303 találat a(z) USA cimkére

Titkos hálózaton keresztül vitték ki az adófizetők milliárdjait Cikk

Az ötven legnagyobb amerikai vállalat – köztük például a Walmart, az Apple, vagy a General Electric – 2008 és 2014 között mintegy 1400 milliárd dollárt helyezett ki adóparadicsomokba, hogy így csökkentse adófizetési kötelezettségeit – közölte az Oxfam America segélyszervezet csütörtökön.

USA-ban biztosított kft. közreműködő tulajdonosa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Budapesti székhelyű magyar kft. tulajdonosai már egy éve az USA-ban élnek. Magyarországi lakcímmel rendelkeznek, dolgoznak itthonra is. Október óta rendelkeznek kinti biztosítással is. Eddig fizették itthon is a járulékokat. Úgy tudom, Magyarországon már csak a 7050 forintot kell fizetni. Valóban így van? Ha igen, az október óta beadott járulékbevallásokat önrevíziózni kellene? Vagy maradhat így, és mostantól fizessék csak az egészségügyi szolgáltatási járulékot? Köszönöm a válaszát.

Harmadik országba nyújtott szolgáltatás áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozó egy USA-ban működő adómentes nonprofit egyházi szervezet részére nyújt fordítási, nyelvi és tartalmi felülvizsgálás szolgáltatást Magyarországról. A vállalkozó tevékenységét Magyarországon végzi, majd az elkészült anyagokat továbbítja a szolgáltatás igénybe vevőjének. Kell-e ebben az esetben magyar áfával számláznia, vagy a szolgáltatás az áfatörvény területi hatályán kívülinek minősül? Van-e jelentősége, hogy az igénybe vevő adóalanynak minősül-e az USA-ban? Mi alapján lehet megállapítani, hogy a szolgáltatás igénybe vevője adóalanynak minősül-e az USA-ban? Köszönettel: VL

Áfa Kérdés

Magyar adóalany szlovák adóalanytól fém- és vasszerkezeteket rendel meg, amit később beépit egy csarnok összeszerelésében az USÁ-ban, Texasban és Csehországban. A szlovák adóalany megrendeli, és fizeti a fuvart a célorszáig. Kérdés: hogyan alakul az áfafizetés? Ha a magyar kft. a vasterméket nem vásárolja meg, csak az összeszerelést vállalja az USÁ-ban és Csehországban, akkor hogyan alakul az áfa? És közvetitődijat számol fel, mert keres Magyarországon partnercéget, aki összeszereli a vasszerkezeteket?

Amerikában szeretne dolgozni? Itt az új szociális egyezmény az USA-val Cikk

Szociális biztonsági egyezményben rögzítette Magyarország és az Amerikai Egyesült Államok, hogy a két ország állampolgárainak a másik államban történő munkavégzés esetén hol kell megfizetniük a társadalombiztosítási közterheket, s milyen szabályok vonatkoznak az egészségügyi, illetve a nyugdíjellátásokra.

Munkavállaló az USA-ban Kérdés

A férjem az USA-ban munkavállaló 2014. április óta. Az egészségbiztosítási járulékot fizetem utána otthon. Természetesen az USA-ban is van biztosítása. Dr. Radics Zsuzsanna, Külföldre megy dolgozni? című írásában az Egyesült Államokat is nemzetközi egyezményű hatályos országként jelöli meg. Ha bejelentést teszek a tb-hez, hogy a férjem szerződéssel 1 éve itt dolgozik, akkor visszaigényelhetem az elmúlt 1 évben befizetett összeget? Nekem nincs itt munkaviszonyom, de én is biztosított vagyok. Rám milyen szabály vonatkozik (magam után is fizetek otthon)? A fiam 20 éves, és eltartott családtagként (tehát nem tanulói vízummal) tartózkodik itt. Munkát nem vállalhat ő sem, de iskolában tanul. Őrá milyen szabály vonatkozik? Kell utána és magam után otthon tb-t fizetni, ha itt van egészségbiztosításunk? Az elmúlt 1 évben egyikünk sem vett igénybe magyarországi egészségügyi szolgáltatást. Nagyon köszönöm a válaszukat!

Egyezmények Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék érdeklődni, hogy hol találom a jelenleg hatályos USA-MAGYARORSZÁG kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt? Több fórumon ellentétes a hír. (1979 v. 2010) Előre is köszönöm!

Áfa amerikai megbizás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan kell számlázni egy magyar székhelyű kft.-nek egy amerikai cég felé szoftverkészítési megbízás esetén? Üdvözlettel.

Művészeti tevékenység Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha adószámos, de nem egyéni vállalkozó magánszemély grafikai munkákat végez magyar vállalkozásoknak, magyar és külföldi magánszemélyeknek, valamint külföldi vállalkozásoknak egyaránt, akkor az ő tevékenysége milyen jogcímen adóköteles? Feltételezem, hogy önálló tevékenység. Ekkor feltételezem, hogy felhasználói szerződést kellene kötnie az illető személyekkel. Esetében választható a 37/1997 kormányrendelet szerinti költségelszámolás is – de gondolom, erre is csak bizonylatok birtokában van lehetőség. Nem tudom, jól gondolom-e, hogy ilyen esetekben – amennyiben a költségekkel csökkentett, egy napra eső jövedelem meghaladja a minimálbér 30 százalékának az 1/30-ad részét, akkor biztosítottá válik az önálló tevékenységet végző magánszemély. Hogyan lehet megállapítani az egy napra eső jövedelmet ilyen esetben? Hogyan járjon el, ha nem kifizetőtől szerzi a bevételt? Ha külföldi vállalkozással áll kapcsolatban, akkor úgy vélem, hogy az USA-Magyar ország közötti adóegyezmény 3. és 7. cikk együttes olvasata, mind a 12. cikk alapján Magyarországot illeti az adóztatás joga, amennyiben a grafikus magyar illetőségű. A szja-előlegen, illetve fizetési kötelezettségen túl milyen kötelezettségek terhelik még a magánszemélyt? Terhelik-e egyáltalán? Válaszukat előre is köszönöm!

Alanyi áfamentes egyéni vállalkozó USA-szolgáltatásnyújtása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy alanyi mentes egyéni vállalkozó egy USA adószámos cégnek nyújt tanácsadási szolgáltatást. Kell ilyenkor neki erről áfabevallást adnia? A közösségen belüli bevallás tiszta ebből a szempontból, de a 3. országra sajnos nem találtunk választ, hogy ilyenkor ezt be kell-e vallani a vállalkozónak soron kívüli áfabevallással. Köszönöm válaszát!

Korrupció, beutazási tilalom: már kormánytagokat említ az amerikai nagykövetség Cikk

Egy pénteki háttérbeszélgetésen azt mondta a budapesti amerikai nagykövetség ideiglenes ügyvivője, hogy magyar kormányzati tisztségviselők azok, akik nem léphetnek be az Egyesült Államokba, amiért az amerikai hatóságok szerint korrupcióban érintettek. Az M1 Híradójának adott interjúban André Goodfriend viszont már kormánytagokat említett.

Valóban nem engedett be az USA magyarokat, de nem adóvizsgálat miatt Cikk

Az amerikai nagykövetségnek nincs tudomása semmilyen Magyarországon működő amerikai cég vagy intézmény ellen folytatott NAV-vizsgálatról, és semmilyen amerikai lépésre nem került sor ilyen vizsgálat következményeként – reagált a diplomáciai képviselet a Napi Gazdaság csütörtöki beszámolójára. Hozzátették viszont, voltak, akik nem utazhattak be az USA-ba, de nem NAV-vizsgálatok miatt – írja a hvg.hu.

Katás egyéni vállalkozó elektronikus számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó (alanyi áfamentes) USA-beli céggel kötött online szerződést számítástechnikai szolgáltatás nyújtására. Az ellenérték dollárban van meghatározva. A számlák küldése a megrendelő által preferált Freshbookson (https://www.freshbooks.com/) keresztül elektronikusan történik. A számlákon feltüntetésre kerül: 'Kisadózó', in accordance with Act CXLVII of 2012 on the Fixed-rate Tax of Small Taxpayer Enterprises and Small Company Tax. A számlák kiegyenlítése az egyéni vállalkozó PayPal számlájára történik USA dollárban, ugyancsak a megrendelő igénye szerint. Az átutalási költség az egyéni vállalkozót terheli, tehát azzal csökkentett összeg kerül jóváírásra a PayPal számlán. A PayPal számla terhére időnként vásárol is az egyéni vállalkozó. A forintban vezetett normál bankszámlájára a bankköltséggel és vásárlással csökkentett összeget utalja át (ekkor egy átváltás is történik USA dollárról forintra). Kérdéseink: – A számlázás fent leírt módja megfelelő-e? – Fenti esetben hogyan kell meghatározni a bevétel összegét? Válaszukat előre is köszönjük!

USA-ból igénybevett szolgáltatás és az áfabevallás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Normál áfa alá tartozó cég az USA-ból vesz igénybe szolgáltatást. A számlán az USA székhelyű cég nem szerepeltet áfát. Az áfabevallásban fel kell-e ezen tételt tüntetni? Amennyiben igen, milyen sorokban? Válaszát köszönjük.

Import árubeszerzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni az alábbi kérdésben: egyéni vállalkozó (havi áfabevalló Amerikából rendelt egy terméket) 149 dollárért, 2014. 06. 24-én bankból átutalta a vételárat forintban az adott bank árfolyamán. A termék megérkezett, a postai csomagon 4,2 dollár, vámot nem fizetett, a számla a csomagban a 149 dollárról szól. Mi a teendő vám, áfa és az áfabevallás tekintetében, és milyen időszakkal? Nagyon köszönök bármilyen segítségét. Tiszteletel: Kné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ingatlaneladás szja

Lepsényi Mária

adószakértő

Mikrogazdálkodói beszámoló és kamatok

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink