6 találat a(z) telefonköltség továbbszámlázása cimkére
Telefonköltség továbbszámlázása Kérdés
Havi elszámolási időszakról szóló telefonköltség továbbszámlázása Kérdés
Számlázási online adatszolgáltatás Kérdés
Alapítványunk kizárólag saját dolgozók felé állít ki kézi számlát a továbbhárított telefonköltségekről. Erről is kötelező (lesz), ha igen, mikortól adatot szolgáltatni a NAV felé?
Így kell a telefonköltséget továbbszámlázni Cikk
Nagy mennyiségű hívószámmal rendelkező vállalkozás sokkal kedvezőbb tarifákkal tud szerződést kötni mobilszolgáltatókkal, mint egy magánszemély önmagában listaáron. Gyakran előfordul, hogy a cég ezt meg is teszi, és a munkavállaló a céges flottában kedvezőbb feltétekkel használhatja telefonját. Ilyen esetben a munkáltató a szolgáltatást továbbszámlázza a munkavállaló felé. Hogyan kell helyesen kiállítani a számlát, amikor az különböző áfakulcsú tételeket tartalmaz? Olvasói kérdésre Bunna Erika adószakértő válaszolt.
Internetköltség továbbszámlázása – áfakulcs Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfaalany cég szintén áfaalany cégnek telefonszámlát számláz tovább. A számlázás alapját képező számlában internetszolgáltatás (SZJ 64.20.18) is szerepel, aminek 18% az áfakulcsa. Kérdésem az lenne, hogy továbbszámlázáskor a 18% áfakulccsal szereplő tételt milyen áfakulccsal tüntessük fel? Előre is köszönöm a segítséget.
Telefonköltség kiszámlázása és a munkába járás költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Két kérdéssel fordulok Önhöz. Az első, hogy mi a helyes megoldás a telefonköltségek munkavállalók felé történő kiszámlázásakor? Megfelel-e a törvényi előírásoknak, ha a cég a mobiltelefon-költségek mindenkori alapdíját átvállalja, és annak a 20 százalékát tekinti magáncélú használatnak, majd a forgalmi díjat továbbszámlázza a munkavállalónak (ha van a készülékhez internet-előfizetés, akkor azzal együtt), vagy ez így nem járható út? A másik kérdésem a munkába járás költségtérítésével kapcsolatban merült fel. Intézményünk vezetője új munkatárs, aki az előző cégénél – állítása szerint – kapott kilométerenként 9 forintos költségtérítést és BKV bérletet is egyidejűleg. Egy Pest megyei településről utazik Budapestre úgy, hogy a lakóhelyétől Budapest Mexikói útig személygépjárművel jön, majd ott száll át tömegközlekedési eszközre. A 39/2010 kormányrendeletet olvasva én úgy gondolom, hogy vagy csak a kilométerenként 9 forintos hozzájárulásra vagy a tömegközlekedési bérlet(ek) árára lenne jogosult, egyszerre mindkettőre nem (azonban a vezető itt is így szeretné megkapni az utazási költségtérítését). Tisztelt Szakértő, kérem segítsen a kérdéseimre kielégítő választ találni! Köszönettel: Korsoveczki Andrea