18 találat a(z) tombola cimkére

Tombola Kérdés

Ingyenesen kapott eszköz sportrendezvényen történő kisorsolása Kérdés

Rendezvényszervezés, tombola, adomány Kérdés

Szállodai szolgáltatás ajándékozása tombolán Kérdés

Munkavállalói nap költségei Kérdés

Tombolasorsolás céges rendezvényen Kérdés

Változnak a tombolajáték szervezésének szabályai Cikk

Több ponton is egyszerűsítette a tombolajátékok szabályozását a szerencsejáték törvény módosítása – hívta fel a figyelmet szerdai közleményében a Szerencsejáték Felügyelet.

Tombola Kérdés

Hivatkozott kérdés_válasz: https://adozona.hu/kerdesek/2020_3_4_Adozas_tombola_nyeremeny_altali_s_uuk Tisztelt Horváthné Szabó Beáta! Hivatkozott kérdésemre köszönettel megérkezett a válasz. Sajnos valószínűleg nem volt teljesen pontosan megfogalmazva a kérdés, így az Ön által adott válasz sem a felmerült kérdésre ad megoldást (mindamellett az információ hasznos). A tombolafelajánló oldaláról merült fel az adóügyi kérdés: az étterem, aki felajánlja a tombolát, és nála elfogyasztja a nyertes az ételtálat. A tombola felajánlójának a rendezvény szervezője nem fizet a tomboláért. A nyertes leétkezi a nyereményért, de ő sem kell, hogy fizessen érte. Ilyen módon a tombolát felajánló étteremnek bevétele nem lesz a tombolán nyert étkezésből, de az elkészített étel alapanyagköltségét az étterem megvásárolta. Ez adóügyileg hogyan számolható el, követhető? Mi a helyes nyilvántartása? Segítségét előre is köszönöm!

Céges farsangi mulatság, tombola, vetélkedő adózása Cikk

Február a farsangi mulatságok időszaka. Céges síelés, játékos vetélkedők, farsangi bál vagy a rendezvényen adott tombola, csak hogy néhányat említsek a leggyakrabban előforduló jutatások közül. A vidám pillanatok mellett ne feledkezzünk el róla, hogy a februári juttatások után a kifizetőnek március 12-én adót kell fizetnie.

Tombola Kérdés

Társaságunk VIP partnertalálkozót szervez 2020. év elejére. A tervek szerint a résztvevő partnereink (kb. 300 fő) között (beszállítók és viszonteladók) ajándékok lesznek kisorsolva. Előreláthatóan nagy összegű 3 darab ajándék, ami nem saját áru, illetve szolgáltatás. A sorsjegyet érkezéskor kapják meg a partnerek, ellenszolgáltatás (fizetés) nélkül. Az ajándékok után a 1,18 százalékkal megemelt összeg után a 15 százalék szja-t társaságunk bevallja és megfizeti. Kérdésem: a sorsolást be kell-e jelentenünk SZF02 nyomtatványon a sorsolást megelőző 10 napon belül?

Tombola Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy egyesület, mely jótékonysági bált szeretne szervezni. A tervek szerint egy vacsorával és tombolával egybekötött estet szeretnének. A bál menete a következő lenne: az egyesület jegyet árulna, mely tartalmazná a vacsora árát is. A vacsorát külső szolgáltatótól rendelné meg. A tombolát 300 Ft egységáron szeretné értékesíteni. A bálból fennmaradt összeget télapóra gyerekeknek készített ajándékra fordítaná. Az egyesület alapszabály szerint a hagyományőrzés az egyesület céljai között szerepel. Mi a helyes eljárás az alábbi esetben? Milyen nyilvántartásokat kell vezeti? Milyen bizonylatot kell kiállítani a jegyről, tomboláról? A megvásárolt vacsora és a tombolatárgyak elszámolhatók költségként? Egyáltalán jogosult az egyesület bált szervezni? Köszönöm segítségét, tisztelettel: JT

Egyes meghatározott juttatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy 100 százalékban önkormányzati tulajdonú nonprofit kft. egy közösségi ház üzemeltetését végzi, ahol programokat szervez. Rendszeresen vannak kézműves foglalkozások, gyerekeknek különböző bemutatók, ügyességi versenyek. Gyermeknapi programot is szerveztek. Ahol volt főzőverseny, amihez élelmiszereket vásároltak. Íjász verseny, táncbemutató stb. Volt tombola, ahol lehetett különböző tárgyakat nyerni. Belépőket nem szednek, az önkormányzat ad támogatást a létesítmény üzemeltetéséhez a programok szervezéséhez. Kérdésem: 1. A vásárolt élelmiszerek után kell-e bármilyen adót fizetni? 2. A bemutatók, fellépők által adott számlák után kell-e adót fizetni, vagy igénybe vett szolgáltatásként elszámolhatók? 3. A tombolán kiosztott nyeremények után kell-e bármilyen adót fizetni? Válaszukat előre is köszönöm.

Tombola Kérdés

„Nem kell az állami adóhatóság engedélye a nem folyamatosan szervezett sorsolásos játékhoz, ha a sorsjegyet kizárólag a sorsolás helyszínén jelenlévők között árusítják és a) a kibocsátott sorsjegyek száma az 5 000 darabot vagy összes értéke az 500 000 forintot nem haladja meg és b) a nyeremények fogyasztói áron számított összértéke vagy a kisorsolásra kerülő pénzösszeg a kibocsátott sorsjegyek összes értékének 80%-át meghaladja.” Kérdésem arra irányulna, mi változik, ha bármelyik értékhatárt átlépi a tombolával kapcsolatos tevékenység? Nemcsak bejelentés, hanem engedélyköteles szerencsejáték lesz? Vagy az adómentessége szűnik meg, és a 1,19-szerese után szja-t és ehót kell fizetni?

Tombola Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk családi napot szervez. A családi napra az ügyvezető a saját jövedelméből tombola tárgyakat vásárolna. A tombola szelvények eladásából befolyó összeget egy magánszemélynek (egyik dolgozónknak) szeretné felajánlani támogatásként. Megteheti-e ezt, illetve kinek és milyen adó-, vagy illetékvonzattal járna? Előre is köszönöm válaszát!

Farsangi bál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyesületünk farsangi bált szervez. A tagok a bálra belépőt fizetnek, amely egy kalkulált érték, várhatóan fedezi a terembérletet, a fellépő művészek költségét, valamint az ételfogyasztást, s meghatározott mennyiségű ital fogyasztását. A tombolatárgyak egy részét az egyesület vásárolja meg, egy részét pedig felajánlásként kapjuk más vállalkozásoktól. (A főnyeremény értéke 75 ezer forint értékű utazás.) Kérdéseim: – Ha a belépők értéke fedezi a rendezvény költségeit, felmerülhet-e a reprezentáció kérdése az szja-törvény 70. § (2/a) bekezdése szerint? – Ha a belépők ára nem fedezi a teljes költséget (kismértékben veszteséges a rendezvény), akkor a különbözet után lehet-e számolni az ugyanezen paragrafusban foglaltakkal? – Hogyan kell adózni a felajánlásból átadott, illetve az általunk vásárolt tombolatárgyak után, ha a nagy részének az értéke még az 5 ezer forintot sem éri el. – Helyes-e az a véleményem, hogy ezt, az év során egyszer szervezett rendezvényt, nem vállalkozási tevékenységként kell figyelembe venni az éves mérlegbeszámoló összeállítása során? Ezt a rendezvényt kivéve csak cél szerinti tevékenységet végzünk. Válaszát előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink