16 találat a(z) zenész cimkére

Külföldi illetékességű előadóművészek, vendégoktatók – kikre terjed ki a társadalombiztosítás? Cikk

Cikkünkben a külföldi illetékességű előadóművészek, vendégoktatók társadalombiztosítási jogállására vonatkozó jogszabályi előírásokat ismertetjük, kitérünk többek között a biztosításból kizártak körére is.

Amerikai illetőségű zenész részére kifizetett megbízási díj Kérdés

Élőzene szolgáltatás – áfa, tao-kedvezmény Kérdés

75 ezer előadóművész 1,2 milliárd forint jogdíjat kapott Cikk

Az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesület (EJI) mintegy 1,2 milliárd forint jogdíjat fizet ki több mint 75 ezer magyar és külföldi előadóművésznek műsoraik 2020-as felhasználása után.

Kormányinfó: támogatás a zenészszakmának, béremelés a postásoknak Cikk

A kormány nem kíván változtatni a koronavírus-járvány elleni védekezést szolgáló, jelenleg hatályos intézkedéseken, mert bármilyen módosítás kockázatos lenne – közölte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányinfón.

Hétezernél több magyar dalszerzőnek fizetett jogdíjat az Artisjus Cikk

A televíziókban és rádiókban tavaly elhangzott dalok után összesen 1,967 milliárd forint jogdíjat fizetett ki az Artisjus 7477 magyar dalszerzőnek május közepén. Az utalások 44 ezer magyar zenemű után történtek.

Könyvtárosokat, múzeumi dolgozókat, zenészeket fosztana meg a kormány közalkalmazotti státuszuktól Cikk

Megdöbbenéssel értesültek a szakszervezetek arról, hogy a kormány alapos és részletes társadalmi konszenzus nélkül teljes szakmacsoportokat fosztana meg a jelenlegi közalkalmazotti jogállásuktól.

Zenészek, figyelem: a napokban érkeznek a háttérzenei jogdíjak Cikk

Mintegy 1,3 milliárd forint jogdíjat fizet ki a napokban hatvanezer magyar és külföldi zenész számára az Előadóművészi Jogvédő Iroda (EJI).

Adókötelezettség rendezvényhez kötődően Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha éttermemben esküvő alkalmából, vagy más zártkörű rendezvénykor zenészt hoz a társaság, nem én fizetem, milyen adókötelezettség terheli vendéglátóegységemet (cégemet)? Esetleg érdemes szerződésbe foglalni, hogy a társaság és nem egységünk biztosítja a zenészt? Válaszát előre is köszönöm!

Szellemi szabadfoglalkozás Kérdés

Szellemi szabadfoglalkozású (zenész) önálló tevékenységből származó jövedelme után kell-e ehot fizetni és milyen mértékűt?

Fogorvos egyéb tevékenysége Kérdés

Fogorvos katás egyéni vállalkozó. Emellett zenei végzettségéről is rendelkezik bizonyítvánnyal. Alkalmanként szeretne zenészként is bevételt realizálni. Fölveheti ezt a tevékenységet és számlázhat a meglévő vállalkozásában?

Számla osztálypénzről Kérdés

Tisztelt Szakértő! A szülők által befizetett osztálypénzből zenészek műsoron való közreműködését szeretnék kifizetni a tanulók. Kérdésem: Kinek a nevére kell a zenészeknek kiállítani a számlájukat? Az iskola nem támogatja, inkább elzárkózik a rendezvénytől, ezért az iskola mint megrendelő, szóba sem jöhet. Nagyon köszönöm válaszát.

Zongorázni lehet a bérkülönbséget Cikk

A szimfonikus zenekarokban dolgozó zenészek számára egységes bérrendszer kialakítását, ágazati kollektív szerződés megkötését szorgalmazza a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete – mondta el Gyimesi László, a szakszervezet főtitkára a Népszavának.

Zenészek, művészek: kik kapják a legtöbb jogdíjat? Cikk

Mintegy 95 ezer magyar és külföldi előadónak összesen 2,2 milliárd forint jogdíjat fizetett ki a legutóbbi felosztáskor az Előadóművészi Jogvédő Iroda (EJI) – közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

Zenész egyszerűsített foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó (zenész) az együttese tagjait egyszerűsített foglalkoztatással foglalkoztatja. A foglalkoztatottak (zenészek, énekesek) nem szakképzett zenészek (nincs erről sem középiskolai, sem főiskolai végzettségük, amatőrök). Az egyéni vállalkozó a foglalkoztatás miatt a feor 2724 alatt tevékenykedik, napi munkabérük jóval meghaladja a minimum kifizetendő díjat (még a garantáltat is): 900 forint/óra. A feor besorolás csak azért ezzel a számmal történik, mert nem találtunk mást, ami esetleg amatőr zenészt jelentene. A kérdés lényege az, hogy a feorbesorolása meghatározza-e azt, hogy a foglalkoztatás szakképzettséget igényel-e? Problémát okoz ugyanis, hogy a kifizetésről kiállított igazolásra mit írjunk. Középfokú végzettséget vagy szakképzettséget igénylő munkakör-e ez? Hiszen a mentesített keretösszeg meghatározásánál ennek nagy szerepe van. Az egyéni vállalkozó nem várja el sem azt, hogy érettségizett legyen, sem azt, hogy szakképzett legyen. Az óradíj minden foglalkoztatottnál egységes, 900 Ft/óra. Azzal, hogy a 2724 feor alatt foglalkoztatunk, az már azzal egyenértékű, hogy kell a középfokú képesítés, és így a garantált bérminimumhoz kell a mentesített keretösszeget számolni? Egyáltalán van-e jelentősége a feor besorolásnak? Köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink