27 találat a(z) bérfizetés cimkére

Azonnali hatályú munkavállalói felmondás határideje Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkáltatóm pár napja állásidőt rendelt el. Szerinte "vis maior" miatt nem kell bért fizetnie állásidő alatt, és ez akár 4 hónapig, vagy tovább is eltarthat. Én ezt jogtalannak tartom. Azonnali hatályú felmondáshoz és munkaügyi perhez csak végső esetben folyamodnék, viszont az azonnali hatályú felmondáshoz kapcsolódó határidőből sem akarok kifutni. Ebben az esetben mit kell figyelembe venni, hogy ne csússzak ki a 15 napos határidőből? Az állásidő bejelentését? A fizetés utalásának határidejét? Folyamatos törvényszegés esetén (például az általam jogosnak tartott bér nem utalása, vagy csak egy részének az utalása) is figyelembe kell venni a 15 napos határidőt? Megtehetem, hogy a nem teljes bérfizetés észlelése után egy hónappal mondok fel, azonnali hatállyal? (Addig is megpróbálnám érvekkel meggyőzni a munkáltatómat.) Köszönettel: Tas

Bér és egyéb juttatás kifizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2020.01.01-től érvényben lévő bér kifizetéssel kapcsolatban szeretném kérdezni, ha adott egy cég, ahol a létszám több 5 főnél, ott a bér kötelezően utalással kell teljesíteni a munkavállalók felé? Valamint ha utazási költségtérítés is fizetnek, üzemanyag megtakarítást, és fuvarozó cég esetén napidíjakat, azokat is utalással kötelező teljesíteni vagy esetleg az maradhat a készpénzes fizetéssel? Köszönettel: Ernest&Algernon Kft.

Év vége és az szja: ezekre az elszámolási szabályokra kell figyelni Cikk

Fő szabály szerint a pénzforgalmi szemléleten alapulnak az szja-törvény rendelkezései, de vannak olyan szabályok is, amelyek egyes jövedelmet visszarendeznek például az előző adóévre, vagy nem a kifizetés időpontjához kötik annak megszerzését.

Felszámolás lezárásakor munkabér kifizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Egy kft. felszámolását 2018.04.26-i dátummal lezárta a felszámoló, a záró bevallások 1808,1865,1801 benyújtásra kerültek az adóhivatal felé. A záró anyagot, vagyonfelosztási javaslatot a bíróság 2018.10.02-i dátummal hagyta jóvá, ezzel a dátummal lett jogerősen befejezve a felszámolás. 6 fő volt munkavállalónak most lesz kifizetve a 2018.10.02-ai jogerőre emelkedett végzés alapján az elmaradt munkabére. Kérdésünk: a felszámolónak le kell-e vonnia a munkabér-kifizetésekből a járulékokat és az szja-előleget, és a 2018.04. hóra beadott nullás záró bevallását így önellenőriznie kell, vagy nem kell levonnia semmit, és a magánszemélyeknek kell ezt befizetniük az adóhivatal fel? Válaszukat előre is köszönöm.

Munkabér Kérdés

Tisztelt Szakértő! A dolgozók bérét bankszámlán keresztül utaljuk, de van egy két dolgozó, aki pénztárban veszi fel a bérét. A bérkifizetési lapot két példányban kell kiállítani s egyiket a dolgozónak aláírva vissza kell adnia a munkáltatónak, vagy elég csak a dolgozóknak kiadni és nem kell a dolgozó által aláírt példányt a munkáltatónak gyűjteni?

Bérfizetés euróban, dollárban, egyéb valutában: kinek lehetséges? Cikk

A munka törvénykönyve kötelező jelleggel írja elő, hogy magyarországi munkavégzés esetén a munkabért forintban kell megállapítani és kifizetni. Mi történik, ha mégis abban állapodnak meg a felek, hogy a munkavállaló például euróban kapja meg a munkája ellenértékét? Miben tér el a külföldön történő munkavégzés, illetve az ügyvezető helyzete? Ki viseli a munkabér utalásának költségét?

Munkaidőkeret és bérlap Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató szeretné a bérfizetést korábban teljesíteni, ehhez azonban a hónapot korábban le kell zárnia. Létezhet olyan havi elszámolás, mely nem a hónap 1. napjától a hónap utolsó napjáig tart, hanem mondjuk a hónap 20. napjától a következő hónap 19-éig? Ennek van hatása a munkaidőkeretre, az azzal kapcsolatos elszámolásra? Gondolok különösen arra az esetre, mikor a túlóráért nem a keret végén kell fizetnie a cégnek. Úgy tudom, a keretnek nem feltétlenül kell hónap elején kezdődnie, de azt nem, hogy hét közben is kezdődhet-e? Illetve ilyen elszámolásnál (nem a munkaidőkeret "párjára" gondolok, hanem pl. a bérlapra) 30 naptári napot kell alapul venni, vagy annyit, ahány hónapos az adott (kezdő) hónap? 30 napnál szerintem nem jönne ki az év. Ha egy ilyen korábbi elszámolást előrehozunk, mire kell figyelni a későbbiekben? Nem csupán erre gondolok, de az első ilyen hónap törthónappá válhat, ilyenkor önrevíziót leszámítva mit lehet tenni, ami jogszerű? Segítségét köszönöm.

Bérfizetés egyszerűsített munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk havonta általában 7-8 napon foglalkoztat alkalmi munkavállalókat. Kérdésünk az, hogy köthetünk-e velük olyan megállapodást, mely szerint az adott havi bérüket banki átutalással a hónap végén fizetjük ki? Túl sok adminisztrációval járna, ha minden egyes bejelentett nap után fizetnénk készpénzben? Megoldható tehát a hó végi egyösszegű bérfizetés? Köszönettel: KG

E-mailben küldött dokumentumok Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődnék, hogy a dolgozóknak a bérpapírt és egyéb értesítéseket (béremelés stb.) e-mailen keresztül el lehet-e küldeni? Vagy van ennek valamilyen szabálya, feltétele? Köszönöm előre is a válaszát: Léderer Györgyné

Összeolvadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy összeolvadás esetén (november 19-ei dátummal jegyezte be a cégbíróság), a beolvadó cég alkalmazottaival mi a teendő? A november hóra esedékes bért a jogutód cég fizeti, vagy a beolvadó cég számlájáról kell utalni? Ha ott nincs arra fedezet, akkor tagi hitelt kell betenni? Köszönöm szépen.

Szövetkezeti tagoknak adható-e sportutalvány bér helyett? Cikk

Szövetkezeti tagok kaphatnak-e sportutalványt bér helyett? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.

Alkalmi munkavállaló bérkifizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alkalmi munkaszerződéssel foglalkoztatott munkavállaló bérének kifizetésére vonatkozik-e külön szabály, vagy a felek megállapodása alapján teljesíthető a munkabér kifizetése? Például ha egy hónapban minden másnap összesen 15 napot dolgozik a munkavállaló, akkor a megállapodott napi bére naponta fizetendő, vagy a kérésére havonta egy összegben az utolsó munkanapon is kifizethető részére? Kérdésem ezzel kapcsolatban még, hogy a példa szerinti szituációban a mintaszerződés naponta kitöltendő, vagy elég havonta egy szerződés kitöltése, a 15 nap konkrét felsorolásával? Előre is köszönöm a választ

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Özvegyi nyugdíj

Winkler Róbert

nyugdíjszakértő

Őstermelő szochója

Széles Imre

tb-szakértő

Egyéni vállalkozó + külföldi munkaviszony

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink