11 találat a(z) végrehajtó iroda cimkére
Végrehajtó iroda, egyszerűsített végelszámolás Kérdés
Tagdíj átvállalása Kérdés
Végrehajtói letéti számla könyvelése Kérdés
Végelszámoló biztosítása Kérdés
Végrehajtó iroda készkiadás bizonylat Kérdés
Végrehajtó iroda tárgyi eszközértékesítés Kérdés
Végrehajtó megszűnése Kérdés
T. Adózóna! Végrehajtó iroda 2018. január 1-jétől akkor működhet, ha a vezető rendelkezik jogi diplomával, vagy felvették jogi egyetemre. Ha ez nincs, akkor az iroda a törvény erejénél fogva megszűnik. Azt szeretném megkérdezni, hogy ezt hogyan kell lebonyolítani, illetve milyen bevallásokat kell beadni.
Cégöröklés egyszemélyes kft.-ben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kétszemélyes cégben, amelyben mindketten jogászok – kötelezően, mivel végrehajtó iroda –, az egyék fél elhalálozott. Kérdésem az, hogy a hagyatéki tárgyalás után a cég értékéből az örökösöknek, jelen esetben a feleségnek (40%-ban tulajdonos is) és két gyermeküknek hogyan tudjuk kifizetni az őket megillető részt? Az ügyvéd szerint a végrehajtó iroda így egyszemélyes lesz, ezért a cég nem vásárolhat üzletrészt, következésképpen a mostani tulajdonosnak kell felvennie osztalékot (van!), annak leadózása után pedig ebből kell kifizetnie a gyerekeket! Az egyik törvényes örökös az elhalálozott első házasságól született, a másik közös gyermek. Mindketten nagykorúak. Tisztelettel köszönöm előre is válaszát.
Nem áfaalany bizonylatolási kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék választ kapni arra a kérdésre, hogy egy nem az áfatörvény hatálya alá tartozó tevékenységet folytató (végrehajtói iroda) milyen bizonylatot köteles kiállítani a bevételeiről számla helyett, erre milyen bizonylati forma szükséges, illetve kell-e NAV-hitelesítés, ha ennek előállítása számítógépes módon történik? Köszönettel.
Bankszámla-tulajdonos átírása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Július 1-jétől az önálló bírósági végrehajtóknak kötelezően végrehajtói irodaként kell működniük. Egy korábban egyéni vállalkozóként működő végrehajtó a törvényváltozás miatt 2016. 06. 30-ával megszüntette egyéni vállalkozását, mivel ezt követően már ilyen formában nem folytathatta a tevékenységét, ugyanakkor nem alapított végrehajtó irodát. Így egy másik végrehajtó iroda kapta meg a végrehajtói kamarától az ő körzetét, tehát július 1-jétől hivatalosan a végrehajtó iroda működteti azt a körzetet, a bevételek őt illetik. Ugyanakkor a volt egyéni vállalkozó letéti és végrehajtói bankszámláit vezető bank nem volt hajlandó július 1-jei dátummal átírni a bankszámla-tulajdonos nevét a végrehajtó iroda nevére, holott a letiltásból befolyt pénzek már a végrehajtói iroda bevételeit képezik. Több körzetet is átvett a végrehajtó iroda, és a többi bank átírta szó nélkül a számlatulajdonos nevét. Könyvelhető-e a végrehajtó iroda bevételeként az X.Y. (megszűnt) egyéni vállalkozó néven kiállított bankszámla, ha a végrehajtó iroda rendelkezik a végrehajtói kamara által kiadott hivatalos kinevezéssel, miszerint július 1-jétől az iroda végzi a végrehajtói tevékenységet, és az X.Y. egyéni vállalkozó végrehajtói tevékenységét visszavonták? Sajnos a helyzet eléggé egyedi, és könyvelőként jól tudom, hogy a bankszámla-tulajdonos július 1-jétől az iroda kellene, hogy legyen, de technikai okok miatt az átírás a banknál csak 1 hónappal később történt meg.
Munkajogi jogutódlás bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozóként működő végrehajtónak törvény által előírva, kötelezően végrehajtói irodaként kell működnie 07. 01-től. A végrehajtói iroda alapítása megtörtént júniusban. Az egyéni vállalkozás 06. 30-val szűnik meg, így a végrehajtói iroda 07. 01-től fog ténylegesen működni. Az összes dolgozó átkerül a végrehajtói irodába, változatlan munkakörben, bérezéssel stb. Véleményem szerint ez munkajogi jogutódlásnak minősül, így a T1041-es nyomtatvány főlapjának 8-as pontjában jelölném a „kizárólag munkajogi értelemben vett jogutódlást”, a jogelőd adatainak feltüntetésével. Ha így van, akkor ebben az esetben kell-e új munkaszerződést írni a végrehajtói irodának, vagy marad az egyéni vállalkozásban írt munkaszerződés, és elég egy tájékoztatást kiadni a munkajogi jogutódlásról? Vagy ez a megoldás csak társasági jogi jogutódlásnál lehetséges? A ki nem vett szabadságok továbbvihetők a végrehajtói irodában? A végrehajtói iroda által kiállított év végi M30-as igazolásnak az egyéni vállalkozóként kifizetett jövedelmek igazolását is tartalmaznia kell?