466 találat a(z) egyesület cimkére
Szabályossági teszt alapítványoknak és egyesületeknek Cikk
Alapítványok és egyesületek szabályos működését segítő öntesztet tett elérhetővé online felületén az Állami Számvevszők (ÁSZ), miután csütörtökön lezárta 24 alapítvány kockázatalapú ellenőrzését – közölte az ÁSZ pénteken a honlapján.
Egyesületnél pályázati elszámolása Kérdés
Egyesület – könyvelés Kérdés
Cégautóadó magánszemély tulajdonos és egyesület üzembentartó esetén Kérdés
Számla vagy számviteli bizonylat szükséges Kérdés
Egyesület értékesítésre kerülő kisbusza után fizetet-e adót, illetve a számlát áfásan állítja-e ki? Kérdés
Telek térítésmentes átadásának könyvelése Kérdés
Kivás cég pénzbeli támogatást nyújt egyesületnek Kérdés
Új egyesülettel kapcsolatos adózási kérdések Kérdés
Lehet-e egyesületből bért kifizetni? Kérdés
Egyesületi formában működik egy színjátszó csoport. Lehet-e részükre bért fizetni, ha igen, akkor alkalmazottként vagy tagként?
Az egyesület megújítása, tagok kizárása, új szabályzat Kérdés
Van egy működő egyesület, melynek meg szeretnénk változtatni a nevét, székhelyét, tagjait és a tevékenységét is részben. Mi ennek a folyamata és milyen nyomtatványokat kell beadni és hová?
Közgyűlés összehívása veszélyhelyzetben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületünk az elmúlt években nem működött, olyannyira, hogy a vezetőségi tagok megbízatása is lejárt. Szeretnénk újjáéleszteni a működést, ehhez közgyűlést kéne összehívni. Az alapszabályunk nem tartalmazza az elektronikus platformon összehívható közgyűlést, pedig ez most járható út lenne. Lehetséges-e, hogy az elnök összehívja a közgyűlést, amelyre természetesen a kijárási korlátozás miatt rajta kívül senki nem megy el, ezért az alapszabály szerint a meghívóban megjelöli a megismételt közgyűlés időpontját is, és az már határozatképes lesz a megjelentek számára tekintet nélkül? A megismételt közgyűlésen módosítja az alapszabályt úgy, hogy belekerül az elektronikus eszközön keresztül lebonyolítható közgyűlés szabályozása. Ezt követően írásban elküldi a tagoknak az új szabályozást, valamint a további működésre, vezetőségi tagokra, alapszabály-módosításra vonatkozó határozati javaslatokat, majd összehívja a közgyűlést a leírtak szerint, és pl. zoom vagy messenger kapcsolaton keresztül megtartjuk. A Törvényszékre pedig a két közgyűlés határozatait és az egységes szerkezetű alapszabályt, valamint a vezetőség módosítását egyszerre nyújtanánk be. Előre is köszönöm véleményét vagy javaslatát!
Főtevékenység esetén illeti meg a céget a járulékkedvezmény? Kérdés
A 45, 61, 68 kormányrendeletek elvolvasása után felmerült a kérdés: az egyesület főtevékenysége nem szállodaszolgáltatás, de van szállodája amelyet tagok és külső szállodavendégek is igénybe vesznek. Most már zárva van. 45 ember dolgozik ott egyébként. Kérdés: ebben az esetben is jár a járulékkedveszmény a munkavállalónak és a munkadónak is? Természetesen csak a szállodában dolgozó 45 főre gondolunk.
Egyesületnél belépési díj könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyesületnél alapszabály rögzíti, hogy egyszeri egyösszegű belépési díjat kell megfizetni az éves tagdíjon felül. A könyvelésben külön számlán kell-e könyvelni a tagdíjtól ezt, és a mérlegben is külön soron kell-e szerepeltetni az egyéb bevételeknél, mint alapítótól kapott befizetés? Köszönöm válaszát!
Támogatás közterhei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíveskedjen az alábbi tények ismeretében állást foglalni a felmerült kérdéseinkre: Nem közhasznú egyesület alapszabályában, többek között az alábbiak foglaltatnak benne: 1. „Az egészséges életmód és szabadidősport gyakorlása, feltételeinek megteremtése, sportfinanszírozás, gyermek és ifjúsági sport, a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok, valamint a fogyatékosok sportjának támogatása a 2004. évi I. tv. 49. § (c-e) szerint. (Állami feladat.)” 2. „Sport, ifjúsági ügyek, a 2011. évi CLXXXIX. tv. Magyarország helyi önkormányzatairól 13. §. (1) 15. szerint. (A helyi közügyek/helyben biztosítható közfeladatok körében ellátandó helyi önkormányzati feladatok.) Az egyesülettől független sportegyesületben judo sportágban készül fel olimpiai szereplésre egy 17-18 éves fiatal. A felkészülés támogatására egy cég felajánlott 2,4 millió forintot. A sportoló nem a sportegyesületén, hanem a jelzett nem közhasznú egyesületen keresztül kapná meg a támogatást 12 hónap alatt. (A felhasználás túlnyomórészt iskolai különórák igénybevételére terjed.) A megadott célok lehetőséget biztosítanak-e a támogatás cél szerinti bonyolítására? A támogatás pénzbeli kifizetése jár-e valamilyen járulék- vagy adóteherrel, ha igen, akkor az milyen közteher és kit terhel? Van-e jelentősége, hogy a civil szervezet alapítvány vagy egyesület, közhasznú vagy nem közhasznú? Amennyiben a pénzbeli támogatás közteherrel jár, akkor megoldás lehet-e az egyesület nevére szolgáló számlákkal elszámolni?