95 találat a(z) önálló tevékenységből származó jövedelem cimkére
Dolgozói részvény-visszavásárlás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy Zrt. az alaptőkén felüli vagyon terhére tőkeemelést hajtott végre, aminek keretében névre szóló dolgozói részvényeket bocsátott ki. A társaság a névre szóló dolgozói részvényeket térítés nélkül adta a dolgozó részére azzal, hogy amikor a dolgozónak megszűnik a munkaviszonya, akkor a társaság a részvényt visszavásárolja. Amennyiben a társaság a munkaviszony megszűnésekor a részvényeket visszavásárolja, akkor a részvényeladásból származó bevételből a dolgozónak milyen adó- és járulékfizetési kötelezettsége van. Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Sansz Kft.
Így adhatja el használt ruháit a piacon
Cikk
Hogyan adhatja el egy magánszemély a piacon használt ruháit, s milyen szabályok szerint kell utána adóznia? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné szakértőnk válaszolt
Önálló tevékenységből származó jövedelem adóelőleg
Kérdés
Önálló tevékenységből (fizetővendéglátás nyújtása) származó jövedelem után az adózó a negyedévente fizetendő adólelőlegeket (szja,eho) köteles negyedévente egyenlő részletekben megfizetni adóhatóság részére? Gond, ha nem egyenlő részletekben fizette? Az 53-as bevallásban a negyedéves bontásnál a negyedévente ténylegesen befizetett összegeket kell fetüntetni (nem egyenlő részletekben történt), vagy egyenlő részben elosztva? Előre is köszönöm válaszát!
Vatera és adófizetés
Kérdés
Most olvastam a cikküket a vaterás aukciós értékesítésekről. Kérdésem: tényleg a saját gyermekeim által használt cipő, ruha, babakocsi stb. után is adózni kell ? Remélem ez nem igaz, borzasztó lenne, ha még az adózott pénzemen megvásárolt, és adóval növelt ruhácskákat újonnan megvéve, most még megint adózzak, mert továbbadom pár száz forintért. Szomorú lenne. Régen volt, ha jól tudom, hogy 200 ezer forintig nem kell semmiféle adózás. Kérem erre szakszerű, megnyugtató válaszát! Köszönettel.
Retteghetnek a vaterázók! Igazat adott a NAV-nak a Kúria
Cikk
Súlyos szankciókkal sújthatja a NAV azokat a magánszemélyeket, akik rendszeresen, ellenérték fejében ingóságokat értékesítettek (például az internetes aukciós oldalakon) 2011. december 31-e előtt, és az adókötelezettségüket nem az önálló tevékenységre vonatkozó szabályok szerint teljesítették. A Kúria ugyanis jogegységi határozatban kimondta: 2011. december 31-éig akkor is üzletszerű volt a rendszeresen, ellenérték fejében végzett ingó értékesítés, ha a magánszemély nem jelentkezett be az általános forgalmi adó (áfa) hatálya alá, vagyis nem kért adószámot.