117 találat a(z) utazás cimkére
Külföldi leltár Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk 5 alkalmazottja (egy kötetlen munkarendes, a többiek heti 40 órás beosztással) a külföldön lévő telephelyre utaznak leltározni. Az első napon az indulás 6 óra, az aznapi munka kb. 19 óráig fog tartani. A második napi tervek szerint 8-18 óráig fognak leltározni, utána pedig hazautazni. Az érkezés előreláthatólag 20-21 óra körül lesz. Van a dolgozóknak szállás foglalva, ami magában foglal egy reggelit is a második napra. Kérdésem az lenne, hogy mi az, amit lehet és mi az, amit kell fizetnünk, illetve biztosítanunk a kint tartózkodás idejére a munkavállalóknak a szálláson kívül? Válaszát előre is köszönöm.
Kedvezménnyel utazók figyelem: jön a közlekedési kártya! Cikk
Augusztusban lépnek hatályba a módosított személyszállítási törvénynek a közlekedési kártyára vonatkozó szabályai, amelyek – egyebek mellett – kimondják, hogy az utazási kedvezmény igénybevétele a kártya kiváltásához köthető.
Utazási vállalkozások: új szabályok jönnek ősztől Cikk
A kormány az európai uniós előírásoknak megfelelően módosította az utazási vállalkozók szakmai tevékenységéért felelős személyekre vonatkozó szakmai követelményeket – közölte az NGM. Az eddig csak egyetlen képzőhely által szervezett utazásszervezői szakmai minősítő vizsga a jövőben megszűnik. Az új előírások 2015. szeptember 2-ától lépnek hatályba, s nem érintik a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal nyilvántartásában szereplő szakmai felelős személyek korábban megszerzett jogosultságát.
Utazási, elszállásolási, étkezési költség Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cikkben hivatkozott szja törvény 1.sz. melléklet 8.7 pontja a HVG ADÓ különszámában kivételként tartalmazza az utazás, elszállásolás mellett az étkezést is. Meg tudná erősíteni, hogy mi a mai napon hatályos törvény pontos szövegezése? Hivatkozott cikk: http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Ha_jol_valasztja_meg_a_helyszint_adomentes__0Q6Y0E Köszönettel
Béren kívüli juttatások egyes munkavállalóknak Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató étkezési Erzsébet-utalványt ad munkavállalóinak az általa készített szabályzat alapján. A jövőben tervezi, hogy a helyi utazást is támogatja és a munkavállalók lakáshitelét is béren kívüli juttatás formájában, de ezt nem minden munkavállaló számára. Cafetéria rendszert nem szeretne bevezetni. Megvalósíthatja-e ezt oly módon, hogy mindkét új juttatási formára külön-külön szabályzatot készít, mely tartalmazza a juttatásra jogosultak körét. Köszönöm. Várom véleményét.
Utazás ajándékként dolgozónak Kérdés
Cégünk nagykereskedelmi tevékenységgel foglalkozik és mivel a képviselőink elérték az idei céljukat, az ügyvezető egy utazást szeretne nekik ajándékozni Szingapúrba. Kérdésem, hogy ez milyen feltételekkel, illetve milyen adózási vonzatokkal adható. Válaszukat előre is köszönöm.
10 dolog, amit külföldi utazás előtt érdemes tudni Cikk
Mit hozhatunk be külföldről és mit vihetünk ki? A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatója.
Előkészítés, utazás, munkaközi szünet: ami munkaidő, és ami nem Cikk
Mi minősül munkaidőnek, annak mikor része az utazással töltött idő? Milyen költségek terhelik a munkáltatót a munkába járással kapcsolatban? Összefoglaltuk az előírásokat.
Két telephely közötti utazás Kérdés
Budaörsi telephelyre vagyok felvéve, a kérdésem az lenne, hogy rendszeresen járok a munkáltató további telephelyire. Az utazással töltött időt semmilyen vonatkozásban nem számítja bele a munkaidőmbe. További indoklásként beosztás szerint kötelességem megjelenni munkaidő kezdetére és kész. Kérdésem az lenne, hogy az új szabályok szerint milyen elszámolási elvet lehet követni. (kollektív szerződés nincs, munkaszerződés nem szabályozza)Tisztelettel
Többet fizet a munkáltató május 1-től Cikk
Májustól akkor is jár a bérlet teljes ára, ha szabadságon voltunk vagy megbetegedtünk. De ahhoz, hogy kilométerpénzt kapjunk, nyilatkoznunk kell a bejelentett lakcímünkről és a tartózkodási helyünkről is.
Áfaemelés, utazási irodák, számlázás: mi változik 2009-ben? Cikk
Júliustól 20-ról 23 százalékra emelik az áfakulcsot, de az emelés nem vonatkozik az 5 százalékkal adózó gyógyszerekre, könyvekre, újságokra, illetve a vakok segédeszközeire - ez 2009-ben a legjelentősebb változás az általános forgalmi adótörvényben. Feltéve, ha a két hét múlva benyújtandó kormányjavaslatot megszavazzák a parlamentben. A már életbe lépett változások közül a legfontosabb az utazási irodákat, az utazásszervezéssel foglalkozókat érinti.
Mi változik az utazási irodák számlázásában? Cikk
Másként számlázhatnak jövőre az utazási irodák: az árrés utáni számlázást sokan üdvözlik, de a változások között szigorításokkal is számolni kell. Mire számíthatnak a csak szálláshelyet, és mire a plusz szolgáltatást is nyújtó cégek?