21 találat a(z) catering cimkére

Catering szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vendéglátással és szálláshely-szolgáltatással foglalkozó cég catering szolgáltatást számláz ki, mely étel és ital biztosítását és felszolgálását tartalmazza a megrendelő által megadott helyszínen. Kérdésem: a szolgáltatáshoz kapcsolódó alapanyag- és italbeszerzések áfája levonásba helyezhető? Amennyiben a megrendelő felszolgálási szolgáltatást nem kér, ilyenkor a beszerzések áfája levonható-e?

5 százalék áfa – éttermi szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk melegkonyhás éttermet üzemeltet (SZJ55.30.1 alá tartozik a tevékenység), egy cukrászati üzemtől süteményt vásárol. Ezeket a süteményeket az étteremben értékesíti az étlapon lévő desszertként. Kérdésem, hogy a süteményt 5 százalékos áfás szolgáltatásként értékesíthetjük? A vállalkozás rendezvényeket is szervez cégeknek, a céggel kötött szerződésben külön szerepeltetjük a melegétel-catering szolgáltatást, 5 százalékos áfával. Az étel helyben készül saját meleg konyhánkban (saját szakáccsal), saját pincérekkel szolgáljuk fel. Helyes az eljárásunk? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel Bruzsa Katalin

Étkeztetés rendezvényeken Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk nemcsak saját éttermében, hanem különféle rendezvényeken is felszolgál saját készítésű meleg ételt, szendvicseket, esetleg állófogadás keretében. Kérdésem, hogy számlázhatja-e ezt a "rendezvényi étkeztetés"-t 18%-os áfával?

Fogas kérdések az éttermi áfáról. Válaszol a NAV Cikk

Mikor 18 százalék a vendéglátásban az áfa, és mikor 27? Kell-e arányosítani a felszolgálási díjat, mi az előírás a becsomagoltatott maradékra, a cateringre, az alkoholt tartalmazó ételre? A gyakran ismételt kérdésekre a NAV válaszolt.

Éttermi szolgáltatások áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekben szeretném a segítségét kérni: egy étterem vendéglátóipari tevékenységet végez, saját konyhájában meleg ételt állít elő és annak egy részét a saját éttermében szolgálja fel, egy részét pedig rendelés alapján elvitelre készíti. Úgy tudom, hogy a helyben fogyasztott ételek, italok esetében 18%-os, míg az elvitt ételek esetében továbbra is 27%-os áfakulcsot kell alkalmaznia. Kérdésem, hogy amennyiben catering szolgáltatást végez, tehát a megrendelő konyhájában (ami után bérleti díjat fizet) készíti el a meleg ételt és ott a helyszínen szolgálja fel, milyen áfakulcsot kell alkalmaznia? Egy másik vállalkozó kórházakban, egyetemeken büfét üzemeltet. Ebben az esetben érzésem szerint akár helyben, akár elvitelre vásárolnak a 27%-os áfakulcsot kell alkalmazni az ételek esetében, még akkor is, ha a helyszínen készítik (például virsli, meleg szendvics... stb), mivel itt úgy gondolom nem éttermi szolgáltatásról van szó és követhetetlen a helyszíni fogyasztás is. Előre is köszönöm a segítségét!

Közvetített szolgáltatás kiszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közvetítettként kezelt szolgáltatást az igénybevételt követően mikor kell tovább számlázni a megrendelő felé? Indokolhatja-e a későbbi tovább számlázást (1-2 hónappal az igénybevételt követően), ha a közvetített szolgáltatás egy projekt része, amelyet annak lezárultakor, egy számlában számlázza ki a közvetítést végző vállalkozás? Különösen fontos kérdés például catering szolgáltatás közvetítése esetén, mert ha később kiszámlázva nem "áll meg" közvetített szolgáltatásként, akkor amellett, hogy az áfa sem vonható le, a járulékokat is be kell vallani utána. Válaszát előre is köszönöm. Ildikó

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink