41 találat a(z) casco cimkére
Nyílt végű pénzügyi lízing személygépkocsi bekerülési értékének része Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nyílt végű pénzügyi lízinggel a könyveinkbe került személygépkocsi bekerülési értékét növelheti-e az első lízingdíj áfatartalmának 50 százaléka, amennyiben az áfalevonásra ezt az 50 százalékos hányadot alkalmazza cégünk. További kérdésem, hogy a bekerülési érték része lehet-e az aktiválásig kifizetett kötelező- és casco biztosítás összege is? Cégautóadó-fizetési kötelezettsége keletkezik-e cégünknek, s ha igen azt mikor kell első alkalommal fizetni?
Autót lízingel? Így tudja az adókat és a biztosítási díjakat elszámolni Cikk
Sok vállalkozó dönt úgy, hogy a munkához szükséges személygépkocsit béréléssel biztosítja vállalkozása számára. Ennek egyik módja a lízing, ahogy ez olvasónk esetében nyílt végű pénzügyi lízing keretei között történt. A lízingdíj elszámolása általában nem okoz komoly fejtörést a cégeknél, de sokkal nehezebb kérdés a kapcsolódó költségek, mint a casco, gépjárműadó stb. elszámolása. Olvasói kérdésre Horváthné Szabó Beáta adószakértő válaszolt.
A leghatározottabban cáfolja az MKFE a MABISZ állítását a kgfb-díjakról Cikk
A haszongépjárművek kgfb-díjai hazánkban régiós viszonylatban is kirívóan magasak – áll az MKFE MTI-nek eljuttatott közleményében, amellyel az Egyesület Lambert Gábor, a Magyar Biztosítók Szövetségének kommunikációs vezetője szavaira reagál.
E-kárbejelentő alkalmazás: nem csak a kötelező biztosításhoz jó Cikk
Az ingyenesen letölthető e-kárbejelentő alkalmazást a 2019. januári megjelenése óta több mint 220 ezren töltötték le, és már több mint 4200 kárbejelentés érkezett azon keresztül a biztosító társaságokhoz, valamint a Mabiszhoz – mondta el Lambert Gábor, a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) kommunikációs vezetője vasárnap az M1 aktuális csatornán.
Tíz százalékkal nőtt tavaly a casco átlagdíja Cikk
A teljes körű casco biztosítások éves átlagdíja 93 200 forint volt tavaly, ez tíz százalékos emelkedés 2017-hez viszonyítva – közölte a Netrisk.hu biztosítási alkuszcég az MTI-vel a saját adatbázisa alapján.
Casco önrész átvállalása munkavállalótól Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalatnak bérelt céges autói vannak, bizonyos személyek kapják, mindenki névre szólóan a pozíciójához. Csak egy munkavállaló jár az adott autóval. Ha valamelyik munkavállaló összetöri a céges autót, melyen olyan casco van, hogy 10 százalék a vállalt önerő, akkor ebben az esetben a cég kifizeti a 10 százalékot és nem követeli a munkavállalótól. Viszont a munkavállaló törte össze az bérelt gépjárművet, és nem kerül levonásra tőle az önrész, a cég átvállalja a kötelezettséget. Kérdés, ez esetben nem tekinthető-e egy burkolt juttatásnak (amit adózni kellene), hogy az önrészt a cég fizeti? Köszönettel
Cascós esemény és egyéb költségek, levonható áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2018.04.01-én Szolnoki Béla szakértő nagyon pontosan megválaszolta a Cascós esemény könyvelését. Egy új ügyfelem kérésére teszem fel Önnek az áfa visszaigényelhetőségére vonatkozó kérdésem. Céges személygépkocsi esetén visszaigényelhető-e a javítás számláján lévő áfa értékének 50 százaléka? Kérem, írja meg, az összes egyéb költséget is, amelynek az áfája visszaigényelhető céges személyautó vonatkozásában.
Személygépkocsi-javítás kifizetése biztosítói térítés esetén Kérdés
Egy társaságunk tulajdonában lévő személygépkocsit káresemény miatt javíttatni kellett. A kárt nem a céges autó okozta. A cég nem rendelkezik a gépkocsira kötött CASCO biztosítással. A javító cég az áfa felének megfizetésére kötelezi a céget. A társaság nem vonhatja le a személyautó javításának áfáját, felét sem. Kérdésem, hogy ebben az esetben jogosan kéri-e akár az áfa felét a javító cég? Válaszát előre is köszönöm.
Cascós esemény könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy káresemény után casco terhére javított cégautó. Hogyan kell a kiállított számlát könyvelni, ha következőképpen néz ki: – casco önrész: 498 412 Ft – tulajdonos által fizetendő áfa 50 százaléka: 592 825 Ft. – biztosító által fizetendő: 4 485 708 Ft. Köszönettel!
Saját autó cascós szervizelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy autószerelő cég saját autóját baleset érte, amelyen van casco biztosítás. Milyen módon tudja a saját autó szervizelésének a költségeit elszámolni a biztosítóval? Számlát állít ki saját magának? És még érdekelne, hogy számvitelileg hogy tudja a cég ezt a költséget elszámolni? Köszönöm a segítséget.
Időszaki elszámolás – mellékszolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügyben kérném segítségét. Vállalkozás tehergépkocsit ad bérbe alvállalkozónak. A bérleti díjat havonta számlázza (fizetési határidő a hónap utolsó napja, egyben a teljesítés napja). A cég a negyedéves casco biztosítás díját is továbbhárítja. Jelen gyakorlat szerint – a tehergépkocsihoz hasonlóan – áfásan történik a továbbszámlázása, külön számlán, negyedévente. A teljesítés időpontja a casco biztosítás bizonylatán szereplő időszak első napja. Szerintem továbbszámlázáskor az időszaki elszámolás szabályai szerint a teljesítési időpont a számla kelte kellene, hogy legyen. Viszont, ha ezt mellékszolgáltatásnak tekintjük, akkor nem kellene-e a bérleti díjjal összhangban számlázni, hasonlóan az ingatlan-bérbeadás rezsiköltségéhez? Konkrét példa az lenne, hogy a 2017. november havi bérleti díjat november végén fogják számlázni, fizetési határidő, teljesítés időpontja: november 30. A casco, amelyet továbbszámláznak 2017. októbertől szól 2018. januárig terjedő időszakra. A casco bizonylatot 2017.11.18-án állította ki a biztosító. Az utolsó gondolatom az volt, hogy a 2017. novemberi időszak megjelölésével, a bérleti díjhoz hasonló számladátumokkal kellene továbbszámlázni vagy a bérleti díjjal együtt. Nem tudom, mi a helyes eljárás ilyen esetben, amikor a bérleti díj egy hónapra szól, a kapcsolódó biztosítás pedig negyedévre és előremutató időszakra. Esetleg minden hónapban számlázni kellene az arányos cascót a bérleti díjjal? Mi lesz a casco számla teljesítési időpontja? Egyben vagy külön számlázandó?
Szaporodnak a vadak az utakon. Feladatok ütközésnél Cikk
Az őszi hónapokban különösen megnő a vaddal történő autós ütközés veszélye, évente több ezer vadelütés történik a magyarországi utakon. A vadbalesetek elkerülése érdekében ilyenkor különösen fontos az elővigyázatosság, illetve ha mégis bekövetkezne a baleset, a casco-biztosítás, illetve a vadkár-kiegészítő biztosítás jelent segítséget – hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).
Alig drágult a casco Cikk
Az első fél évben a személyautók átlagos casco-díja 77 600 forint volt, mindössze 2,1 százalékkal haladta meg a 2016 hasonló időszakában mért 76 000 forintos szintnél – közölte a Netrisk.hu az MTI-vel.
Biztosító által fizetett kártérítés Kérdés
Casco biztosításra javíttatott személygépkocsi számlájának könyvelését szeretném kérdezni. Olyan esetet amikor az önrészt és a számla áfatartalmát kell fizetni a vállalkozásnak, a számlán szereplő összeg többi részét a biztosító fizeti ki a javító cég felé.
Súlyos árat fizethet, ha ittasan ül autóba Cikk
Idén már akár ötmillió forintba is kerülhet – az eddigi másfél helyett – néhány kupica húsvéti pálinka, ha annak a hatása alatt okoz valaki különösen nagy kárral járó közúti balesetet. A biztosítók ugyanis nemcsak kategorikusan kizárják a kártérítésből az ilyen vétkeseket, hanem még az általuk okozott kárt is behajthatják rajtuk, a kötelező gépjármű-felelősség biztosítás idei változása miatt akár ötmillió forintig is – figyelmeztet egy biztosítási alkusz a húsvétkor szokásos országos rokonlátogatási invázió beindulása előtt.