64 találat a(z) termék cimkére
Közösségi beszerzés fizetendő áfája
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy kft., amely általános szabályok szerint állapítja meg az áfáját, és használt ingatlan vételével, eladásával foglalkozik, tehát áfamentesen ad el, és nem vonja le az áfát a beszerzések után. Viszont elkezdett Romániából termékeket beszerezni (10 ezer euró alatt volt), amihez rögtön megkértük a közösségi adószámot. A számlán fel is van tüntetve az adószám. Ezeket a termékeket továbbértékesítési céllal veszi meg, amit az ingatlanba beépít, és áfamentesen ad el az ingatlan értékesítésekor. Kérdésem, hogy ez esetben meg kell-e fizetni az áfát az EU-s beszerzések után? Levonásba semmiképp nem helyezzük az áfát. Köszönöm.
Termékimportálás, németországi teljesítési hellyel
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő ügylethez kérnék segítséget. Egy magyarországi cég importál terméket harmadik országbeli cégtől, mégpedig úgy, hogy a termék Németországban van, valószínüleg vámszabadterületen. A terméket Németországba fogja tovább értékesíteni. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben a magyar cégnek Németországban kell-e kérnie adószámot? Az ügylet ott telephelyet keletkeztet-e vagy csak regisztrációs adószámot kell kérnie? A számlát a német partner felé a a magyar vagy a német szabályoknak megfelelően kell-e kiállítani? Magyar vagy német adószámot (kell-e német adószám) kell feltüntetniük? Nagyon köszönöm.
Szakkönyvvásárlás az USA-ból
Kérdés
Cégünk szakkönyvet vásárolt az Egyesült Államokból, amit a DHL szállított ki. Nincs rá vám és vámáfa. Kell ilyen esetben áfát fizetni a NAV felé, és szolgáltatásnak vagy terméknek minősül az így megvalósult szakkönyvvásárlás?
Termék és termelési adók
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Pályázathoz kapcsolódóan mely adókat kell érteni a termékadók és melyeket a termelési adók meghatározás alatt? Illetve: mit értünk termék- és termelési támogatások alatt? Üdvözlettel.
Megbízási díj kiegyenlítése termék átadásával
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszeméllyel kötött megbízási szerződés alapján a nettó ellenértéket nem pénzbeni kifizetéssel, hanem termék átadásával teljesíti a cég.A termék átadásáról áfás számlát állít ki. Jól gondolom-e, hogy a megbízási díj nettó ellenértéke kell hogy megegyezzen a számlázott bruttó értékkel? Megteheti- a cég, hogy az átadott terméket beszerzési ár +áfa összegben számlázza és ezt tekinti a nettó megbízási díj kiegyenlítésének? A megbízási díj utáni céges közteher és a levont egyéni járulék természetesen a NAV felé elszámolásra kerül. Válaszukat előre is köszönöm.
Franciaország tengerentúli területei/megyéi – áfa
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Véleménye szerint, ha ügyfelem szolgáltatást nyújt (ügynöki jutalék) vagy terméket értékesít (új személygépkocsit) Franciaország tengerentúli területeire, illetve megyéibe adóalany részére (főleg Réunion, Francia Guyana, Guadeloupe), miként kell kiállítania a számlát? Áfamentesen vagy áfásan? A partnere rendelkezik adószámmal, ami ugyanúgy néz ki formailag, mint a francia adószám, viszont ha le szeretnénk ellenőrizni a VIES-ben, érvénytelen adószámot jelez. Számos rendeletet, irányelvet mindenfélét olvastam ezzel kapcsolatban, de még mindig nem látok tisztán. Nem szeretném félrevezetni az ügyfelem, főleg, hogy nem 1 db ügyletről lesz szó, hanem hosszútávú együttműködésről. Köszönöm a segítségét! Anett
Saját célú áru továbbítása, számlázása
Kérdés
Saját termékeinket saját gépjárművel szállítjuk a vevőhöz. Ez esetben lehet-e a számlán egy sorban a terméket szerepeltetni, külön sorban a szállítási költséget? A szállítás felveszi-e a termék áfáját (pl. fordított adós terméknél annak szállítása is fordított adós), vagy önállóan mint áfás szolgáltatás szerepel?
Magyarországi fióktelep
Kérdés
Tisztelt Szakértő! EU-s székhelyű vállalkozás magyarországi fióktelepének működéséhez szükséges pénzt a létesítő külföldi vállalkozás bocsájtja rendelkezésre, amelyet projektjük megvalósításához befektetők útján szereznek. A fejlesztés Magyarországon történik, amelynek során költségek merülnek fel és áfa-visszaigénylés történik. A fejlesztés eredményeképpen létrehozott termék értékesítését az EU-s tagállamban bejegyzett vállalkozás végzi. Kérdéseim, amelyek megválaszolásában segítséget kérek: - a fióktelep rendelkezésére bocsátott tőkét milyen jogcímen kell nyilvántartani? - a fióktelep által végzett szolgáltatásról, termék előállításáról, szükséges-e számla kibocsátása az alapító külföldi vállalkozás felé és árbevétel-e a fióktelepnél? - hogyan kezelendő áfa szempontjából az egymás közötti tranzakció? - a fióktelep eredménye/vesztesége megjelenik a külföldi vállalkozás beszámolójában? Köszönettel a választ. Nyikos Gyuláné
Természetbeni árengedmény
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnénk egy olyan akciót, ahol bizonyos termékek vásárlásakor vagy bizonyos mennyiség felett kapna a vevő ajándékba ingyen terméket. A múltkor egy áfa előadáson úgy fogalmaztak, hogy ez természetbeni árengedmény, aminek az a lényege, hogy legyen meghirdetve az akció, minden vevő számára hozzáférhető legyen, azonos feltétellel, és feltétele az ellenértékes ügylet. Illetve az ingyenesen adott terméknek szerepelnie kell a számlán, és az engedmény nem előzheti meg az ellenértékes ügyletet (vagy egy időben vagy utólag adhatjuk). Milyen egyéb feltételei kell, hogy legyenek, illetve ha ezek a feltételek fennállnak, akkor nem keletkezik fizetendő áfa az ingyenesen átadott terméken? Esetlegesen felmerül-e egyéb adózási kérdés a természetbeni árengedmény tekintetében? Illetve milyen módon kell számlázni az ilyen akciókat? A számlán nullával szerepeljen, vagy szerepeljen az értéke plusszal és mínusszal is? Előre is köszönöm a segítségüket!
Termék közösségen kívülre
Kérdés
Tisztelt Adózóna! http://adozona.hu/kerdesek/2017_2_10_Belfoldi_ceg_kulfoldre_szallittat_rul A korábban a fenti linken feltett kérdésemet kiegészíteném. Mindkét cég belföldi adóalany, a kérdésre adott válasza alapján akkor ebben az esetben, ha a termék 90 napon belül elhagyja a a közösség területét, és ezen határidőn belül nem kerül rendeltetésszerű használatba, akkor adómentesen számlázandó, függetlenül attól, hogy mindkét fél kizárólag belföldi adóalany?
Hol gyártották a papucsot? Egy termékcímke tartalmáról döntött a Kúria
Cikk
Nem volt megfelelő az uniós irányelve átültetése a hazai jogba, ez vezethetett a hatóság és az elsőfokú bíróság téves döntéseihez. A „papucsügyi” pereskedés végére a Kúria tett pontot.
Káosz az iparűzési adó értelmezésében: sokba kerül az adózóknak
Cikk
Szolidaritási alapot hoz létre a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése (MKKE) az adótörvényi szabályozatlanság miatt összesen több száz millió forintos büntetéssel fenyegetett könyvkiadók megsegítésére – mondta el Kocsis András Sándor, a szervezet elnöke kedden Budapesten.
Napelem szerelése: termék vagy szolgáltatás az áfában?
Cikk
Mind gyakoribb, hogy a vállalkozások, illetve a lakossági fogyasztók napenergia átalakítására alkalmas berendezésekből nyert villamos energiával oldják meg ingatlanuk energiaszükségleteit. Kérdésként vetődhet fel, hogy ezek kivitelezése az áfa rendszerében az egyenes vagy a fordított adózási rezsim alá tartozik-e.
Ha elégedetlen a külföldi cég termékével, szolgáltatásával, itt segíthetnek
Cikk
A külföldi cégekkel, szolgáltatókkal szemben felmerült fogyasztói panaszok rendezése érdekében az Európai Fogyasztói Központhoz is fordulhatnak a magyar panaszosok – hívja fel a figyelmet a központ az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.
Hamisított termékek: ki, miért veszi, vagy nem vesz?
Cikk
Az eredeti termék gyártóit tartják a hamisítás legnagyobb áldozatainak a magyar fiatalok, ugyanakkor a társadalmat, a közjót és az államot csak elenyésző részük gondolja a hamisítási piac vesztesének, derült ki a HENT és a TÁRKI közös, az egyik legnépszerűbb hazai könnyűzenei fesztiválon készített kutatásából. A felmérés szerint továbbra is az alacsonyabb ár miatt választják a fiatalok az illegális termékeket, a lehetséges büntetések pedig kevés visszatartó erővel bírnak: jobban tartanak a termék rossz minőségétől vagy azok egészségre ártalmas hatásuktól.