52 találat a(z) MOHU cimkére

Göngyöleg-visszaváltási eredmények – az összeg jótékonysági célokra is utalható Cikk

November közepéig 700 millió palackot, üveget és dobozt váltottak vissza Magyarországon az új visszaváltási rendszerben – közölte a MOHU csütörtökön az MTI-vel.

Utalványok megőrzési ideje Kérdés

A nap kérdése: megteheti-e a cég, hogy összegyűjti és visszaváltja a büfében kidobott palackokat? Cikk

Cégünknél a dolgozók a büfében megvásárolt üdítők palackját sok esetben eldobják a szemétbe. Ez heti kb. 100 palackot jelent. Felmerült a kérdés, hogy ezzel a vállalat mit tud tenni. A MOHU kijönne, és elvinné, ha eléri az ezer darabot a mennyiség, az ellenértéket a cég bankszámlájára utalná. Ez így járható út-e, illetve ebben az esetben ezt hogyan kellene könyvelni? Mivel nem a tevékenységhez kapcsolódik a bevétel, tulajdonképpen a dolgozók tulajdonáról van szó – kérdezte olvasónk. Kneitner Lea okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő válaszolt az Adózóna oldalán érkezett kérdésre.

Csalók trükköznek a visszaváltó rendszerrel: ezt jobb, ha tudja az 5000 forintos limitről Cikk

Jellemző volt a visszaélés a gépek által nyomtatott utalványokkal, ezért is kellett 5000 forintos korlátot bevezetni a REpontokon – mondta a Pénzcentrumnak Kozák Tamás, az Országos Kereskedelemi Szövetség főtitkára. Mint megtudtuk, a limit a banki kiutalások esetében is fennáll az automatáknál – írja a penzcentrum.hu.

50 forintos palack visszaváltása Kérdés

MOHU kompenzációs díj Kérdés

Palackvisszaváltás: naponta sok millió italcsomagolást visznek vissza Magyarországon Cikk

Az elmúlt napokban már naponta 6 millió palackot, üveget és dobozt váltottak vissza a vásárlók, néhány hét alatt 150 millió darabra nőtt a visszaváltások száma Magyarországon – közölte a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt.

MOHU: elérte a százmilliót a visszaváltott italcsomagolások száma Cikk

Elérte a 100 milliót a visszaváltott italos palackok, dobozok és üvegek száma a magyarországi kötelező visszaváltási díjas rendszerben (DRS) – közölte a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. (MOHU) gyártói felelősségi rendszerének vezetője kedden Biatorbágyon, tájékoztatott az MTI.

Kötelező visszaváltási díj - civil szervezetek Kérdés

3,5 millió visszaváltott palack naponta – reagált a MOHU a viszaváltási tapasztalatokra Cikk

Már több mint 3,5 millió italcsomagolás visszaváltása történik meg naponta, ami az elmúlt hetekben folyamatosan emelkedett és emelkedik most is. Ez napi 175 millió forintnyi tranzakciót jelent, aminek a többsége a lakosságnál csapódik le, egy kisebb rész az alapítványoknál. Ugyanakkor az elmúlt hetekben több hír jelent meg a sajtóban a palackvisszaváltási rendszer működéséről, az alig egy hónapos tapasztalatokról, a kiütköző problémákról. A rendszer működtetése több szereplőnek a feladata, felelőssége: az automaták kezelése, takarítása, ürítése a kiskereskedelmi egységek feladata - amiért kezelési díjat kapnak palackonként -, az italcsomagolások összegyűjtése és elszállítása a MOHU feladata, míg az automaták esetleges javítása, valamint egy állandó helpdesk biztosítása a boltok részére az automaták gyártóit terheli. Felhasználói oldalról most az látszik, hogy van még mit tanulni a folyamatokról, így megkérdeztük a MOHU-t, hogy milyen problémák jutottak el hozzájuk, és a tervek szerint milyen fejlesztéseket eszközölnek. Ami ezektől a fejlesztésektől függetlenül biztosan várható, hogy a kezdeti nehézségek után, idővel azért gördülékenyebb lesz a visszaváltás, mindenki megszokja, megtanulja ennek menetét, és minden szolgáltató megtapasztalja a lakossági igényeket, amire hosszú távon már lehet reagálni – írja a portfolio.hu.

Kötelezően visszaváltási díjas csomagolású italtermékek: július 1-jétől alkalmazandó előírások Cikk

2024. július 1-jétől a kötelezően visszaváltási díjas csomagolású italtermékek már csak a DRS-rendelet (450/2023. kormányrendelet) szabályai szerint hozhatók forgalomba. Milyen feladatai vannak ezzel kapcsolatban az italtermékeket gyártó, forgalmazó és értékesítő vállalkozásoknak? A leggyakrabban feltett kérdések mentén haladva összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.

Július 1-jétől nincs kibúvó – hatályos a kötelező visszaváltási rendszer Cikk

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek – kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.

Kötelező visszaváltási rendszer: megkezdődött a visszaszámlálás Cikk

Már csak kevesebb mint egy hónapig, 2024. június 30-ig van haladékuk a gyártóknak arra, hogy a kötelezően visszaváltási díjas termékekre vonatkozó szabályok figyelmen kívül hagyásával hozzanak forgalomba az egyébként a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékeket. Az új szabályozásnak való megfelelés 50 forintos áremelkedést jelent majd termékenként, amit a fogyasztónak kell viselnie – hacsak vissza nem váltja a kérdéses italosdobozokat és -üvegeket – írja dr. Bereznai Henrik ügyvéd a Jalsovszky Ügyvédi Iroda hírlevelében.

MOHU kompenzációs számla áfabevallása Kérdés

Fontos határidő közeleg a visszaváltható italok forgalomba hozatalánál Cikk

2024. július 1-jétől a kötelező visszaváltási rendszerbe tartozó termékek körébe tartozó italok már csak a MOHU által lefolytatott regisztráció után hozhatók forgalomba – írja honlapján a MOHU.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink