34 találat a(z) átverés cimkére
Üdülési joggal visszaélésekre figyelmeztet a versenyhivatal Cikk
Újra félrevezető tájékoztatásokkal keresik fel az üdülésijog-tulajdonosokat, fokozott óvatosságra int a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). Komoly csapdába eshetnek azok, akik nem körültekintőek az üdülési joguk eladásánál.
A börtönből telefonálva csalt ki pénzt, két és fél évet kapott érte egy férfi Cikk
Üzletszerűen elkövetett csalás miatt nem jogerősen két és fél év börtönre ítélt a Pécsi Járásbíróság egy férfit, aki elítéltként a börtönből telefonon csalt ki pénzt több embertől.
Könnyű, otthon végezhető munka? Legyen óvatos, ne dőljön be! Cikk
A könnyű, otthon végezhető munka álcája alatt az internetes bűnözők úgynevezett pénzöszvéreket képeznek ki, akik általában tudtukon kívül segítenek az illegálisan szerzett pénzek tisztára mosásában – olvasható a G Data kiberbiztonsági cég figyelmeztetése a hvg.hu oldalán.
Internetes átverés: több mint kétszáz károsult Cikk
Valótlan internetes hirdetésekkel ejtett tévedésbe 221 embert egy nő az ügyészség szerint, ezért vádat emeltek ellene – közölte a Somogy Megyei Főügyészség.
Átverések a neten: 124 éves nénivel és űrhajós bébikancellárral szédítenek Cikk
Március óta csaknem száz megtévesztő webáruházat ellenőrzött próbavásárlással az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) IT laboratóriuma; a csodát ígérő termékeket kínáló honlapokat jellemzően a szürke zónában mozgó, fiktív cégek működtetik, árucikkeiket csak utánvétellel és készpénzben lehet megvásárolni, kikerülve a banki tranzakciókat. A jogszabály alapján járó 14 napos elállási lehetőséget nem biztosítják, elérhetőséget egyértelmű kötelezettségük ellenére sem adnak meg az oldalon – közölte a szaktárca.
Újabb internetes átverés: túlfizetés színlelése lopott bankkártyadatokkal Cikk
Közel fél éve új internetes átverés szedi áldozatait, amely elsősorban a hazai, főként online szolgáltatásokat nyújtó vállalkozásokat célozza meg. Az átverést a legtöbb szakember „túlfizetéses” átverésnek nevezi, olvasható a usernet.hu közleményében.
Elállási jog cégek esetében Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem három laptopot vásárolt az interneten keresztül. A készülékekről a megérkezésükkor derült ki, hogy használt, felújított laptopok, és mind a három hibás volt. Erre ügyfelem visszaküldte a laptopokat, amelyeket kicseréltek három, hasonló kondíciókkal rendelkező, a csomagoláson belül vizes készülékkel. Ügyfelem szeretne elállni a vásárlástól, de a kereskedő azt mondta, hogy jogi személyeket nem illet meg az elállás lehetősége. Azzal tisztában vagyok, hogy az indoklás nélküli 14 napon belüli elállás csak a magánszemélyeket illeti meg. De szeretném megkérdezni, hogy mi a helyzet abban az esetben, ha a megküldött termék hibás? Illetve a honlapon egyik laptop esetében sem jelölte az eladó, hogy a készülék nem új, hanem felújított. Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.
Illegálisan portyázó taxisok kopasztják meg az utasokat Cikk
Felbecsülhetetlen károkat okoznak a turizmusnak az illegálisan dolgozó taxis "hiénák" – jelentette ki Metál Zoltán, az Országos Taxis Szövetség elnöke az M1 aktuális csatorna és a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című, mai közös műsorblokkjában.
Csalókra figyelmeztet a NAV Cikk
Naponta több bejelentés is érkezik a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV) és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézetéhez (NBSZ NKI), melyek szerint a közelgő adóbevallási időszakra hivatkozva adathalászok próbálnak megszerezni ügyfélkapus bejelentkezési és bankkártyaadatokat. A csalók repertoárja egyre szélesebb, már nemcsak e-mailben, hanem sms-ben, sőt, élő telefonhívással is próbálkoznak.
Ingatlancsalás: ügyvédek vertek át idős, beteg embereket Cikk
Tíz embert – köztük négy ügyvédet – állítottak elő egy kiterjedt ingatlancsalási ügyben tartott akció során; a gyanúsítottak idős vagy szellemileg leépült embereket tévesztettek meg – közölte a Fővárosi Főügyészség főügyésze.
Kriptovalutás átverésekkel 10 millió dollárt kerestek tavaly a kiberbűnözők Cikk
A Kaspersky Lab becslései szerint a kiberbűnözők az elmúlt évben több mint 21 ezer ether kriptovalutát kerestek, ami több mint 10 millió dollárnak felel meg a jelenlegi árfolyamon.
Átverés: engedély nélkül gyűjtött pénzt és közvetített pénzügyi szolgáltatást Cikk
Pénzügyi szolgáltatások engedély nélküli végzése miatt az MNB 6,2 millió forintra bírságolta a kiskunfélegyházi székhelyű CreditLure Kft.-t, a céggel közreműködő magánszemély pedig 1,57 millió forint büntetést kapott - tájékoztatta a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Így verte át ügyfeleit az éremkibocsátó Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) döntése szerint a Magyar Éremkibocsátó Kft. tisztességtelen magatartást tanúsított, mert hamisan keltette a hivatalosság látszatát, és valótlanul állította reklámjaiban, hogy ingyenesen biztosítja az 1956-os forradalom 60. évfordulója alkalmából kibocsátott emlékérmet a magyarországi lakosoknak. Elhallgatta továbbá azt, hogy több termék rendelése esetén termékenként számítja fel a csomagolási és a postázási költségeket. A jogsértésekért 140 millió forint bírságot szabott ki a vállalkozásra a GVH.
Sokan próbálják átverni fogyasztóikat, ötmilliárd forint bírságot szabott ki a GVH Cikk
Több mint ötmilliárd forint bírságot szabott ki tavaly a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). A bírság nagyobb részét a versenykorlátozó megállapodások, a kartellezés miatt szabták ki – mondta Juhász Miklós, a GVH elnöke az Országgyűlés gazdasági bizottságának ülésén kedden.
Ne dőljön be, ne fizessen! Cikk
Az elmúlt időszakban elterjedt gyakorlat szerint főleg külföldi cégek kéretlen díjfizetési felszólításokat küldenek közvetlenül védjegyjogosultaknak, olyan látszatot keltve, mintha hivatalos számláról lenne szó. A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) is igen részletesen foglalkozik a gyakorlattal, mely több százezer forintos kárt is okozhat a gyanútlan áldozatok számára.