9 találat a(z) ügyvédi letét cimkére

Ügyvédi letét bankköltsége Kérdés

Ügyvédi letét – NAV Kérdés

Ügyvédi letét Kérdés

Ügyvédi iroda – letéti költségek továbbterhelése Kérdés

Letéti számla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék választ kapni, hogy az ügyvédi letétet helyesen hogyan kell könyvelni. Az ügyvéd átveszi a pénzt a cégbírósági illetékre, ezt befizeti a letéti számlára, de amikor a cégbíróságnak utalja, az egy külön számlaszámra megy vagy a hatósági díj, illetékre? Kérem írja meg, ha rosszul gondolom! T. 3891 - K 3811 kp feladás T 3852 - k 3891 kp feladás T 5311 - K 3852 letéti számla, hatósági díj, illeték Lehet, hogy kell egy közbenső számlát is létrehozni? Mivel ez nem az ügyvéd költsége, csak átfutó tétel. Köszönettel: Tóthné

Építési telek értékesítésének számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfaalany (2-es adókódú) civil szervezet tárgyieszköz-nyilvántartásában szereplő építési teleknek minősülő ingatlant értékesít. A szerződéskötéskor a vevő foglalót fizet (a szerződés bekerül a földhivatalba 6 hónapos függőben tartással), a foglaló jóváírásának napjával megegyező teljesítési időponttal, az eladó a befolyt foglalóról 27 százalékos áfával áfás számlát állít ki. A következő, a szerződésben vételárrészletnek nevezett fizetendő összeg egy hónap múlva esedékes. Erről az összegről milyen áfatartalmú, milyen teljesítési időpontú számlát kell kiállítani? Az utolsó vételárrészlet egy hónap múlva esedékes, és ügyvédi letétbe kerül (az ügyvéd benyújtja a földhivatalba a bejegyzési engedélyt), amely letét eladónak történő kifizetése a telek tehermentesítése és az adásvétel ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzése után történik. Birtokba adás az utolsó vételárrészlet eladó számláján történt jóváírását követő három napon belül történik. Hogyan kell számlázni a gazdasági eseményeket? Milyen teljesítési időpontokkal kell a számlákat kiállítani a vételárrészlet-fizetésekről? Az áfa felszámítását részfizetésenként kell feltüntetni, vagy a két vételárhátralék áfáját egy összegben (ha igen, melyik számla kiállításakor)? Köszönettel!

Ügyvédi letét Kérdés

Tisztelt Szakértő ! A kft. 2016. évre pénzforgalmi áfát választott.A tevékenységébe alvállalkozót is bevont (üzletviteli tanácsadás). A pénzügyileg realizált 20 millió forint árbevételével szemben az alvállalkozó a megbízási szerződés szerint 10 millió forint összegről kiállította a számláját. A megállapodás szerint a kft. 7 millió forint összeget az alvállalkozónak átutalt, 3 millió forint pedig ügyvédi letétbe került átutalásra. A 3 millió forint összeget az alvállalkozó 5 napon belül megkapja, ha a teljesítéssel kapcsolatban nem lesz kifogás benyújtva. Kérdésünk: a pénzforgalmi adózást választó kft. a 10 millió forint összegű alvállalkozói számla teljes áfa összegát levonhatja-e, annak ellenére, hogy az alvállalkozónak csak 7 millió forint összeget utalt át és 3 millió forint ügyvédi letétre lett átutalva? Válaszukat előre is köszönöm.

Áfa kiutalása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem vásárolt egy lakást, 35 millió forint plusz áfa összegért, szerkezetkészen. A számlát megkapta róla 2015. december 30-ai teljesítéssel és kiállítással, a fizetési határidő 2016. 01. 30-a volt. Továbbá az adásvételhez kapcsolódott egy építési szerződés, melynek keretében az eladó kft. befejezte volna kulcsrakészre a megvásárolt lakást, és erre 8 millió forintot ügyvédi letétbe is kellett helyezni. A decemberi áfabevallásba behelyeztem a szállító számlát, és ügyfelem 35 millió forintot ki is fizetett belőle. Az eladó kft. nem folytatta a lakás befejezési munkálatait – az ügyvédi letét ellenére sem –, így ügyfelem nem utalt többet, most per tárgyát képezi az ügy. Közben az eladó cég ellen a hitelező bankja és a NAV is végrehajtást indított. Rendezetlenek lettek így a tulajdonviszonyok. Kérdésem az lenne, hogy a számla alapján kérhetem-e a számla áfatartalmának kiutalását annak ellenére, hogy a teljes számla nincs kifizetve? A szállító számla részleges kifizetésekor az áfarész és a nettó részlet kerül-e kifizetésre, vagy a nettó kerül teljesen kiegyenlítésre, és az áfa marad fenn követelésként? Hol találok erre jogszabályt? Válaszát előre is köszönöm! Annamária

Készpénzfizetési korlát értelmezése ügyvédi letét esetén Kérdés

Két pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózó közötti ingatlan vásárlása esetén ügyvédi letét alkalmazására kerül sor. A vevő készpénzben fizeti be a letét összegét az ügyvédnek, aki a feltételek teljesítéséig az összeget befizeti a letéti számlájára. A feltételek teljesülése után a letéti szerződés rendelkezésének megfelelően készpénzben fizeti ki az eladónak a vételárat. Figyelni kell-e az 1,5 millió forintos készpénzfizetési korlátot, és be kell-e jelenteni az 5 millió forint feletti készpénzfizetést?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink