11 találat a(z) csődvédelem cimkére

Felmondás Kérdés

Csődtörvény Kérdés

Csődvédelmet kért a Tungsram Cikk

Csődvédelmet kért a Tungsram, miután egyik banki hitelezője inkasszót nyújtott be a számláira; a társaság a csődvédelemmel a működő- és fizetőképességét akarja megőrizni – közölte a cég szerdán az MTI-vel.

Átmeneti fizetési nehézség esetén kérjen csődvédelmet! Cikk

Ha a gazdálkodószervezet fizetésképtelenné válik, vagy fizetésképtelenséggel fenyegető helyzetbe kerül, és kizárólag a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal (NAV) szemben van tartozása, indokolt fizetési kedvezmény iránti kérelmet benyújtania. Ha átmeneti fizetési nehézséggel küzd, és más hitelezőknek is tartozik, azonban gazdasági helyzetét tekintve van reális esélye annak, hogy idővel rendbe tudja hozni a gazdálkodását, és képes lesz tovább működni, indokolt lehet csődvédelmet kérnie – hívja fel a figyelmet az adóhatóság.

Csődvédelmet kért a harmadik legnagyobb amerikai széntermelő Cikk

Csődvédelmet kért a széntermelése alapján harmadik legnagyobb amerikai bányaipari vállalat.

Speciális áfafizetés lesz Romániában Cikk

Januártól Romániában a csődvédelem alatt álló és az áfatartozással rendelkező cégeknek külön számlára kell fizetniük az általános forgalmi adót (áfa).

Pénzforgalmi áfa, áfafizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy pénzforgalmi elszámolású cég kibocsát egy számlát, és a számlát befogadó cég részfizetés után, 2 hónap múlva csődvédelmet kért, és kapott, majd ezután felszámolási eljárás indul a cég ellen, akkor a számlát kiállítónak a fizetendő áfát be kell-e vallania és fizetnie, ha igen, akkor mikor? Tisztelettel: Szekeres Zsolt

Csődvédelem után Kérdés

Sikeres csődegyezség után mi a teendő azokkal a hitelezőkkel, akik nem regisztráltak a csődbiztosnál (vagyonkezelőnél)? Leírhatók (rendkívüli bevételként), vagy rájuk is vonatkozik a csődegyezség megszavazott kifizetési százaléka (például 50 százalék 4 év alatti kifizetés)? Egyezség esetén mi a helyes könyvelés? Ebben kérem segítségüket. Köszönöm.

Tartozása van? Elindult a családi csődvédelmi honlap Cikk

A magánszemélyek adósságrendezéséről szóló törvény 2015. szeptember 1-jén lépett hatályba. Az Igazságügyi Minisztérium háttérintézménye, az Igazságügyi Hivatal, amely egyben a Családi Csődvédelmi Szolgálatok központi szerve, elindította a Szolgálat hivatalos kommunikációját szolgáló honlapot.

Így rendezheti adósságát magáncsőddel Cikk

Szeptember 1-jén lép hatályba a magáncsőd intézményét bevezető törvény, amely a jelenleg alkalmazható bírósági végrehajtáshoz képest méltányolható feltételeket támaszt az adóssal szemben. A főhitelezőként eljáró bankok részéről viszont az eljárás magas operációs költségeket és munkaerőt igényel majd. A Deloitte összefoglalta a magáncsőddel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

Csődvédelem: szeptembertől kérhetik a családok Cikk

Törvényt hozott kedden a parlament a családi csődvédelemről, amely első lépcsőben szeptemberben lép hatályba.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Holding cégek üzletrészének adás-vétele

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Aktiválás után felmerülő költségek

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Visszavásárlási jog – illeték

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 január
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink