6 találat a(z) továbbszámláz cimkére
Rezsi továbbszámlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bérleti díjhoz kapcsolódó rezsi számlázásával kapcsolatban kérném segítségét: 1. Ha 06. 26-án a májusi rezsit számlázom tovább 07. 04-ei fizetési határidővel, akkor a teljesítés időpontja mi lesz, 06. 30 vagy 07. 04? 2. Az E-on számlán AHK (áfamentes) áfás tételt áfamentesen kell továbbszámláznom vagy 27% áfával növelten? (Ingatlanbérbeadásnál áfakötelezettséget választottunk.) Válaszát előre is köszönöm!
Cégautó magánhasználati részének továbbszámlázása a munkavállaló felé Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni bérelt személygépkocsi magánhasználati részének továbbszámlázását érintő áfával kapcsolatban. Társaságunk tartós bérlet keretében több személygépkocsit bérel. A bérleti díjból arányosan vonjuk le az áfát, a vállalkozás érdekében történő használat után levonjuk, a magánhasználat után nem. Ehhez kapcsolódóan útnyilvántartást vezetnek a kollégák, amelyből megállapítható az áfaarány. A társaság új belső szabályzata alapján a munkavállalók jogosultak 80 liter magánhasználatra, az e fölötti részhez kapcsolódó üzemanyag-mennyiséget viszont továbbszámlázza a munkavállaló felé. Az első kérdésem a továbbszámlázásra vonatkozik: az áfás vagy nem? Mivel a társaság így a gépjármű magáncélú használatáért térítést szedne, szolgáltatást nyújtana, úgy gondolom, hogy a továbbszámlázás áfás. A személygépkocsi-üzemanyag áfája nem vonható le, a nyilvántartásainkban bruttó módon szerepel. Azonban, ha a 80 liter feletti magánhasználatra jutó értéket a társaság továbbszámlázza áfásan, akkor az olyan, mintha kétszeres áfatartalommal téríttetné meg a kollégákkal! A második kérdésem arra vonatkozik, hogy ha a társaság a magáncélú használatért térítést szed, akkor a bérleti díjas számla áfatartalma teljes egészében levonásba helyezhető-e? Függetlenül attól, hogy a munkavállaló által fizetett térítés nem fedezi a teljes magánhasználatot. Köszönjük!
Áfa – teljesítési hely rendezvényszervezés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves segítségét az alábbi kérdés megválaszolásával. Egy magyarországi, EU adószámmal rendelkező cég rendezvényt szervez egy belga székhellyel, EU adószámmal rendelkező cég számára, ahol a számla továbbszámlázott szolgáltatást tartalmaz, egy másik belga cég rendezvényszervezési szolgáltatását számlázza tovább. A bejövő számlát kiállító belga cég, mivel a rendezvény helyszíne Belgium, ezért helyi, belga áfával növelt számlát állít ki. A továbbszámlázásnál a magyar cég a kiállított számla esetében milyen áfakulcsot köteles alkalmazni? (Az áfatörvény 42. §-a szerint, ha a rendezvény helyszíne Belgium, akkor ott a fordított adózás szerint kell kiállítani a számlát?). Ha az igénybevevő nem adóalany, akkor milyen áfa alkalmazásával kell a számlát kiállítani? Az igénybevett szolgáltatás áfáját az ELEKÁFA nyomtatványon lehet visszaigényelni? Segítségét előre is köszönöm!
Villamosenergia továbbszámlázása bérleti díj nélkül Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a közüzemi díjak (villamos energia szolgáltatás) továbbszámlázására irányul. 1. kft bérel egy raktárhelyiséget, melyet albérletbe nem adhat tovább. 2. kft. a bérelt raktárhelyiségbe (szívességi használatként) berak egy nagyteljesítményű számítógépes szervert, melynek magas a villamosenergia-fogyasztása. A megállapodás értelmében bár bérleti díjat nem fizet a 2. kft., azonban a villamosenergia-fogyasztást teljes egészében kifizeti 1. kft.-nek. A villamosenergia számla 1. kft nevére szól. Kérdésem: Az 1. kft. a villamosenergia-számlában foglalt, áfa hatálya alá nem tartozó szolgáltatásokat (pl. szénipari szerkezet átalakítás, kedvezményes árú villamos energia ellátás) jogosult-e áfa nélkül, áfa hatályán kívüli szolgáltatásként továbbszámlázni közvetített szolgáltatásként, ha bérleti díj nem kapcsolódik az ügylethez, így álláspontom szerint az Áfa tv. 70. §-a alapján nem tudja a bérleti díj áfabesorolását felvenni a villamosenergia-költség mint járulékos szolgáltatás? Köszönettel: Schlág Judit
Továbbszámlázott szolgáltatás - kata hatálya alatt Kérdés
Tisztelt Hölgyem vagy Uram! Ha egy kata hatálya alá tartozó vállalkozó számlájában változatlan formában számláz tovább szolgáltatást, ebben az esetben van-e bármilyen különleges szabályozás az igénybevett szolgáltatással kapcsolatban kata szempontjából? (Lehet-e a megszerzett bevételt csökkenteni?) Köszönöm szépen a segítséget előre is.
Továbbszámlázott biztosítás áfa Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Érdeklődnék , hogy az alábbi esetben az egymással szerződéses kapcsolatban álló felek közül a vevő által továbbhárított biztosítás mint közvetített szolgáltatás továbbszámlázása adómentesen helyes-e ((2007. évi CXXVII. tv. 15. §-a szerint), vagy a szállító partner főtevékenysége szerinti áfával számlázandó-e tovább a szolgáltatás ((2007. évi CXXVII. tv. 70. §-a szerint)? A vevő (megrendelő) biztosítást kötött több szállítójának csoportosan azzal a céllal, hogy így kedvezőbb díjazás érhető el a biztosítónál. Ezt az összeget továbbszámlázza szállítói felé arányosan. Tevékenységet viszont nem végez Vevő Szállító felé (így ő nem is számláz), csak a biztosítást intézte el részére, azaz közvetíti feléje, csak ezt számlázza tovább. Szállító a biztosítás összegét nem számolja fel külön Vevő felé, hanem az a vállalási díjban benne foglaltatik. Tehát ő nem számláz biztosítási díjat főtevékenységéhez kapcsolódóan Vevőnek. A 2007. évi CXXVII. tv. 70 § (1) bek.b) pontja értelmében a termék értékesítője, szolg. nyújtója által továbbszámlázott járulékos díjak veszik fel a főtevékenység áfa mértékét. Itt ez nem történik meg, hiszen nem a szolgáltatás nyújtója (szállító) számlázza vevője felé, hanem fordítva. Tisztelettel és köszönettel