550 találat a(z) áfamentes cimkére

Szlovák cég magyar ingatlant ad el szlovák cégnek Kérdés

Adómentes szolgáltatás továbbszámlázása Kérdés

Áfamentesség az alvállalkozói számlán Kérdés

Áfamentes termékexport: így igazolható, hogy az áru kilépett az EU területéről Cikk

Hogyan igazolható export termékértékesítés esetén, hogy az eladott áru elhagyta az Európai Unió területét? Olvasónk futárszolgálattal küldené termékét Marokkóba, de nem tudja miként lehet hitelt érdemlően bizonyítani a tényt, hogy az áru valóban kilépett az EU területéről. A kérdésre Gombás Otilia szakértő válaszolt.

Covid-19-járvány: ki, milyen célból, milyen terméket hozhat be vám- és áfamentesen? Cikk

Felhívást közölt honlapján a NAV, amely összefoglalja a koronavírus-járvánnyal szembeni védekezéshez behozott termékek vám- és áfamentességének feltételeit.

Kata és magánszemélyként bérbeadás Kérdés

Telefonszámla könyvelése Kérdés

Bánatpénz és szerződésmódosítási dij Kérdés

Áfakötelezettség áfamentesen Kérdés

Megjelent! Online adatszolgáltatás szabályai 2020. július 1-jétől című webinárium videófelvétele Cikk

Megjelent az Adózóna az online számlaadat-szolgáltatásban július 1-jétől hatályba lépő változásokról szóló webinárium teljes anyagának videófelvétele!

Biztosítási díj továbbszámlázása Kérdés

Közösségi beszerzés, küszöbérték túllépése Kérdés

Személygépkocsi értékesítése Kérdés

Áfamentes értékesítés számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az áfatörvény 87. § b)-c) pontjai szerinti adómentesség alkalmazásához az eladónak a számlához kell-e bármilyen nyilatkozatot is adnia a vevőnek? Köszönöm a választ.

Tanács kérése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Tanácsukat szeretném kérni az alábbi esetben: egy építőipari cégünk van, fő profilunk társasházak építése értékesítés céljából. 2018 márciusában vásároltunk egy lakóház és udvar elnevezésű ingatlant, 18,5 millió forintért. (Áfamentesen, magánszemélytől, a 4 százalékos illetéket megfizettük.) Szeretnénk fiúnknak építeni egy családi házat a telekre, ahol egy kozmetika is helyet kap külön épületben. Mivel a kft. nevén van az ingatlan, úgy gondoltuk, hogy az építési engedélyt is a kft. nevére kérjük ki. Építési engedélyt kérünk rá, mivel a lakóépület több, mint 300 nm, kozmetika is lesz Abban kérnénk az Önök tanácsát, hogy mikor vegyük ki a cégből az ingatlant a saját nevünkre? (Férjemre és rám, mindketten tagok és ügyvezetők vagyunk.) A, vagy B verzió lenne a jobb megoldás? Az a kérdés is felmerült bennünk, hogy ezt adásvételi szerződéssel vagy osztalékként tegyük meg. A verzió: most, a legelején, még az építkezés megkezdése előtt: - A vételár 18,5 millió forint volt, ehhez hozzáadnánk azokat a költségeket, amelyeket már elszámoltunk erre az ingatlanra (épület részleges bontásának költsége, tervezési díj) + 27 százalék áfát rá kell tennünk. Ezt a NAV elfogadhatónak tartaná-e? B verzió: nem teljesen szerkezetkész eljutásnál, tehát csak a falak állnának: - Ebben az esetben a kft. építi, mintha magának építené, majd szerkezetkészen a kft. két tulajdonosa nevére kerül. Itt már érdekesebb lehet a vételár + 27 százalék áfa összege. Mi az az összeg, amit a NAV elfogadhatóak tart? Illeték mindkét esetben 4 százalék.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

EU-n belüli tárgyieszköz-értékesítés

Nagy Norbert

adószakértő

Devizás tagi kölcsön

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink