3 találat a(z) zrt. üzletrész cimkére

Értékpapír megszerzése, zrt.-vé alakulás Kérdés

Ügyfelem kft.-ből zrt.-vé alakult át, az átalakulás időpontja 2014. december 31. Az eddigi 3 millió forintos törzstőke 5 millió forintra változott, eredménytartalékból emelte a tőkét. A részvény törzsrészvény, ma kaptam meg az ISIN kódját az alapkezelőtől. Az alapkezelő szerint az értékpapírok előállítása dematerizált részvényként most zajlik, a napokban fejeződik be. A kérdés: a 14K71-es nyomtatványt 2015. január 31-én kellett volna, vagy 2016. január 31-éig kellene beadni? Az alapkezelő 2015. február 18-án adta meg az adatokat. Köszönettel: CSK

Zrt. részvényeinek értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Zártkörű részvénytársaság részvényeinek egy részét értékesíteni kívánja magánszemélyek részére. Az adásvételi szerződéssel egyidejűleg az ellenérték 10 százalékát kellene megfizetni a magánszemélynek, a többit részletfizetéssel. A részvények tulajdonjoga az adásvételi szerződés megkötésével egyidejűleg átszállna a magánszemélyekre. A részleteket oly módon kellene megfizetni maximum 3 év alatt, hogy a mindenkori osztalékot a magánszemély köteles részletfizetésre fordítani. Amennyiben a 3. év végéig ily módon nem kerül megfizetésre a teljes vételár, a még fennmaradó összeg a 3. év végén esedékes. Kérdésünk, hogy ebben a konstrukcióban felmerülhet-e kamatkedvezményből származó jövedelem keletkezése a magánszemélynél? Van-e más jellegű adófizetési kötelezettség a konstrukció kapcsán akár az eladó jogi személynél, akár a vevő magánszemélynél (az osztalék szja+eho fizetési kötelezettségén kívül)? Válaszát köszönjük!

Zrt. üzletrészének vásárlása Kérdés

Tisztelt szakértők! Szeretnénk kontrollálni, hogy helyesen járunk-e el az alábbi esetben: XY Kft. tulajdonosa 100 százalékban egy magánszemély. Ez a magánszemély 9 százalékot birtokol egy zrt.-ben, ahol 91 százalék az XY Kft. tulajdona. A kft. megvásárolná a magánszemélynek a zrt.-ben lévő, 9 százalékos tulajdonrészét. A zrt.-ben jegyzett 9 százaléknyi üzletrész ma már jóval többet ér, ezért XY Kft. magasabb árat fizetne a magánszemélynek, mint amennyi a zrt. jegyzett tőkéjében van. Kérdésünk: helyes-e, ha XY Kft. a magasabb vételárral növeli meg a befektetését (tartós részesedését) a kapcsolt vállakozásban, miután a zrt. jegyzett tőkéjének értéke nem változik? Tehát könyvelési tétel: T /Tartós befektetés (üzletrész vételára)/ K Eladó (magánszemély), alapbizonylatok pedig a vonatkozó szerződések? Válaszukat előre is köszönjük.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Telephely, társasági szerződés

dr. Tuczai Dóra

LL.M. (Berlin) ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

Fizetési megállapodás

Nagy Norbert

adószakértő

USA adószám alatt utólagos engedmény

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink