42 találat a(z) eltartott cimkére

Szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló 2015.05.07-éig gyetben részesült. Ekkor 3 gyermek után volt családi pótlékra jogosult. 2015.06.11-én munkaviszonyt létesített, ami 08.31-én megszünt, és 09.01-jétől másik cégnél létesített munkaviszonyt. Ez a munkaviszony 2018.08.14-én szűnt meg, és visszament az előző munkáltatóhoz munkaviszonyba. Ezen az új munkahelyén meddig, és mennyi szochokedvezmény illeti meg a munkáltatót? Időközben az egyik gyermek utáni családi pótlék jogosultsága megszűnt, továbbra is eltartott, felsőoktatásban tanul, de úgy tudom, hogy ez nem okoz változást a szochokedvezményben, továbbra is a 3 gyermekre vonatkozóan lehet igénybe venni a kedvezményt. Kell-e igazolást kérni a kormányhivataltól a kedvezmény igénybe vételéhez? Köszönettel: Némethné

Családi kedvezmény igénybevétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelemnél 3 gyermek után vették igénybe a családi kedvezmény a következőképpen: 2 gyermek után június 30-áig családi pótlékot kaptak, 1 gyermek felsőfokú oktatási intézménybe járt, így eltartott minőségben szerepelt; Július 1-jétől 1 gyermek után kapnak családi pótlékot, 1 gyermek után 07-08. hónapra nem kapnak családi pótlékot, csak szeptemberben, mert akkor kezdődik a felsőfokú oktatási intézményben a hallgatói jogviszony, a harmadik gyermeknek továbbra is a felsőfokú oktatási intézmény hallgatói jogviszonya érvényes. Kérdésem: hogy 07-08. hónapra ebben az esetben 116 670 Ft jár az egy gyermekre, vagy 220 000 Ft? Tisztelettel várom válaszát: Géczi Sándorné

Tovább tanul a gyermek: teendők a családi pótlékkal, kedvezménnyel Cikk

A családi pótlékra, családi kedvezményre jogosultság szempontjából fordulópontot jelent, ha a gyermek befejezi a tanulmányait, illetve esetleg tovább tanul. Írásunkban összegezzük, mire figyeljenek az érintett szülők.

Családi adókedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi adókedvezménnyel kapcsolatban lenne kérdésem. Kétgyermekes családról van szó, ahol az idősebb gyermek 2018 júniusában felsőoktatási szakképzésben szerzett szakképesítést. Eddig a létszámba beszámítottuk. Jelentkezett főiskolára, melyet sikeres felvételi esetén szeptembertől kezd el. Ha sikeres lesz a felvételi, akkor 2018. júliustól a létszámba ismét beszámítható, vagy mivel a szakképesítése már megvan, így a létszámba már nem számítható be, és csak egy gyermek után jár a családi kedvezmény? Köszönöm válaszukat.

Családi adókedvezmény – eltartott fogalma Kérdés

Tisztelt Szakértő! A családi adókedvezmény igénybe vételénél az eltartotti létszám számításánál figyelembe vehető az az egyetemista, aki korábban első osztatlan képzésben vett részt, de azt fél év után abbahagyta és most első alapszakra jár? A törvény első osztatlan és első alapszakról beszél, ami ebben az esetben teljesül. Üdv.: PA

Családi kedvezmény Kérdés

Egy többgyermekes családnál a férj szja bevallástervezetét akartam módosítani, mert év közben nem vett családi kedvezményt igénybe az adóelőlegnél. Beírtam az 1 kedvezményezett adatait és a 2 testvér adatai is, akik 24 évesek, de az egyik OKJ-s képzésben vett részt 2017-ben, a másik egyetemista. Hibajelzés érkezett, hogy ők már elmúltak 23 évesek! Nem találtam sehol olyant, hogy itt az eltartottaknál korhatár lenne! Kérem, ha van ilyen korlát, akkor írják meg, hogy melyik törvényben találom meg? Köszönöm

Ezek a családok járnak jobban idén Cikk

Az egy és a három, illetve annál több gyermeket nevelők családi adókedvezménye nem változik idén, a kétgyermekes családok kasszája viszont havonta 5 ezer forinttal gyarapszik, amennyiben a teljes kedvezményt igénybe tudják venni.

Családikedvezmény-nyilatkozat: érettségizők szüleinek módosítaniuk kell Cikk

Módosítaniuk kell az érettségiző gyermekek szüleinek a családi adókedvezményről a munkáltatójuknak adott nyilatkozatukat. A tanév befejeztével ugyanis az érintett gyermekek után nem jár adókedvezmény. Újraéled a kedvezmény, ha szeptembertől OKJ-s képzésen tanulnak tovább, de júliusra és augusztusra akkor is csak visszamenőlegesen jár utánuk. Ha az érettségizők egyetemen folytatják a tanulmányaikat, akkor csak beleszámítanak a gyermekszámba (kivéve, ha önálló jövedelemmel rendelkeznek, mert akkor egyáltalán nem lehet őket figyelembe venni).

Eltartottak száma – rokkantsági járadék esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy édesanya a saját jogán rokkantsági járadékban részesül. Van kettő családi pótlékra jogosult gyermeke, év közben dolgozott, nyilatkozott is, hogy ő venné igénybe a családi adókedvezményt. Kettő vagy három "gyerekes" kedvezmény jár neki? Különbség van-e ebben a tekintetben a 2016. és a 2017. év viszonylatában? Van egy élettársa, aki szintén dolgozik, de év közben nem vesz igénybe családi adókedvezményt. Az éves bevallásban lehetősége van-e az édesanyának a fennmaradó kedvezményt megosztani a párjával? Kettő vagy három eltartott utáni adókedvezmény jár neki a megosztásra tekintettel? Van-e különbség a 2016. és a 2017. adóév tekintetében? Rokkantsági járadék esetében számomra nehezen értelmezhető, hogyan kell meghatározni az eltartottak számát, illetve, hogy van-e lehetőség, illetve mikor van lehetőség a megosztásra, az szja-törvény 29. § (1c) pontja miatt. Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.

Családi pótléknál figyelembe vehető létszám Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállalónak két gyermeke van, az egyik 14 éves, a másik 1997. 04. 22-én született, aki középiskolába járt nappali tagozaton, de 2016. szeptembertől átment esti tagozatra. Hetente két alkalommal kell mennie oktatásra, a középiskola ugyanaz, ahol nappalin kezdett. Jövedelme nincs, tehát még most is eltartott. Tudomásunk szerint a családi pótléknál figyelembe vehető lett volna az eltartottak létszámánál a 2017. tanév végéig, amikor érettségizik. A kérdés az, hogy az esti tagozat iskola rendszerű képzésnek minősül-e, azaz az említett gyermek a létszámnál beszámítható-e? Köszönettel várom válaszukat

Családi adókedvezmény Kérdés

Egyéni vállalkozó ügyfelemnek három gyermeke van. 2016 januárjában nyilatkozott, hogy a családi adókedvezményt feleségével 2:1 arányban igénybe kívánja venni. Ennek megfelelően számoltuk az adóját. Mára kiderült, hogy az első gyermek 2016 februárjában alapképzésben megszerezte a diplomáját, majd folytatta a tanulmányait egy másik egyetemen, nappali tagozaton. A középső gyermek leérettségizett júniusban, majd szeptembertől megkezdte egyetemi tanulmányait. A legkisebb gyermek még középiskolás. Hogyan számolható el jogszerűen a 2016. évi családi adókedvezményük? Hogyan alakul, ha a középső gyermek 2017 januárjában otthagyta az egyetemet, és más egyetemre jelentkezik a következő tanévtől?

Családi adókedvezmény eltartott gyermekek szerint Kérdés

Tisztelt szakértő! Szeretném megkérdezni, mikor, ki veheti igénybe a családi adókedvezményt, ha az anya előző házasságából nevelnek közös háztartásban a jelenlegi házastárssal egy gyermeket és egy másik gyermeket, aki közös gyermekük? A férj igényelheti-e mind a két gyermekre a kedvezményt, vagy csak az anya igényelheti a kedvezményt a két gyermeke után?

Családi kedvezmény 2016 Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016-ban 3 gyermek után vettük igénybe a családi kedvezményt, úgy, hogy 3.gyermekem júniusig részesült családi pótlékban. Ezután a két gyermek után emelt családi pótlékot folyósítottak. A kérdésem az lenne, hogy az szja-bevallásban a 3. gyermek után mint eltartott (kedvezménybe beszámítható) vagy eltartott (kedvezménybe nem beszámítható) kódot használhatjuk? Egyébként gyermekeit egyedül nevelő apáról van szó. És a kérdés természetesen a júniust követő időszakra vonatkozik.

Eltartottnak számít-e külföldi egyetem master képzésén tanuló hallgató? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy családban két 18 év alatti, középiskolában tanuló gyermek van. A harmadik gyermek eddig a Budapesti Corvinus egyetem nappali tagozatos hallgatója volt. 2017 januárjától Hollandiában egy évig master képzésen fog résztvenni. Kérdésem, hogy ezen harmadik gyermek eltartottnak minősül-e a családi kedvezmény szempontjából, azaz igénybe vehető-e a másik két gyermekre a magasabb összegű családi kedvezmény? Köszönettel várom szíves válaszát.

Családi kedvezmény 2017 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi kedvezménnyel kapcsolatban lenne kérdésem az alábbi esetben: egy családban három gyermek él, ebből kettő kiskorú, egy pedig 19 éves, nappali tagozatos egyetemista. Az egyetemista gyermeknek az egyetem mellett van egy háromórás munkaviszonya, havi rendszeres 52 ezer forint nettó jövedelemmel. A kérdésem, hogy ebben az esetben mennyi családi kedvezményre jogosultak a szülők a három gyermek után?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Cserepótló vétel, illeték

dr. Buzády Csongor, LL.M. (Berlin)

ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász

Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partner

Szerződéskötés

dr. Buzády Csongor, LL.M. (Berlin)

ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász

Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partner

EPR

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink