8 találat a(z) alapszabály cimkére
Lakásszövetkezet Kérdés
Kúriai döntés a szakszervezeti képviseleti jogosultság feltételeiről Cikk
A Kúria a BH2022.53. számú döntésében azt vizsgálta, hogy milyen feltételek szükségesek ahhoz, hogy a szakszervezet, illetve annak képviselője a munkahelyen jogait gyakorolni tudja. Az ügy részleteit az alábbiakban mutatjuk be.
Átalakulna a szociális szövetkezet kft.-vé, de a szövetkezet jelenleg veszteséges Kérdés
Közgyűlés összehívása veszélyhelyzetben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületünk az elmúlt években nem működött, olyannyira, hogy a vezetőségi tagok megbízatása is lejárt. Szeretnénk újjáéleszteni a működést, ehhez közgyűlést kéne összehívni. Az alapszabályunk nem tartalmazza az elektronikus platformon összehívható közgyűlést, pedig ez most járható út lenne. Lehetséges-e, hogy az elnök összehívja a közgyűlést, amelyre természetesen a kijárási korlátozás miatt rajta kívül senki nem megy el, ezért az alapszabály szerint a meghívóban megjelöli a megismételt közgyűlés időpontját is, és az már határozatképes lesz a megjelentek számára tekintet nélkül? A megismételt közgyűlésen módosítja az alapszabályt úgy, hogy belekerül az elektronikus eszközön keresztül lebonyolítható közgyűlés szabályozása. Ezt követően írásban elküldi a tagoknak az új szabályozást, valamint a további működésre, vezetőségi tagokra, alapszabály-módosításra vonatkozó határozati javaslatokat, majd összehívja a közgyűlést a leírtak szerint, és pl. zoom vagy messenger kapcsolaton keresztül megtartjuk. A Törvényszékre pedig a két közgyűlés határozatait és az egységes szerkezetű alapszabályt, valamint a vezetőség módosítását egyszerre nyújtanánk be. Előre is köszönöm véleményét vagy javaslatát!
GDPR Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: alapszabályunkban a tisztségviselők és felügyelő bizottság tagjainak adatai szerepelnek: név, születési év, hely, anyja neve, adóazonosító szám, lakhely. Ez helyes így? Köszönöm válaszukat. Tisztelettel: Török Károlyné
Sportegyesület adózása II Kérdés
Tisztelt Szolnoki Béla! Köszönöm előző kérdésemre a válaszát, levelében azt irta hogy ismerni kell az egyesület alapszabályát is. Kérdésemhez kapcsolódóan idézem: Az egyesület célja: Azon személyek jogi személyként keretbe történő összefogása, akik elsősorban a szervezett testedzés és különböző küzdősportok iránt elkötelezettséget éreznek és ezen tevékenységet mind elméletben, mind pedig gyakorlatban is meg kivánják valósítani, valamint ezen célok teljesülése végett a tagok érdekeit szervezeti keretben képviselik, számukra programot szerveznek egyesületi keretek között, a jelen Alapszabályban meghatározott feltételek és célok betartása mellett Az egyesület főtevékenysége: 9312 sportegyesületi tevékenység Köszönettel G-Kvitt Kft Gráber Mihályné
Kedvezmények őstermelőknek Cikk
Az adminisztrációs terhek enyhítése érdekében módosította alapszabályát a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK): idén már nem kell tagdíjbevallást tenniük az értékesítési tevékenységükből 600 ezer forint éves árbevételt el nem érő őstermelőknek – közölte a NAK.
Egyesület alapszabálya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületünk alapszabályt módosít. Az új Ptk. 3:67 §-a szerint a tagsági jogviszony keletkezése a közgyűlés általi elfogadással jön létre. Kérdésem, hogy ettől a szabálytól el lehet-e térni úgy, hogy a közgyűlés a döntést az elnökség hatáskörébe utalja? A következő, a 3:78 §, ami szerint az elnökség az elnökét maga választja ki a tagjai közül. Ha ezt a közgyűlés teszi, az ellentétes-e az új Ptk. szabályaival?