5 találat a(z) állandó lakóhely cimkére
A nap kérdése: állandó lakóhely/tartózkodási hely – mikor kell fizetni munkába járási költségtérítést? Cikk
Munkavállaló albérletbe költözött, a tulajdonos nem egyezett bele a lakcímre történő bejelentkezéshez, így a tartózkodási helyről nincs hivatalos okirat. Korábbi lakcímére kapott költségtérítést a munkavállaló. Kell-e továbbra is adni a juttatást az állandó lakcím után, vagy elegendő-e, ha a dolgozik nyilatkozik arról, hogy megváltozott a tartózkodási helye, és már nem kéri a költségtérítést? – kérdezte olvasónk. Horváthné Szabó Beáta adószakértő válaszolt.
EU két tagállama közötti adózás Kérdés
Adóügyi illetőség az OECD modellegyezmény alapján Cikk
A határokon átívelő munkalehetőségek térhódításának következményeként egyre gyakoribb az, hogy egy magyar állampolgár más országból szerez jövedelmet munkavállalóként. Ebben az esetben felmerülhet az, hogy a munkavállaló a jövedelmet juttató országban köteles adófizetésre. Erre és több egyéb jövedelemre vonatkozóan alkották meg az OECD modellegyezményt, mely a különböző országokból származó jövedelmek többszörös adóztatásáról rendelkezik. Azért modellegyezmény, mert egy általános keretet ad a különböző országok adóztatásának kezelésére.
A1-es igazolás kiállítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ukrán állampolgárokat alkalmazok hiányszakmában.(nemzetközi tehergépkocsivezető). Mivel hiányszakmáról van szó, a tartózkodási engedélyt gyorsított eljárásban, rövid időn belül megkapták, és a nemzetközi gépjárművezetői engedélyt is nagyon gyorsan. A probléma az A1-es dokumentummal van. Tudomásom szerint ez azt igazolja külföldön a munkavállaló számára, hogy nincs más tagállamban fennálló járulékfizetési kötelezettsége.Viszont egy EU-s jogszabály állandó lakhelyhez köti az A1 kiállítását. Kérdésem, mit tudok tenni hogy legyen nekik A1-esük? Ne alkalmazzam őket? Van erre valamilyen megoldás?
Mobilitási célú lakhatási támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónknak nincs lakásban sem tulajdonjoga, sem haszonélvezeti joga. Az szja-törvény 1. számú mellékletének 9.7.2 pontjában megfogalmazott másik kritériumnak is megfelel, az állandó lakóhelyéről a bejárás időtartama oda-vissza 3-4 óra. Ezen kívül a többi feltételnek is megfelel (határozatlan idejű, heti 40 órás munkaviszonya van stb.) Adható-e számára mobilitási célú lakhatási támogatás, ha az általa bérelt lakás a fentebb említett állandó lakóhelye? Válaszát előre is köszönöm! Szabó Szilvia