19 találat a(z) anyasági ellátás cimkére
Anyasági ellátások alapja munkaviszony és egyéni vállalkozás esetén Kérdés
Tisztelt Adózóna! Első gyermekem 2011.09.17-én született. 2 éves kora után (2013.09.18) visszamentem dolgozni a heti 40 órás munkaviszonyomba. Emellett egyéni vállalkozó is vagyok, ahol a gyes folyósítása alatt (2014.09.17-éig) nem végeztem tevékenységet és járulékot sem fizettem. A második gyermek érkezését 2015 őszére tervezzük. Kérdésem, hogy a jövőbeni táppénz és anyasági ellátások összegét mindkét jogviszonyból számolják-e, illetve milyen lépéseket lenne érdemes tennem (például az egyéni vállalkozásban pár hónapig járulékot fizetni), hogy a lehető legtöbb táppénzt és ellátást kapjam majd? Válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel: Emese
Munkabér csökkentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik alkalmazottunknak 2012-ben született gyermeke. A magasabb anyasági ellátás érdekében 2011-ben felemeltük a bejelentett bérét. A hölgy 2014-ben visszajönne dolgozni a gyed lejártát követően. Kérdésem, hogy lehet-e, és milyen módon az alkalmazott bérét visszacsökkenteni a valós szintnek megfelelően?
Az egészségügyi szolgáltatás megtéríttetése, az anyasági ellátás változása Cikk
Meghatározott esetekben utólag meg kell fizetni az egészségügyi ellátás díját, módosul a terhességi-gyermekágyi segély számítása, megtiltható, hogy az orvos lekérje páciense adatait az egészségbiztosítótól. Összefoglaltuk az Országgyűlés napirendjén lévő törvénymódosítási javaslat legfontosabb elemeit.
Ezeket az ellátásokat igényelheted 3 hónap után az EU-ban Cikk
Az elmúlt időszakban sok olyan olvasói kérdés érkezett, amelyekben az volt a kérdés, jár-e a családi ellátás, akkor, ha a család tartósan (3 hónapot meghaladóan) külföldön tartózkodik. Cikksorozatunkban bemutatjuk azokat a szabályokat, amelyek meghatározzák, melyik ellátásnál mi a helyes eljárás. Az I. részben az általános szabályokat ismertetjük.