16 találat a(z) egyházi személy cimkére

Szocho-visszaigénylés Kérdés

Vezetői pótlék Kérdés

Speciális jogviszonyok, amikor csak a 10 százalékos nyugdíjjárulékot kell megfizetni Cikk

A biztosított személy egyéni járulékként 18,5 százalékos társadalombiztosítási járulék fizetésére kötelezett, amiért „cserébe” az érintett a társadalombiztosítás valamennyi ellátására jogosultságot szerezhet, tehát a nyugdíjbiztosítási ellátások és az egészségügyi szolgáltatás mellett megilletik őt az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásai is. Három biztosítotti kör esetében ugyanakkor egyéni járulékként csak 10 százalékos nyugdíjjárulékot kell leróni.

Egyházi személyek vs. rehab Kérdés

Részmunkaidős (másodállás) egyházi személy adói és járulékai Kérdés

Biztosítottak, akik nem fizetnek tb-járulékot: náluk nem érvényes az általános szabály az ellátási alap megállapítására Cikk

Több olyan biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyt is ismerünk, amely esetében nem kerül sor társadalombiztosítási járulék fizetésére. Az ilyen biztosítottak milyen ellátásra jogosultak, és hogyan állapítják meg ezekben az esetekben az ellátás alapját? Cikkünkben ezekre a kérdésekre adunk választ.

Egyházi személyek csed és gyed ellátása Kérdés

Egyházi személyek járuléka Kérdés

Egyházi személyek társadalombiztosítási jogállása Cikk

Írásunkban összegyűjtöttük az egyházi szolgálatot teljesítő személyekre irányadó tb-szabályokat. Cikkünkből azt is megtudhatja, hogy egy-egy egyházi intézmény (például óvoda) alkalmazottja a Tbj. 6. § (1) bekezdés g) pontjában említett biztosítotti körbe tartozik-e.

25 vagy 50 ezres kata? Kérdés

Egyházi személy foglalkoztatása megbízási díjjal Kérdés

Ellentmondásos rendelkezések a tb-szabályokat rögzítő törvényekben Cikk

Az új tb-törvény készítése során a jogalkotó törekedett arra, hogy a jogszabály jelentősebb újításai – például a nyugdíjasok járulékmentessége, a munkaviszonyban álló dolgozók minimum járulékfizetése – összhangba kerüljenek a kapcsolódó jogszabályok vonatkozó előírásaival. Ez azonban nem minden rendelkezés esetében járt sikerrel, mint például az egyházi személy utáni járulék- és szochofizetés tekintetében sem.

Járulék és szocho: amikor nem egyszerű megmondani, kell-e fizetni Cikk

Gyakran tapasztaljuk, hogy az egyes jogszabályok adott fogalomra eltérő meghatározásokat adnak, ami nem kis bizonytalanságot okoz a jogalkalmazónak. Ez vonatkozik az olyan általános fogalmakra is, mint a munkaviszony. Ennek illusztrálására annak a társas vállalkozónak a társadalombiztosítási kötelezettségeit határozzuk meg, aki a vállalkozás mellett egyházi személyként biztosított.

Egyházi személy kisadózó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy amennyiben egy egyházi személy katás vállalkozást szeretne indítani, főállású katás lesz-e? Vagy pedig az egyházi személy státusza megfelel a heti 36 órás jogviszonynak, ami mellett csak a 25 ezer forintos járulékot kell fizetnie? Köszönettel: Szabó Balázs

Katolikus egyháznál dolgozó kántor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy az egyháznál a kántor díjazása hogyan történik, egyházi személynek minősül-e vagy "sima" munkavállalónak?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink