36 találat a(z) termékbeszerzés cimkére

Termékbeszerzés vs. ügynöki tevékenység Kérdés

Mai cikkük azzal kezdődik, hogy "bukhatja az áfát". Ha az adóhatóság például ügynöki tevékenységnek ítéli meg az adott ügyletet, és nem termékbeszerzésnek (bár a számlázás szerint az), akkor jogosulatlannak ítélheti az áfalevonást? Miért? Ha a közbenső üzleti partner a vételi és eladási ára között árrést képez, és ennek alapján fizeti az áfát, az mennyiben más, mintha az árrés összegét ügynöki szolgáltatásként számlázza, és erre számítja fel a forgalmi adót?

Elbukhatja az áfát és bírságot is fizethet, ha ezekre nem figyel Cikk

Hatalmas összegeket bukhatnak az adózók, ha egyes ügyleteket másként minősítenek, mint a NAV. Ilyen veszélyes terep, a termékbeszerzés/értékesítés és az ügynöki tevékenység összekeverése.

Sportszövetség közösségen belüli beszerzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy sportszövetség, amely áfaalany és közösségi adószámmal rendelkezik, Romániából tárgyi eszközt szerzett be áfamentesen. A sportszövetség bár áfaalany, a magyarországi termékbeszerzései és a szolgáltatások igénybevétele után nem vonja le az áfát, mert azokat az alaptevékenységéhez használja fel, ami adómentes tevékenység. Jól gondoljuk-e, hogy a közösségi beszerzés után csak a fizetendő oldalra állíthatja be az összeget, és meg kell fizetnie a beszerzés után a 27 százalékos áfát? Vagy mivel 2-es az adószáma, így a levonható áfa oldalon is feltüntetheti, és nincs áfafizetési kötelezettsége? Segítségüket előre is köszönjük.

Közösségen belüli termékbeszerzés és kapcsolódó szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közösségi adószámmal rendelkező belföldi adóalany közösségen belülről szerzi be árukészletét (a szállító is rendelkezik közösségi adószámmal). Az árubeszerzéshez kapcsolódó szállítási költséget ugyanezen szállító számlázza a belföldi, közösségi adószámmal rendelkező adóalanynak. Ezzel kapcsolatban több kérdésben szeretném a segítségét kérni: 1. Ha a szállítási költséget külön számlázzák, akkor tekintheti-e a cég az árukészlet bekerülési értékének? 2. Közösségen belülről igénybe vett szolgáltatást az áfabevallás 18. sorában szükséges feltüntetni (Közösségen belüli adóalanytól igénybe vett szolgáltatás 37. § (1) bek). Ezen igénybe vett szolgáltatásokhoz kapcsolódhat áfalevonási jog?

Közösséges belüli termékbeszerzés Kérdés

Tisztelt Szakértő!Ügyfelünk termékeket vásárolt Németországban. A termékek nem kerültek Magyarországra, a szállítás Észtországba történt meg. A fuvarozást a német eladó bonyolított. A termékek Észtországban felhasználásra kerülnek az ügyfelünk felügyelete mellett. Ügyfelünk két számlát fog kiállítani észt partnere felé, egyrészt a termék értékesítését, másrészt egy tanácsadói díjat. Kérdésem, hogy mi az áfabeli megítélése a fenti ügyleteknek.

EU termékbeszerzés/import beszerzés Kérdés

Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogyan kell az áfabevallásban bevallani és elszámolni az alábbi termékbeszerzést: egy magyar leányvállalat EU-ból vásárol árut, melyet Spanyolországban gyártanak, és közvetlenül Spanyolországból szállítanak Magyarországra, de az árut USA leányvállalat számlázza ki, melynek EU-s adószáma nincsen. A spanyol gyár nem kapcsolt vállalkozás.A gyártott árunak van EU-s származási bizonyítványa.Mi a helyes eljárási mód? Kell-e vámkezeltetni, illetve az ÁFA bevallásban hogyan kell szerepeltetni?Válaszukat előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Képzés költségének elszámolása

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Kiva választása – kedvezményezett átalukás – jogutód

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Kivás vállalkozás lakóingatlant értékesített

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink