19 találat a(z) anyasági ellátás cimkére
Külföldi tulajdonos ügyvezető Kérdés
Anyasági ellátás – többes jogviszony Kérdés
Kormányzati jogviszony Kérdés
A várható csed, gyed alapja Kérdés
Keresőtevékenység Kérdés
Külföldi szülés utáni itthoni ellátások Cikk
Milyen ellátásokra jogosult az az anya, illetve család, ahol a szülő(k) külföldön éltek és dolgoztak, gyermekük is ott született, majd úgy döntöttek, hogy hazaköltöznek Magyarországra? Összefoglaltuk.
Kisadózás anyasági ellátás mellett – amikor 40 százalék az adó Cikk
A kisadózó egyéni vállalkozók részéről gyakori kérdés, hogy kell-e 40 százalékos adót fizetniük, ha a gyermekük után folyósított ellátás ideje alatt bevételük keletkezik. Ennek tisztázása érdekében a NAV tájékoztatót közölt honlapján.
Egészségbiztosítási ellátások igénylése Cikk
Írásunkban azt mutatjuk be, hogy a különböző egészségbiztosítási pénzbeli és családtámogatási ellátásokat hogyan lehet igényelni, hová kell leadni a kitöltött nyilatkozatokat, dokumentumokat.
Anyasági ellátás ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! Partnerünk egyik ügyvezető tagja anyasági ellátásban részesül három kiskorú gyermeke jogán. A cégben jelenleg személyesen nem működik közre. Heti 36 órás jogviszonnyal nem rendelkezett és jelenleg sem rendelkezik. A kérdésem az lenne, hogy az anyasági ellátás ideje alatt a minimálbér után a járulékokat meg kell-e fizetnie, ha jövedelmet sem vesz ki a cégből? Válaszát előre is köszönöm! Petrik Attiláné
Ügyvédi iroda tagja táppénzen, anyasági ellátáson Kérdés
Tisztelt Adózóna! Ügyfelem egyetlen tulajdonosként/tagként dolgozik ügyvédi irodájában. Babát tervez, és felmerült a kérdés, hogy jogosult lesz-e táppénzre és csedre, gyedre, amennyiben az orvos kiírja veszélyeztetett terhesként keresőképtelen állományba, és ő az Ügyvédi Kamaránál bejelenti tevékenysége szüneteltetését? Mikor érdemes bejelenteni a szüneteltetést, illetve van-e erre vonatkozóan kötelező érvényű szabály? Esetleg a csed indítása után kellene bejelenteni a szüneteltetést azért, hogy jogosult legyen az ellátásokra? A táppénzes időszak alatt nyilván fizetné maga után a táppénz 1/3-ot. Válaszukat előre is köszönöm!
Anyasági ellátási kedvezmény kiva alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk kivaalanyként olyan munkavállalót alkalmaz napi 4 órás részmunkaidős foglalkoztatással, aki a foglalkoztatás megkezdésekor gyesen volt, jelenleg a háztartásában nevelt három gyermekre tekintettel gyet ellátásban részesül. Legkisebb gyermeke 2018.05. hóban töltötte be 3. életévét. A foglalkoztatás megkezdésekor nem rendelkeztünk a kedvezmény feltételeinek fennállását igazoló szerv által kiállított igazolással, azt utólag, 2018.07.18 keltezésű dátummal – cégünk kérése alapján munkavállalónk kérésére – állította ki a hatóság. Kérdésem: érvényesíthetjük-e a 2011. évi CLVI. törvény 462/D paragrafusa szerinti kedvezményt, vagy a 464/F paragrafus alapján az – mivel a foglalkoztatás megkezdésének időpontjában az igazolás nem állt rendelkezésre – már nem érvényesíthető? Ha érvényesíthető a kedvezmény, akkor mely időponttól: a foglalkoztatás megkezdésének napjától visszamenőleg, vagy csak az igazolás keltének napjától, esetleg esetünkben augusztus 1-jétől? Ha az igazolás keltétől, akkor időarányosan kell-e a kedvezményt számítani? És hogyan kell értelmezni a 2 plusz 1 év kedvezményre jogosító időt, ha csak az igazolás keltétől érvényesíthatő a kedvezmény? Azaz a foglakoztatás kezdő napjától az igazolás kezdetének napjáig terjedő időre esetleg az elveszik? Válaszát előre is köszönöm. BBÉ
Anyasági ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Anyasági ellátással kapcsolatos kérdéssel fordulok önökhöz: Első gyermekem 2014 augusztusában született. Mivel rendelkeztem minden feltétellel, ami az anyasági ellátások folyósításához kellett, nem is volt gond, csedet, gyedet, majd gyest folyósítottak részemre. (Kislányom tartós betegsége miatt a gyesre gyermekem 10. életévének betöltéséig vagyok jogosult.) 2015. 06. 23-án azonban munkahelyem felszámolás alá került és gyakorlatilag rákényszerítettek a közös megegyezéssel történő munkaviszony-megszüntetésre. Mivel az ellátást akkor már folyósították, a jogosultságom ezekre nem szűnt meg, most azonban ismét várandós vagyok iker kisbabákkal és aggodalommal tölt el, hogy jogosult leszek-e utánuk az anyasági ellátásokra. Kérem szíves tájékoztatását az ellátásokra való jogosultságom tekintetében.
Passzív gyednek minősül? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó ügyvéd anyuka a csed és gyed idejére nem passziválta a vállalkozását, csak minden hónapban jelentette, hogy nem köteles a katát fizetni. Most várja a második gyermeket, s az egészségbiztosító szerint a fenti konstrukció passzív gyednek minősül, s így nem lesz meg a 365 nap két év alatt. Eddig úgy tudtuk/gondoltuk, hogy passzív gyed csak akkor lehetséges, ha megszűnik a kismama jogviszonya a csed/gyed alatt. Itt nincs szó megszűnésről, csupán nincs havi kata fizetési kötelezettség. Milyen jogszabályhelyet nem vettünk figyelembe, ha egyátalán igaz a fenti állítás? Köszönettel!
Szochokedvezmény: itt a válasz, mettől meddig lehet igénybe venni Cikk
Gyakran merül fel kérdésként a szociális hozzájárulási adóból (szocho) igénybe vehető kedvezményekkel kapcsolatban, hogy egészen pontosan mettől meddig lehet az adott kedvezményt, adott munkavállaló után alkalmazni. A következőkben – a teljesség igénye nélkül – ezt tekintjük át.
Külföldi kiküldetésű munka Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem arra irányulna, ha van egy magyarországi munkáltatóhoz bejelentett munkavállaló, aki kiküldetésben folyamatosan EU-tagállamban dolgozik, milyen módon kell a munkabérét Magyarországon elszámolni? Mik illetik meg a külföldi munkavégzés miatt? Amennyiben gyermeket szeretne vállalni, milyen ellátásokra számíthat? Válaszát várva, köszönettel.