összeghatárig (hó vagy év) vállalhat munkát, hogy a kedvezménybe a személye továbbra is beleszámítson?
Büntetés jár, ha egyetemista után érvényesít családi kedvezményt! Cikk
A tanév végét követően számos diák fejezte be úgy a tanulmányait, hogy munkába állt, vagy a sikeres felvételi eredményeképpen felsőoktatási intézményben tanul tovább. Ez esetben ugyanis változik az érvényesíthető családi kedvezmény összege, amiről a jogosultnak értesítenie kell a munkáltatóját/kifizetőt, amennyiben korábban nyilatkozott a családi kedvezmény érvényesítéséről év közbeni igénybe vételéről.
Eltartottak figyelembevétele családi pótléknál, családi kedvezménynél Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vonatkozó törvény szerint eltartottként azt a felsőfokú képzésben részt vevő hallgatót lehet figyelembe venni, aki rendszeres jövedelemmel nem rendelkezik. Kérdésem, hogy mit jelent a rendszeres jövedelem fogalma, bármilyen kis összegű jövedelem is számít? Ma az egyetemisták nagy többsége kénytelen dolgozni a tanulás mellett. Emiatt azonban elesik az emelt összegű családi pótléktól, illetve családi kedvezmény címén alacsonyabb összegű szja-kedvezményt tud a család érvényesíteni a kedvezményezett eltartott gyermekek után. Kérdésem, hogy a jogalkotó szándékának megfelelően értelmezem-e a jogszabályokat, azaz valóban ez a helyzet ebben az esetben. Üdvözlettel várom válaszát.
Előbb jut a pénzéhez, ha nem feledkezik meg erről Cikk
Aki nem utólag szeretné megkapni 2015-ben a rendszeres jövedelmének adóját, járulékait csökkentő családi kedvezményt, még az első kifizetés számfejtését megelőzően nyilatkoznia kell arról, hogy a kifizető a járandóság adóelőlegének, járulékainak megállapításánál vegye figyelembe ezt a kedvezményt. Mire figyeljenek az érintettek?
Egyetemista, mint eltartott Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő: meddig vehetem figyelembe eltartottként az egyetemistát a családi adóalap-kedvezmény megállapításánál? Válaszát előre is köszönöm!
Eltartott figyelembe vétele Kérdés
Családi kedvezménynél meddig lehet figyelembe venni eltartottként egyetemistát? Illetve milyen szempontokat kell vizsgálni (20 év, államilag finanszírozott stb.)? Lieb Mátyás
Jár-e családi pótlék a tanév végéig? Kérdés
Fiam 19 éves, ebben az évben érettségizett, és felvették a Budapesti Gazdasági Főiskola OKJ-s Vendéglátó szakmenedzser 2 éves szakára. A szakképesítés azonosító (OKJ) száma: 55 812 01 0010 55 02. A képzés időtartama: 2 tanév nappali tagozaton. Úgy tudom, hogy a családi pótlék a tanév végéig jár.
Hol a legjobb adózni az eltartott családtagok után? Cikk
Családi adózásnak hívjuk, ha a háztartás összjövedelme az eltartottak számának figyelembevételével adózik. Az alábbiakban röviden, tömören összefoglaljuk a családi adózás ismérveit, hátrányait, előnyeit.
Türelmi idő az eltartottaknak, befizetési lista az őstermelőknek Cikk
Milyen járulékfizetési kötelezettsége van annak, aki ez évben váltotta ki az őstermelői igazolványát? Mit tehetek, ha a megbízók nem adnak évvégi összesítést a náluk felvett jövedelemről és arról, hogy milyen járulékot – eho, tb – fizettek utánam? Az eltartottak után fizetendő egészségügyi járulék esetében van türlemi idő, és ha igen, mire vonatkozik? Olvasóink kérdéseire az APEH munkatársai válaszolnak.